Zavrieť

Porady

uctovanie faktur

Dobry vecer,

1. v decembri sme vystavili FA za sluzby(kalendare), ktore sme dodali odberatelovi, on nam FA uhradil az 2.1.2008. Mam to uctovat ako 311 aelbo 385?

2. v decembri sme dostali FA za sluzby (graficke navrhy kalendarov), ktoru sme uhradili az 7.1.2008. Mam to uctovat ako 321 alebo 383?

3. v decembri sme tiez dostali FA za chlieb, za mobil, ktore sme hned zaciatkom januara uhradili. Uctovat to ako 321 aelbo 383?

Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    vrbovnica Pozri príspevok
    Dobry vecer,

    1. v decembri sme vystavili FA za sluzby(kalendare), ktore sme dodali odberatelovi, on nam FA uhradil az 2.1.2008. Mam to uctovat ako 311 aelbo 385?

    2. v decembri sme dostali FA za sluzby (graficke navrhy kalendarov), ktoru sme uhradili az 7.1.2008. Mam to uctovat ako 321 alebo 383?

    3. v decembri sme tiez dostali FA za chlieb, za mobil, ktore sme hned zaciatkom januara uhradili. Uctovat to ako 321 aelbo 383?

    Dakujem za odpovede.
    Ad. 1 účtovanie 311/602,343
    Ad. 2 účtovanie 518,343/321
    Ad. 3 účtovanie 518,343/321

    Časové rozlíšenie nie je závislé od úhrady, ale vecnosti, teda do ktorého obdobia patrí náklad.

    Inak nerozumiem tomu chlieb.

    ado1 je offline (nepripojený) ado1

    ado1
    vrbovnica Pozri príspevok
    DAKUJEM PEKNE

    chlieb - tam malo byt FA za dodavku chleba

    Dobry den ,
    Prosim Vas vie mi niekto surne poradit ?
    zamestnanci a lektori na dohodu absolvovali zdravotnicku a rehabilitacnu starostlivist povinne u zamestnavatela, sme vzdelavacia spolocnost,
    prijatu FA od poskytovatela s.r.o, som uctovala na ucet 518 .. ostatne sluzby
    mozu byt uznanym danovym vydavkom ?
    pomozte mi prosim vas mam danovu kontrolu
    dakujem ado1

    invest je offline (nepripojený) invest

    invest
    Chcela by som si overiť správne účtovanie. Reklamná firma, nakupuje predmety /kalendáre, tričká/ ako materiál 501/321, potom na ne nalepuje logá firmy, ktorá si objednala uvedený tovar. Účtujem to 311/602 ako služby. Je to správne? Alebo aký postup by ste zvolili. Tovar to nie je, lebo sa nepredáva v nezmenenom stave.
    Ďakujem za radu.

    invest je offline (nepripojený) invest

    invest
    invest Pozri príspevok
    Chcela by som si overiť správne účtovanie. Reklamná firma, nakupuje predmety /kalendáre, tričká/ ako materiál 501/321, potom na ne nalepuje logá firmy, ktorá si objednala uvedený tovar. Účtujem to 311/602 ako služby. Je to správne? Alebo aký postup by ste zvolili. Tovar to nie je, lebo sa nepredáva v nezmenenom stave.
    Ďakujem za radu.
    prosím, nikto neúčtuje taký prípad?

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    Myslím že je to správne, do tržieb sa to dostane, ked sa to predá aj s logom, takže dobre, ak nie ste plátci DPH, ak ste tak ešte 311/343

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    invest Pozri príspevok
    Chcela by som si overiť správne účtovanie. Reklamná firma, nakupuje predmety /kalendáre, tričká/ ako materiál 501/321, potom na ne nalepuje logá firmy, ktorá si objednala uvedený tovar. Účtujem to 311/602 ako služby. Je to správne? Alebo aký postup by ste zvolili. Tovar to nie je, lebo sa nepredáva v nezmenenom stave.
    Ďakujem za radu.
    Účtovanie na 602 je správne. Reklamná agentúra poskytla službu. Nepredala tovar v nezmenenom stave (604) a ani vlastný výrobok (601).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.