Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie dani z príjmu za rok 2005

Zdravím

opravujem daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2005 - jednoduché účt., neplatca DPH.
V roku 2006 som prešla na paušálne výdavky a v daňovom priznaní v roku 2005 som neupravila daňový základ o nevysporiadané pohľadávky, záväzky...
Chcem sa spýtať, či mám daňový základ zvýšiť aj o Pasovú brúsku, ktorú sme kúpili v novembri 2005 za 1690 Sk

Dopredu ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Viba Pozri príspevok
    Zdravím

    opravujem daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2005 - jednoduché účt., neplatca DPH.
    V roku 2006 som prešla na paušálne výdavky a v daňovom priznaní v roku 2005 som neupravila daňový základ o nevysporiadané pohľadávky, záväzky...
    Chcem sa spýtať, či mám daňový základ zvýšiť aj o Pasovú brúsku, ktorú sme kúpili v novembri 2005 za 1690 Sk

    Dopredu ďakujem
    Áno, je to bežný výdaj réžia.

    Viba je offline (nepripojený) Viba

    Viba
    Vďaka
    a ešte som našla ďalší problém,
    V knihe záväzkov a vo výkaze MZ mám zapísanú neuhradenú faktúru (r.2005) za telefón a tá sa stratila. Čo s tým, asi si nemôžem znížiť základ, keď doklad chýba

    A ešte čo s krátkodobým majetkom, ktorý sa kúpil z poskytnutej dotácie
    Naposledy upravil Viba : 24.02.08 at 17:35

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Viba Pozri príspevok
    Vďaka
    a ešte som našla ďalší problém,
    V knihe záväzkov a vo výkaze MZ mám zapísanú neuhradenú faktúru (r.2005) za telefón a tá sa stratila. Čo s tým, asi si nemôžem znížiť základ, keď doklad chýba

    A ešte čo s krátkodobým majetkom, ktorý sa kúpil z poskytnutej dotácie
    Keď je to krátkodobý majetok, tak pri nákupe sa účtuje do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane predsa.

    Viba je offline (nepripojený) Viba

    Viba
    Nevie mi niekto poradiť, či k dodatočnému daňovému priznaniu treba prikladať všetky prílohy (Výkazy, príjmy manželky, potvrdenie od zamestnávateľa....
    Vďaka

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Viba Pozri príspevok
    Nevie mi niekto poradiť, či k dodatočnému daňovému priznaniu treba prikladať všetky prílohy (Výkazy, príjmy manželky, potvrdenie od zamestnávateľa....
    Vďaka
    Prikladať výkaz príjmov a výdavkov, došlo k zmene zrejme. Výkaz o majetku a záväzkov, ak sa zmenil tak isto. Potvrdenie o príjme manželky nie, nemenil sa.

    Viba je offline (nepripojený) Viba

    Viba
    Ešte jedna vec
    V pôvodnom DP mi vyšiel základ dane 0, bol vyplatený daňový bonus 3800 (rozdiel) a vrátený preplatok dane 2832.
    Teraz mi vychádza základ dane a dan 2400 Sk. V oddiely, kde sa vypisujú rozdiely z DDP mi vychádza suma daňového bonusu 1400 Sk.
    Je to už koniec? Uvádza sa ešte niekde tá daň, ktorú mám zaplatiť, alebo mám len uhradiť 2400 Sk

    Dodatočné daňové priznanie dani z príjmu za rok 2005

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.