Zavrieť

Porady

Mám dať výpoveď alebo počkať?

Pekný deň.
Naša firma sa ide sťahovať. Od 1.mája sa sťahujú do iného mesta. Ale ja chcem dať výpoveď lebo je pre mňa neprípustné, aby som hodinu a pol cestovala do roboty a hodinu a pol z roboty.
Mám dať výpoveď od 1.marca s dvojmesačnou výpovednou lehotou.(teda do posledného apríla) Alebo som počula, že existuje nejaký paragraf,že ak sa firma sťahuje a nemôžem dochádzať tak ďaleko, tak mi musia dať ešte aj odstupné. Čo je na tom pravdy?
A ešte jedná podotázka. Keď chcem skončiť v práci od 1.mája mám dať výpoveď k 29. marcu + dvoj mesačná výpovedná doba, alebo im to stačí iba písomne oznámiť do 29. marca , že od 1. mája už u nich nepracujem. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    berry Pozri príspevok
    Pekný deň.
    Naša firma sa ide sťahovať. Od 1.mája sa sťahujú do iného mesta. Ale ja chcem dať výpoveď lebo je pre mňa neprípustné, aby som hodinu a pol cestovala do roboty a hodinu a pol z roboty.
    Mám dať výpoveď od 1.marca s dvojmesačnou výpovednou lehotou.(teda do posledného apríla) Alebo som počula, že existuje nejaký paragraf,že ak sa firma sťahuje a nemôžem dochádzať tak ďaleko, tak mi musia dať ešte aj odstupné. Čo je na tom pravdy?
    A ešte jedná podotázka. Keď chcem skončiť v práci od 1.mája mám dať výpoveď k 29. marcu + dvoj mesačná výpovedná doba, alebo im to stačí iba písomne oznámiť do 29. marca , že od 1. mája už u nich nepracujem. Ďakujem
    SKôr než ti poradím, treba vedieť, či máš v pracovnej zmluve uvedené miesto výkonu práce. A ak áno, či je to terajšie mesto. Ak áno, tak výpoveď nedávaj.

    Pokiaľ sa sťahuje firma, bude musieť urobiť zmenu pracovných podmienok (zmena miesta výkonu práce), s čím ty nebudeš súhlasiť. Následne ti budú musieť dať výpoveď z organizačných dôvodov vrátane výpovednej doby a odstupného. Pokiaľ by ti navrhli dohodu s dvojmesačným odstupným, tak to neber. Žiadaj 4 mesačné odstupné, lebo keby ti dali výpoveď, tak by ti museli ešte 2 mesiace platiť výp. dobu a 2 mesačné odstupné.
    Nedávaj výpoveď.

    Mám dať výpoveď alebo počkať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.