Zavrieť

Porady

zivy plot

Kto poradi a ma skusenosti s vyberom krikov na zivy plot? Aby rastol nie velmi pomaly, je to zapadna strana-polotien, dakujem.
Usporiadat
tiger111 tiger111

tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

nikto sa nenajde?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

tiger111 Pozri príspevok
Prosim vas z coho by bolo najlepsie spravit zivy plot.....pomer cena+rychlost rastu+kvalita....dakujem za odpovede
Pozri si tému turkestánsky brest a tam uvidíš. Ja osobne ho mám, za dva roky hustý dvojmetrový živý plot. Každý chodí očumovať, čo za čudo to tak rýchlo rastie. Strihala som každý mesiac.
0 0
tiger111 tiger111

tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

wagner Pozri príspevok
Pozri si tému turkestánsky brest a tam uvidíš. Ja osobne ho mám, za dva roky hustý dvojmetrový živý plot. Každý chodí očumovať, čo za čudo to tak rýchlo rastie. Strihala som každý mesiac.
no to nie...ja potrebujem zelen na cely rok......hento v zime opadava...to je na nic
Naposledy upravil tiger111 : 01.02.10 at 23:37
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

tiger111 Pozri príspevok
Prosim vas z coho by bolo najlepsie spravit zivy plot.....pomer cena+rychlost rastu+kvalita....dakujem za odpovede
Najlepší je vtáčí zob tmavozelený Ligustrum vulgare atrovirens, alebo hlohyňa šarlátová Pyracantha coccinea. Treba 3-4 ks na bežný meter, cena by mala vojsť do 1-2 Eura na 1 ks podľa veľkosti, vždyzelený, tmavozelený. Rastie v dobrých pôdach rýchlo, ale ak ho chceš mať hustý od zeme, musíš ho tlmiť v raste do výšky a podporiť strihom do šírky. Cez dobre pestovaný Ligustrum neprejde ani mačka, musí ho obísť, alebo preliezť.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

tiger111 Pozri príspevok
Prosim vas z coho by bolo najlepsie spravit zivy plot.....pomer cena+rychlost rastu+kvalita....dakujem za odpovede
Predpokladám, že ide o to, aby to rástlo čo najrýchlejšie a bolo to čo najlacnejšie, ale čo si myslela tou kvalitou?
0 0
tiger111 tiger111

tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

wabi Pozri príspevok
Predpokladám, že ide o to, aby to rástlo čo najrýchlejšie a bolo to čo najlacnejšie, ale čo si myslela tou kvalitou?
nieco nenarocne a lacne
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

tiger111 Pozri príspevok
nieco nenarocne a lacne
Veď Ligustrum si môžeš namnožiť aj sama, doma, aj teraz....ak máš podmienky. A na jar môžeš vysádzať. Čo ešte lacnejšie sa Ti dá ponúknuť ? Nájdi si v najbližšom meste živý plot, nastrihaj konáriky, zakorenia aj vo vode, aj v piesku, aj zapichnuté do kvetináča ku kvetu na okne. Aj sa mi podarí, pripojím Ti foto.
Naposledy upravil a_je_to : 02.02.10 at 18:10
IMGP0097.jpg  
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

tiger111 Pozri príspevok
nieco nenarocne a lacne
Za málo málo peňazí veľa muziky nečakaj

Neviem, kde chceš ten živý plot. Či niekde k domu, kde naň budeš denne pozerať, alebo kdesi mimo...
Záleží aj , či chceš, aby čo najskôr začal plniť svoj účel.

Ak chceš pekný živý plot, oplatí sa Ti zainvestovať a kúpiť kvalitné sadeničky. Nie je to najlacnejšie,ale účel ti bude plniť dlhé roky.

U predajcov sa dá pri väčšom odbere dojednať aj výrazná zľava, alebo sleduj akcie napr. u Starkla, rastlinky sk, kohaplant a pod.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Pyracanta je relatívne lacná a veľmi pekná. http://images.google.sk/images?q=pyracanta&oe=utf-8&rls=org.mozilla:skfficial&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=sk&tab=wi
Nevyplatí sa ju množiť amatérsky, lebo trpí pri presádzaní. Profíci ju pestujú celý čas v nádobách. Je veľmi nenáročná, ale zažil som na uzavrenej záhrade že trpela hubovými chorobami a domáca ju dala zlikvidovať. V meste kde je sucho prosperuje oveľa lepšie.
Aj neopadavý ligustrum pri väčších zimách opadne, aspoň z väčšej časti, teraz sa to dá pekne skontrolovať
Na živý plot je veľký sortiment, ale za dobrú cenu je asi naj tá pyracanta, na severe Slovenska možno ešte obyčajný smrek.
Držím palce.
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

