Zavrieť

Porady

zmluva o lektorskej činnosti

Dcéra uzavrela zmluvu o lektorskej činnosti podľa §269 ods.2 OZ. Je študentka na dennom štúdiu. Podľa akého § si má tento príjem zdaniť? Vyplácajú jej odmenu za každú odučenú hodinu, nič jej z nej nezrážajú. Daňové priznanie musí podať, pretože mala mimo toho aj príjem na dohodu o brigádnickej činnosti študenta, kde si uplatňovala nezdaniteľnú čiastku. Má vplyv odmena z lektorskej činnosti na odvody do ZP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dadasv je offline (nepripojený) dadasv

    baran dadasv
    Prosím, prosím, odpovie mi niekto? Je to naozaj také zriedkavé, že nikto nevie poradiť?

    Lekon je offline (nepripojený) Lekon

    účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac Lekon
    Dobrý večer, dala som si tu vyhľadávať zmluvu podľa §269 a našlo mi tento príspevok, aj keď naň nik neodpovedal. No skúsim, či mi niekto nebude predsa len vedieť poradiť. Mám MUDr., ktorý mal príjmy zo živnosti, zo závislej činnosti TPP, z dohody o vykonaní práce a okrem týchto aj zmluvu o spolupráci podľa §269 Obch.zákonníka. Predmetom zmluvy je prednášková jednorazová činnosť, za ktorú bola vyplatená jednorazová odmena 12 tis. Sk, s tým, že nebola strhnutá žiadna daň ani odvody. Kam mám tieto príjmy zahrnúť a ďalšia vec, čo ma zaujíma je, či si z tohto príjmu môže daňovník odrátať paušálne výdavky (skôr predpokladám, že nie). Ďakujem veľmi pekne za každú radu v tomto hektickom období daňových priznaní.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Lekon Pozri príspevok
    Dobrý večer, dala som si tu vyhľadávať zmluvu podľa §269 a našlo mi tento príspevok, aj keď naň nik neodpovedal. No skúsim, či mi niekto nebude predsa len vedieť poradiť. Mám MUDr., ktorý mal príjmy zo živnosti, zo závislej činnosti TPP, z dohody o vykonaní práce a okrem týchto aj zmluvu o spolupráci podľa §269 Obch.zákonníka. Predmetom zmluvy je prednášková jednorazová činnosť, za ktorú bola vyplatená jednorazová odmena 12 tis. Sk, s tým, že nebola strhnutá žiadna daň ani odvody. Kam mám tieto príjmy zahrnúť je to príjem v zmysle § 6 odst. 2, písm. a) a ďalšia vec, čo ma zaujíma je, či si z tohto príjmu môže daňovník odrátať paušálne výdavky môže, ak nevedie účtovníctvo, ale výdavky má zo živnosti tiež paušálne (skôr predpokladám, že nie). Ďakujem veľmi pekne za každú radu v tomto hektickom období daňových priznaní.
    odpoveď v texte

    Lekon je offline (nepripojený) Lekon

    účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac Lekon
    mzdarka renca Pozri príspevok
    odpoveď v texte
    Nechce mi pridat bodik, ze musim vraj predtym niekomu inemu

    zmluva o lektorskej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.