Zavrieť

Porady

Dať do nákladov?

Zamestnanec, vykonávajúci prácu pre zamestnávateľa svojím súkromným autom, vykonal odvoz na skládku odpadu, pričom príjmový pokl.doklad bol vystavený na neho, ako na FO. Môže si dať danú sumu do nákladov, ako SZČO?
Naposledy upravil Donda : 20.03.05 at 07:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mv66 je offline (nepripojený) mv66

    mv66
    Malo infos: on je i SZCO? Ak ano, v tej oblasti sa ten vydavok (nie naklad) da uplatnit? To mu zamestnavatel ten doklad nepreplatil? Preco? Preco ten doklad nedal vystavit na svojho zamestnavatela? Nerefakturoval mu to?

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Dík za infos!
    Prečo to nedal na zamestnávateľa, neviem... Dotyčný je i SZČO. Čo s tým? Môže si to ako SZČO uplatniť?
    Naposledy upravil Donda : 20.03.05 at 07:53

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Môže mu to prefakturovať ako SZČO i keď je to auto v jeho súkr.vlastníctve a nezaplatil naň cestnú daň? Mám z toho guláš!

    Naďa je offline (nepripojený) Naďa

    Naďa
    Ak sa auto používa na podnikanie, musí mať zaplatenú cestnú daň. V tomto prípade by sa snáď dalo uvažovať o spísaní Dohody o vykonaní práce, pričom práca by sa vykonala súkromným motorovým vozidlom nepoužívaným na podnikanie. Aj tak však nie som si istá, či by to prešlo kvôli cestnej dani.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Donda
    Môže mu to prefakturovať ako SZČO i keď je to auto v jeho súkr.vlastníctve a nezaplatil naň cestnú daň? Mám z toho guláš!
    Aha, tak to sa potom nedá prefakturovať. A ide o veľkú sumu ? Ak nie, tak v rovnakej sume urobte nejaký cesťák pre zamestnanca - pracovník dostane peniaze vyplatené za doklad zo skládky a firma zas rovnakú sumu do nákladov. Lebo podľa mňa si ten doklad nemôže dať do daňových nákladov ani jeden (alebo len zamestnanec - SZČO, ak má nejakú činnosť, pri ktorej vzniká odpad).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.