Zavrieť

Porady

Podanie danoveho pri pozastaveni zivnosti

Mam prerusenu zivnost /platca DPH/ od 1.1.2007 do 31.12.2008. V roku 2007 som bol zamestnany v CR. Mam tam podpisane danove prehlasenie. Bol to v roku 2007 moj jediny prijem. Musim podavat danove priznanie i v SR? Ak ano aky typ priznania mam podat? Vopred velmi pekne dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    koloc Pozri príspevok
    Mam prerusenu zivnost /platca DPH/ od 1.1.2007 do 31.12.2008. V roku 2007 som bol zamestnany v CR. Mam tam podpisane danove prehlasenie. Bol to v roku 2007 moj jediny prijem. Musim podavat danove priznanie i v SR? Ak ano aky typ priznania mam podat? Vopred velmi pekne dakujem za radu.
    Ak si v DP za rok 2006 si neupravil základ dane podľa §17 ZoDP, tak podať DP za rok 2007 a upraviť základ dane podľa zmieneného paragrafu.

    koloc je offline (nepripojený) koloc

    koloc
    Dakujem za odpoved. Mozte mi prosim este upresnit konkretne. Pri citani tohto paragrafu som to nepochopil. V roku 2006 som uz zivnost neprevadzkoval. Mal so len jednu fakturu asi 10000,- Sk. Ine prijmy som nemal. Este raz dakujem za radu.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Treba vysporiadať všetky pohľadávky a záväzky,tak ako keby bola činnosť ukončená,nakoľko nebola obnovená do podania DP,takže faktúru treba uviesť v DP a zdaniť.

    koloc je offline (nepripojený) koloc

    koloc
    Este posledna otazka. Ak som mal uz zavazky a pohlavavky v danovom priznani za rok 2006 nulove, treba este upravovat zaklad dane? A musim alebo nemusim v takomto pripade podavat priznanie za rok 2007? Vopred dakujem za odpoved.

    koloc je offline (nepripojený) koloc

    koloc
    Poprosim Vas este raz. Z toho co ste mi doteraz poradil, som pochopil, ze zrejme nemusim podat danove priznanie, kedze som mal v roku 2006 zavazky a pohladavky nulove. V tom pripade nemusim upravovat zaklad dane podla §17 ZoDP. Alebo je to zlý zaver a musim teda podad danové priznie typu B a upravit zaklad dane i pripade, ze som mal v roku 2006 zavazky a pohladavky nulove? Vopred velmi pekne dakujem za odpoved.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    koloc Pozri príspevok
    Poprosim Vas este raz. Z toho co ste mi doteraz poradil, som pochopil, ze zrejme nemusim podat danove priznanie, kedze som mal v roku 2006 zavazky a pohladavky nulove. V tom pripade nemusim upravovat zaklad dane podla §17 ZoDP. Alebo je to zlý zaver a musim teda podad danové priznie typu B a upravit zaklad dane i pripade, ze som mal v roku 2006 zavazky a pohladavky nulove? Vopred velmi pekne dakujem za odpoved.
    Ak si nemal pohladávky a záväzky, tak netreba upravovať DP podľa §17. Za rok 2007 sa bude podávať DP, nakoľko ak si na Slovensku daňovým rezidentom, tak priznávaš a zdaňuješ celosvetové príjmy. Teda príjmy j zo zahraničia.

    Podanie danoveho pri pozastaveni zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.