Zavrieť

Porady

komín

K starsiemu rodinnému domu potrebujeme pristavit komín. Môžme ho postavit z obycajných pálených červených tehál???rúra vo vnútri by bola už podla normy. Má mat okolo 7 m, a schiedel a pod. su cenovo náročné.....poradte diiik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    stepo je offline (nepripojený) stepo

    stepo
    Neviem co je rura podla normy, ale najlepsie by bolo poobzerat sa po iných komínoch napr.: prespor, quatro a na poslednej výstave agqua-therm v Nitre som videl nejaký komín z tehál so šamotovou vložkou od nejakej českej firmy niečo ako cihlo komín alebo čo - bolo to zaujimave ale neviem cenu. Schiedel je drahy, ale podla mna zhruba tej istej kvality je prespor a je lacnejsi (cca 6m komín cca 23000 ,-Sk oproti schiedel cca 35000,- Sk). Komín quatro je tiez samotová vlozka a betonove tvarnice a tam 6m komin cca 15000,-Sk) Vsetko som hovoril o preimere 200cm co sa najcastejsie pouziva na krby. Treba pozriet na nete, je tam aj prespor aj quatro a iné, ale postavit komin z tehal a vyvlozkovat ho nejakou rurou... no neviem. Samozrejme, ze ked komin potrebujete len na plynovy kotol(da sa v pohode vyvlozkovat hlinikovou rurou, ale lepsie je samot z hladiska zivotnosti), alebo dokonca na kondenzacny, kde sa dava umela trubka, tak mozno by sa dalo uvazovat aj o tejto alternative. Asi tolko podla mojich skusenosti. Rozhodnutie je na Vás. Mozno by bolo dobre sa poradit s nejakym normalnym kominarom. Vela zdaru.

    vasulka je offline (nepripojený) vasulka

    mam rada život vasulka
    alena4010 Pozri príspevok
    K starsiemu rodinnému domu potrebujeme pristavit komín. Môžme ho postavit z obycajných pálených červených tehál???rúra vo vnútri by bola už podla normy. Má mat okolo 7 m, a schiedel a pod. su cenovo náročné.....poradte diiik
    alena4010, doma máme na dome 2 komíny z pálených červených tehál.Jeden je vyvložkovaný pre plyn.kotol.Myslím si,že také tehly môžete použiť.To je moja skúsenosť.
    Prajem ti pekný deň!

    ARCHIZA je offline (nepripojený) ARCHIZA

    ARCHIZA
    Komín je teleso, skladajúce sa z troch hlavných častí.

    1. Dymovod - jeho šírka záleží od typu a výkonu kotla a od účinnej výšky komína.
    2. Izolácia dymovodu - je potrebná z pohladu stavebnej fyziky.
    3. Nosná časť - statika komína.

    Komín je možné z týchto častí vyskladať za podmienok dodržania správneho technologického postupu. Nie je nutné ho vyskladať z komínových tvárnic ponúkaných na trhu. Môžete použiť plnú pálenú tehlu na vytvorenie nosného komínového plášťa. Pri tomto postupe je vhodné komín z časti zabudovať napríklad do nosnej steny.

    daso81 je offline (nepripojený) daso81

    daso81
    ARCHIZA Pozri príspevok
    Komín je teleso, skladajúce sa z troch hlavných častí.

    1. Dymovod - jeho šírka záleží od typu a výkonu kotla a od účinnej výšky komína.
    2. Izolácia dymovodu - je potrebná z pohladu stavebnej fyziky.
    3. Nosná časť - statika komína.

    Komín je možné z týchto častí vyskladať za podmienok dodržania správneho technologického postupu. Nie je nutné ho vyskladať z komínových tvárnic ponúkaných na trhu. Môžete použiť plnú pálenú tehlu na vytvorenie nosného komínového plášťa. Pri tomto postupe je vhodné komín z časti zabudovať napríklad do nosnej steny.
    A nejaký konkrétny návrh iného riešenia ako s pálených tehál ,by nebol ?
    Teraz by som to potreboval aj ja. Chcel by som komín postaviť z betónových šalungových dielcov,samozrejme šamotové komínové vložky už musím kúpiť originálne,ale aj tak by ten komín mal vyjsť lacnejšie ako napr. 26000 sk (CIKO) ,čo Vy na to ? PORAĎTE!!!!

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    daso81 Pozri príspevok
    A nejaký konkrétny návrh iného riešenia ako s pálených tehál ,by nebol ?
    Teraz by som to potreboval aj ja. Chcel by som komín postaviť z betónových šalungových dielcov,samozrejme šamotové komínové vložky už musím kúpiť originálne,ale aj tak by ten komín mal vyjsť lacnejšie ako napr. 26000 sk (CIKO) ,čo Vy na to ? PORAĎTE!!!!
    Jasne ze sa da. Dokonca na slovensku je priamo vyrobca ktoryrobi kominov dielce z nelahceneho betonu (narozdiel od schiedel, prespor ...) kde to je poznat na cene. Dovnutra samot a ako izolacia sa pouziva sypany perlit.

    Ide o system QATRO.

    Jedine co treba je pevnejsi zaklad pod komin kedze klasicke betonove dielce su o dost tazsie.

    Fajnsmekry pouzivaju betonove dielce od QUATRO a samotove vlozky - o ktore hlavne ide co sa tyka funkcnosti - od SCHIEDELU.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.