Zavrieť

Porady

Daň z príjmu - SZČO

Prosím o radu, ako je to v prípade, keď SZČO nemala v roku 2007 žiadne príjmy zo živnosti, bol len príjem zo závislej činnosti.

Na akom tlačive má podať daňové priznanie. A-čko, keďže nemal príjem zo živnosti, alebo B-čko, lebo je živnostník a evidovaný pod svojím IČO a DIČ?

V zákone o DzP som sa nedopátrala k žiadnemu §, ktorý by to upravoval.

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nikolaP je offline (nepripojený) nikolaP

    nikolaP
    Nesúhlasím,
    bol síce SZČO, ale nemal príjmy, a teda nemusí ako SZČO podávať B, ale typ A ako zamestnanec

    Opravte ma, ak sa mýlim

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    obidve možnosti sú správne / overené DÚ

    môže podať aj DP FO B § 6 nulové hodnoty

    majuľa je offline (nepripojený) majuľa

    majuľa
    SZČO skončil podnikanie 5.1.2007 bez príjmu od 1.1.2007 zamestnanec má preplatok z roč. zúčtovania ZP za rok 2006 .môže sa mu vykonať ročné zúčtovanie dane a čo stým preplatkom - alebo podať DP typ B alebo A Ďakujem

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    DP FO A / resp RZD
    preplatok si odpočíta od zaplateného poistného

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    majuľa Pozri príspevok
    SZČO skončil podnikanie 5.1.2007 bez príjmu od 1.1.2007 zamestnanec má preplatok z roč. zúčtovania ZP za rok 2006 .môže sa mu vykonať ročné zúčtovanie dane a čo stým preplatkom - alebo podať DP typ B alebo A Ďakujem
    Preplatok má z príjmov podľa §5 alebo z príjmov podľa §6?

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    majuľa Pozri príspevok
    Urobím mu RZD od zaplateného poistného odpočítam poistné a vyjde mu nedoplatok dane
    Toto nemôžete spraviť. Neodpovedali ste z akého príjmu mu vyšiel preplatok zdravotného.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    majuľa Pozri príspevok
    z podnikania
    V tomto prípade nemáte inú možnosť ako preplatok z ročného zúčtovania zahrnúť do príjmov podľa §6 a podať daňové priznanie typ B.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    majuľa Pozri príspevok
    preplatok ZP sa neuvádza v § 8?
    V r. 2006 áno, ale v r.2007 je to príjem podľa §6.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    majuľa Pozri príspevok
    SZČO skončil podnikanie 5.1.2007 bez príjmu od 1.1.2007 zamestnanec má preplatok z roč. zúčtovania ZP za rok 2006 .môže sa mu vykonať ročné zúčtovanie dane a čo stým preplatkom - alebo podať DP typ B alebo A Ďakujem

    Súhlasím s daňovým priznaním typu B.

    Okrem iného ak ukončil podnikanie , dávam do pozornosti Zákon o dani z príjmu § 17 odst. 8 a/., odst.9 .

    Preplatok vstupuje do príjmu podľa § 6.

    Ludula je offline (nepripojený) Ludula

    žena Ludula
    hanelie Pozri príspevok
    obidve možnosti sú správne / overené DÚ

    môže podať aj DP FO B § 6 nulové hodnoty
    Ja som tiež túto otázku položila v inej téme aj keď som sa dočítala odpoveď práve tu(moja vina mám najprv viac študovať a potom sa pýtať)
    ale chcem sa opýtať, čo uvedie daňovník, ktorý ukončil podnikanie v priebehu roka a má len príjmy zo závislej činnosti pri podaní DP typ B,
    DIČ alebo rodné číslo?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ludula Pozri príspevok
    Ja som tiež túto otázku položila v inej téme aj keď som sa dočítala odpoveď práve tu(moja vina mám najprv viac študovať a potom sa pýtať)
    ale chcem sa opýtať, čo uvedie daňovník, ktorý ukončil podnikanie v priebehu roka a má len príjmy zo závislej činnosti pri podaní DP typ B,
    DIČ alebo rodné číslo?
    Ukončil podnikanie, musel odovzdať kartičku s DIČ. Teda potom nemá už DIČ.

    Milka P. je offline (nepripojený) Milka P.

    Milka P.
    Mám podobný prípad, teda živnostník nemá príjmy zo živnosti, ale len zo závislej činnosti. Na stránke daňového riaditeľstva som našla odpoveď http://www.drsr.sk/drsr/slovak/posky...pfo07_otop.pdf
    Ak živnostník nedosiahol príjmy zo živnosti a má príjmy len zo závislej činnosti, podáva daňové priznanie typu A, ale zároveň by mal daňovému úradu oznámiť, že príjmy zo živnosti nedosiahol, hoci zákon to neprikazuje.

    Ludula je offline (nepripojený) Ludula

    žena Ludula
    smith Pozri príspevok
    Ukončil podnikanie, musel odovzdať kartičku s DIČ. Teda potom nemá už DIČ.
    Ešte sa chcem opýtať, môj synovec založil živnosť od 1.7.2007. Kartička s DIČ mu bola odoslaná poštou. Niekde ju založil a nemôže ju nájsť. Na DÚ nechce hneď hlásiť stratu kartičky, vraj ju musí nájsť. Môže na DP typ B uviesť aj rodné číslo ?

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    Ludula Pozri príspevok
    Ešte sa chcem opýtať, môj synovec založil živnosť od 1.7.2007. Kartička s DIČ mu bola odoslaná poštou. Niekde ju založil a nemôže ju nájsť. Na DÚ nechce hneď hlásiť stratu kartičky, vraj ju musí nájsť. Môže na DP typ B uviesť aj rodné číslo ?
    Do DP typ B sa vypisuje DIČ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.