dobrý deň, mám viac ročný živý plot z vtáčieho zobu. v tomto roku má z veľkej časti pokrútené listky. Vie miekto poradiť, čím ho treba postriekať?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ivana 1511 Pozri príspevok
dobrý deň, mám viac ročný živý plot z vtáčieho zobu. v tomto roku má z veľkej časti pokrútené listky. Vie miekto poradiť, čím ho treba postriekať?
hocičím, proti savým škodcom. Poradia v každom záradkársvte.
Prípadne zostrihať riadne na krátko ...
2 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Ivana 1511 Pozri príspevok
dobrý deň, mám viac ročný živý plot z vtáčieho zobu. v tomto roku má z veľkej časti pokrútené listky. Vie miekto poradiť, čím ho treba postriekať?
S pestovaním vtáčieho zobu /Ligustrum/ sa zaoberám celé desaťročia, ale nepoznám žiadneho škodcu /z hmyzu, ani z plesní/, ktorý by dokázal v tomto období pokrútiť väčšinu listov. Celá rastlina je tak strašne horká, že ju vážnejšie nič nepoškodzuje. Skôr mi pripadá, že je to následok buď veľkého ohňa v blízkosti, alebo nejakého nežiadúceho postreku. Tiež to môže byť príznakom začínajúceho vyschýnania celej rastliny, napr. od prehnojenia umelým hnojivom, otravy pôdy, spály kôry, poškodenia koreňov, alebo niečo podobné. Kým nezistíš príčinu, nemá význam ničím striekať. V záhradkárstve Ti veľmi radi predajú nejaký hocijaký zaručene dobrý postrek, ale keď nevieš pravú príčinu, tak to bude márne, škoda chémie, aj prostredia. Veľmi rád by som sa dozvedel, či po čase prežil a zregeneroval .... a čo bolo pravou príčinou.
1 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
- najrýchlejšie zistíš, keď lístok odtrhneš a rozvinieš- ak sú tam vošky a mravce ich "pasú" - ja mám tiež vtáči zob , ešte som vošky na ňom nepozorovala, nuž ale človek nikdy nevie
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Všetkým vám ďakujem. Ak sa mi ho podarí oživiť a zbaviť sa problému dám vedieť. Ozaj je veľmi veľmi pokrútený. Keď listok rozviniem nie je tam vidieť žiadny škodca. Sú čisté, ale skrútené . Od postreku to nie je , pretože nikde v okolí sme nič nestriekali, našťastie ani nikde nič nehorelo ani sme nevypalovali trávu. Možno že to bude tým vysychaním. Máme ho tam už veľa rokov /možno viac ako 15/ a toto robí prvý rok.
0 0
fortun21 fortun21

fortun21 je offline (nepripojený) fortun21

Chcel by som vysadit zivy polot s vyskou cca 2 metre a aby to vyrastlo tak do 3 -4 rokov. Dakujem za kazdu radu
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Pyracanta. Je vždyzelená, väčšinou pekná, lacná a rýchlo rastie. To posledné je však neskôr nevýhoda, keď vyžaduje viac strihania, než napr. Buxus.
Väčšinou vyzerá voľná výsadba krov lepšie než živý plot a netreba to strihať, ale to je otázka názoru a často aj miesta.
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
..veľmi dobre sa vyníma ako živý plot tuja....
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

http://www.porada.sk/t49582-zivy-plot.html

alebo : http://www.porada.sk/gsearch.php?do=...50dc97ea9f#781

pouzivaj vyhladavac pred zbytocnym zalozenim novej temy...
3 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

S ihličnatých doporučím ako živý plot z Tysu, ktorý je pomerne nenáročný rastie vo všetkých polohách aj nadmorských výškach zvládne aj slnko aj zatienenie. Veľa ľudí nevie že pekné červené ozdobné plody tysu sú jedlé, len kvôstky je treba vyplúvať...
Ďalšou možnosťou ktorú uprednostňujem pred Pyracantou je Berberis. Je to krík dorastajúci asi do dvoch metrov, veľmi dobre znáša stihanie a tvarovanie. Krásne obrastá. Je nenáročný a rastie všade. Mám dva stálozelené druhy, jeden z nich veľmi tŕnitý, druhý s väčšími tiež stálozelenými listami bez tŕňov. Oba považujem za to najlepšie nielen kvalitou ale aj cenou. Navyše sú ozdobné nielen kvetom a listom ale podobne ako pyracanta tiež červenými bobulkami ktoré sú tiež ako bonus jedlé, takže nemusíme sa báť, že malé deti ochutnajú. Naopak obsahujú veľa vytamínov a v azii ich vyhľadávajú a odšťavujú či komkotujú s cukrom ako ľahôdku, iste ak ich necháte bez zberu skrášľujú pomerne veľkými bobulami jesennú farebnú záhradu až pokiaľ ich vtáci neozobú...
Všetky tieto rastliny sú zaujímavé najmä tým, že sa dajú pestovať v živých plotoch pravideľne prísne tvarovaných aj v plotoch o ktoré necháme rásť volnejšie bez častého strihania.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Priateľ chce ísť kupovať do Maďarska Pyracanthu na živý plot po 0,66 € údajne pekné kríčky, myslím že tu niekto chcel Pyracanthu, tak ak je to aktuálne dajte vedieť, hoci ja som skôr zástancom Berberisu, nedal sa ovplyvniť on chce Pyracanthu...
Pyracantha.jpg  
Pyracanthastena.jpg  
Pyracanthakvet.jpg  
1/1
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať