Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z USA

Pekny den,
chcem sa opytat, co vsetko musim na Slovensku zaplatit pri dovoze tovaru z USA. Podla doterajsich zisteni by to malo byt CLO a DPH. Je to tak?
Usporiadat
celas celas

celas je offline (nepripojený) celas

účtovník
áno je to skutočne tak
0 0
solikoo solikoo

solikoo je offline (nepripojený) solikoo

viem co chcem
ja som nakupil tovar z USA a ako fakturu som dostal fakturu z paypal. myslite ze to staci ako danovy doklad? Je tam asi vsetko -kontaktne udaje, datum, cena, atd.
0 0
dhuisman dhuisman

dhuisman je offline (nepripojený) dhuisman

Ahojte, chcem sa spytat na jednu drobnost...nas novy dodavatel z USA nam poslal tovar DDP, tzn. okrem cla zaplatil aj DPH pri dovoze. Prepravna spolocnost nam potom zaslala prepravny list aj s oznamenim o zaplateni colneho dlhu odosielatelom tovaru. Mozeme si uplatnit odpocet tejto DPH aj ked sme ju nezaplatili?
0 0
dhuisman dhuisman

dhuisman je offline (nepripojený) dhuisman

to naozaj nikto nema s tymto skusenost? prosim poradte
0 0
Katta Katta

Katta je offline (nepripojený) Katta

Áno: clo a dph, ak preclenie tovaru vykoná slov. colný úrad. Ale, môj klient zaplatil len clo a províziu. AKO? Takto: Kúpil tovar z USA. Zvolil daňového zástupcu v Rakúsku, ktorý preclenie tovaru vykonal. Daň. zástupca svoje služby prefakturoval (clo + províziu) a k faktúre pripojil JCD, ktorý vydal Rakusky colný úrad. Takže má dve faktúry: 1. za tovar z USA a 2. za služby z Rakúska, ktoré budú samozdanené. Pozri stránku drsr - daňové inf. - zovšeob. inf.(v ľavej časti) - DPH (druhý bod) - zovšeob. info (tretí bod) - stanoviska ...(1. bod) - Zápis z 9. zasadnutia ...(2. bod) - Bod 3 (str. 3-4) dôležitý je záver k bodu 3. No, asi toľko ....
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

Chcela by som Vás poprosiť o radu, dcerá išla cez študenskú agentúru do amerika na tri mesiace. Ke´d si tam kúpi počitač musí ho precliť,aj vtedy
keď ho používa pri práci ďakujem.
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

posúvam
0 0
mirka0908 mirka0908

mirka0908 je offline (nepripojený) mirka0908

Potrebujem poradit. Zaplatili sme zamestnancovi "poplatok za odbornu skusku", ktorej vysledkom je certifikat vydany v USA. V cene poplatku su aj knihy potrebne na pripravu. Knihy prisli UPS-kou z USA. Podobny pripad sme mali minuly rok, kedy UPS knihy preclila, vycislila dph a prilozila JCD. Teraz ale prisli knihy bez JCD. Je to v poriadku? Zmenilo sa nieco v legislative? Mam nejaku povinnost v suvislosti s DPH?
Dakujem za akekolvek nasmerovanie.
0 0
mirka0908 mirka0908

mirka0908 je offline (nepripojený) mirka0908

dopatrala som sa teraz k tomuto:
- zásielky tovaru nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty - 150 EUR na jednu zásielku (oslobodenie sa nevzťahuje na alkoholické výrobky, parfumy a toaletné vody, tabak a tabakové výrobky). Tieto zásielky sú oslobodené od cla, ak hodnota zásielky nepresahuje 150 EUR a ak hodnota zásielky nepresahuje 22 EUR, sú oslobodené aj od dane z pridanej hodnoty.
Hodnota zasielky je 145 EUR.
Ako teda postupovat pre ucely DPH?
0 0
mirka0908 mirka0908

mirka0908 je offline (nepripojený) mirka0908

na http://www.sk-ebay.sk/ebay/clo-a-dph.htm pisu:

Ak presiahne deklarovaná hodnota tovaru 150 EUR / cca 190 USD, vzťahuje se na položku povinnosť zaplatiť DPH.

§ 48 zakona o DPH (ak ho dobre citam, a nic mi neuniklo) dava za pravdu im. Je tak?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

od 1.4. plati ze do 22 EUR nepodlieha clu... 22-150 podlieha dph... a od 150 EUR podlieha DPH aj clu...

zvykla som si objednavat z usa a po tomto zisteni sa to uz neoplati... snazila som sa vtesnat do 150 euroveho limitu, ale teraz sa to predrazi o 19% (nasa dph)
0 0
mirka0908 mirka0908

mirka0908 je offline (nepripojený) mirka0908

dakujem.
a do 1.4.2009 tie hranice boli ako?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

od 1.12.2008 - 31.3.2009 to bolo do 150 EUR bez cla aj dph... od 150 EUR aj clo aj dph...

len nikde to nie je dako jednoznacne napisane... pre istotu idem napisat dotaz priamo na colnu spravu... lebo rada by som si este cosi objednala z USA a chcem radsej s istotou vediet, ci sa mi moj nakup predrazi o nasu dph... potom napisem ich vyjadrenie
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Ano, je to 150 E ale aj s postovnym.

Ak nechcete, aby sa vam nakup predrazil, tak sem s tym .
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Ale veď je to jednoduché, pre oslobodenie zásielok nepatrnej hodnoty platia dva rôzne predpisy, a to nariadenie Rady (EHS) č. 918/83 z 28. marca 1983 ustanovujúce systém spoločenstva pre oslobodenie od cla a smernica Rady 83/181/EHS z 28.3.1983 určujúca rozsah platnosti článku 14 (1) d) smernice 77/388/EHS vzhľadom na oslobodenie od dane z pridanej hodnoty pre finálny dovoz určitého tovaru v znení neskorších zmien a dodatkov. V oboch predpisoch predstavoval k 1. decembru 2008 limit pre oslobodenie zásielok nepatrnej hodnoty 22 €. S účinnosťou od 1. decembra 2008 došlo na základe nariadenia Rady (ES) č. 274/2008 k zmene ustanovenia článku 27 nariadenia Rady (EHS) č. 918/83, čím sa zvýšil limit pre oslobodenie od cla na 150 €. Smernica Rady č. 83/181/EHS sa však nezmenila, teda naďalej platí v prípade dane z pridanej hodnoty limit pre oslobodenie zásielok nepatrnej hodnoty len 22 €. Zákon č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení účinnom od 1. decembra 2008 do 31. marca 2009 preto nebol v súlade s právom EÚ. Zákonom č. 83/2009 Z. z. sa tento nesúlad napravil.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
andreaS Pozri príspevok
od 1.12.2008 - 31.3.2009 to bolo do 150 EUR bez cla aj dph... od 150 EUR aj clo aj dph...

len nikde to nie je dako jednoznacne napisane... pre istotu idem napisat dotaz priamo na colnu spravu... lebo rada by som si este cosi objednala z USA a chcem radsej s istotou vediet, ci sa mi moj nakup predrazi o nasu dph... potom napisem ich vyjadrenie
Jednoznačne to vyplýva z platnej legislatívy a máš k tomu zrozumiteľný a jasný výklad na stránke Colnej správy:
http://www.colnasprava.sk/wps/portal....7_0_A/7_0_35O
0 0
maska2 maska2

maska2 je offline (nepripojený) maska2

sme viacerí kámoši
andreaS Pozri príspevok
od 1.4. plati ze do 22 EUR nepodlieha clu... 22-150 podlieha dph... a od 150 EUR podlieha DPH aj clu...

zvykla som si objednavat z usa a po tomto zisteni sa to uz neoplati... snazila som sa vtesnat do 150 euroveho limitu, ale teraz sa to predrazi o 19% (nasa dph)

Ahoj , poprosím o radu.Chcela by som pre dcérku objednať pár vecí z USA.Vyjde to podstatne lacnejšie , ako tu na Slovensku. Čiže niečo pre osobnú spotrebu. Aj tak musím platiť DPH ? Bude to do 150 eur. Ďakujem za radu.Andrea
0 0
dussick dussick

dussick je offline (nepripojený) dussick

Ak to bude do 150 eur, tak zaplatis DPH 20% z ceny (cena = cena tovaru + postovne na zasielke).
0 0
Dianao Dianao

Dianao je offline (nepripojený) Dianao

Ja by som potrebovala poradiť, respektíve vysvetliť. Prvýkrát som sa stretla s JCD, je tam rozpísané clo aj DPH, je to zaplatené. Znamená to, že moja povinnosť je splnená? Dph sa odvádza do štátnej pokladnice cez colný úrad? Ďakujem za akékoľvek objasnenie
0 0
mickey_mo_mouse mickey_mo_mouse

mickey_mo_mouse je offline (nepripojený) mickey_mo_mouse

Keď si ubjednávam z USA, a je tam napísané že niečo stojí napr.: 83 $.....
Tak musím zaplatiť v dolároch, alebo môžem aj v eurách?

******Prosím vás, poradíte mi nejakú stránku, odkial si aj vy objednávate oblečenie,tenisky,... (v USA) a je to tam lacné?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať