Zavrieť

Porady

hemoroidy

spravil sa mi velmi bolestivy uzlik - hemoroid
neviete niekto akutne pomoct v tomto?
je to uz 4 den a stale som na ibalgine, stale dufam, ze to prejde.
robim si sedave kupele v dubovej kore a pouzivam mast faktu
Usporiadat
armagedon74 armagedon74

armagedon74 je offline (nepripojený) armagedon74

Z hemoroidmy nemám síce problémy, ale v jednej múdrej knihe som našiel, že celkom úspešne a veľmi rýchlo zaberajú švédske kvapky.

citujem aplikovanie:
Primerane veľký chumáč vaty sa pokvapká švédskymi kvapkami a priloží sa na noc na análny otvor. Pred spaním sa užije jedna čajová lyžička švédskych kvapiek, zriedených vo vode alebo v bylinkovom čaji. Po čas dňa piť 3 krát denne 1 šálku myšochvosta obyčajného. Napísala Mária Treben

Tento recept skúšala aj jedna moja známa a nevedela si to vynachváliť. Možno to pomôže aj niekomu z vás. Ešte jedna poznámka, odporúčajú sa kupovať len kvapky od Marie Treben- švédske horké(Len tie sa strašne ťažko zháňajú), alebo Dr. Theis Schweden bitter(Tieto sú väčšinou v lekárňach), iné sa moc v ľudovom liečiteľstve neosvedčili. Ja si väčšinou švédske kvapky podľa receptu od Márie Treben robím sám, a som nadpriemerne s nimi spokojný.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Kúpeľ z dubovej kôry sa má robiť studený alebo čo najteplejší?
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Mal by mat teplotu tela.
1 0
ppaalloo ppaalloo

ppaalloo je offline (nepripojený) ppaalloo

Tiež odporúčam čipky FAKTU, vždy mojej manželke pomôžu a potom má dlho pokoj. To aj pri slabom krvácaní aj pri uzlíku.
Treba stále používať po stolici vlhčené obrúsky, najlepšie detské.
1 0
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
neviem ci je to nahoda ci co, ale ja som jedol na vase odporucanie lanove semiacka a pouzival masticky. pomohlo, ale nie celkom. Celkom mi tie vecicky zmizli ked som prestal pit kafe z automatu a zacal jest sojove rezy.
ale dakujem
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
V prípade hemoroidov je potrebné si zistiť biorezonančou diagnostikou bakteriálnu, vírusovú, parazitárnu a plesňovú záťaž lymfatického, srdcococievneho, tráviacovylučovacieho systému.
Záležitosť hemoroidov je aj na čom sedím. Ak mám len raz hemoroidy, nesmiete sedieť na koži a kožienke, ako aj na látkach vyložene syntetických.
Konečník sa zaparuje,a toto je pre neho najväčšie nešťastie.

Je potrebné cvičiť lonové svalstvo, svalstvo v okolí konečníka,..
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Už som tu niekde na porade písala o tom, že moja mama mala hemoroidy desaťročia (neviem ako dlho, lebo tých problémov mala veľa), mala ich už roztrapkané, zapaľovali sa jej a robili uzlíky. Rady, čo som jej dávala v oblasti stravy nedodržiavala, životospráva (z môjho pohľadu vegetariánky a celostného pohľadu na človeka) strašná a podarilo sa jej s hemoroidmi aj ostatnými problémami vysporiadať a to v krátkom čase. K tomu jej dopomohla práve nová metóda alternatívnej medicíny, s ktorou som sa zoznámila. Nepoužívala pritom dubovú kôru ani iné sedacie kúpele (kedysi dávno áno, ale to jej pomohlo iba na chvíľu a zase sa jej to vrátilo). Stravu zmenila iba trochu, začala však viac piť vodu, čistú, nie minerálku. Čo jej najviac pomohlo, bol prípravok, vďaka ktorému sa jej vyčistilo hrubé aj tenké črevo a to tak, že sa jej stiahol konček dovnútra a odvtedy je tam, kde je jeho miesto. Aj ju ten prípravok primerane detoxikoval (čo predtým nepoznala... ale odvtedy už aj občas dodržiava pôst aj diétky ) Je to už štyri roky, problémy sa jej nevrátili a ja si klopkám na drevo, ťuky ťuk!
Takže dá sa to
Operácia čo som si kedysi robila prieskum nie je nič moc (a týka sa to aj kŕčových žíl, niekde som to tu zahliadla), pretože po čase sa vraj problém zase vráti.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

motylik7 Pozri príspevok
Čo jej najviac pomohlo, bol prípravok, vďaka ktorému sa jej vyčistilo hrubé aj tenké črevo a to tak, že sa jej stiahol konček dovnútra a odvtedy je tam, kde je jeho miesto. Aj ju ten prípravok primerane detoxikoval (čo predtým nepoznala...
No dosť tajomná rada.
Dubová kôra - nič moc.
Faktu - nič moc.
Detralex - nepomohol
Hädensa - trochu úľava.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Kto môže odporučiť dobrého odborníka - lekára, na odstránenie hemoroidov hociakou metódou ktorú on odporučí? Najlepšie západosl. kraj. Ďakujem.
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

SERVIS Pozri príspevok
Kto môže odporučiť dobrého odborníka - lekára, na odstránenie hemoroidov hociakou metódou ktorú on odporučí? Najlepšie západosl. kraj. Ďakujem.
Čo sa týka endoskopie rozhodne v BA je najlepšie vybavená prístrojovou technikou aj personálom Antolská, na čele s pánom primárom MUDr.Hrčkom (neviem všetky jeho tituly), ale dať si operovať hemeroidy je tá posledná, najposlednejšia vec. Hemeroidy majú 5 stupňov a operujú sa 4 a 5 stupeň. No úľava je len na niekoľko rokov, potom sa vo veľkom percente prípadov obnovia a operácia sa nedá robiť dokola, keďže sa skracuje črevo. Aj, keď chápem, že pri tom piatom stupni je super každy rok bez bolesti.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

mamka Danka Pozri príspevok
Čo sa týka endoskopie rozhodne v BA je najlepšie vybavená prístrojovou technikou aj personálom Antolská, na čele s pánom primárom MUDr.Hrčkom (neviem všetky jeho tituly), ale dať si operovať hemeroidy je tá posledná, najposlednejšia vec. Hemeroidy majú 5 stupňov a operujú sa 4 a 5 stupeň. No úľava je len na niekoľko rokov, potom sa vo veľkom percente prípadov obnovia a operácia sa nedá robiť dokola, keďže sa skracuje črevo. Aj, keď chápem, že pri tom piatom stupni je super každy rok bez bolesti.

Aj zákrok kde sa použije akási gumička alebo laser, to sa už ráta na operáciu? Ja som už niečo čítala okolo toho a takmer nikto sa nesťažuje, každý len chváli. Asi bude najlepšie dať to zhodnotiť odborníkovi, ja viem...
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

SERVIS Pozri príspevok
Aj zákrok kde sa použije akási gumička alebo laser, to sa už ráta na operáciu? Ja som už niečo čítala okolo toho a takmer nikto sa nesťažuje, každý len chváli. Asi bude najlepšie dať to zhodnotiť odborníkovi, ja viem...
To je naozaj otázka pre odborníka. Ja som napísala v mojom príspevku len to čo mne povedal doktor pri vyšetrení.
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

deane7 Pozri príspevok
No dosť tajomná rada.
Dubová kôra - nič moc.
Faktu - nič moc.
Detralex - nepomohol
Hädensa - trochu úľava.
Môžem ešte pridať pár rád:
1.V obdobý akútneho zápalo (keď to bolí, svrbí a prípadne aj krváca) je dobré udržať stolicu pravideľnú a mäkšiu - pravideľný prísun tekutín, dôležitá je konzumácia vlákniny, dobrá je kaša z pohánky obsahuje Taurín, ktorý sťahuje žily. Dobré sú aj sušené slivky. Dá sa kúpiť v lekárni aj syrup (neviem už ako sa volá), zvláčňuje stolicu (nemáte hnačku, len mäkšiu stolicu) a nie je návykový lebo neovlyvňune peristatiku čriev. Je aj na recept.
2. Pri problémoch zo sedením sa dá použiť ako prvá pomoc detské nafukovacie koleso. V predajni zdravotných pomôcok je dostať podsedák(koleso) plnené polistir. guličkamy, prípadne nafukovací pankúš štvorcový s výkrojom v tvare "U" (oba sú aj na recept, len treba si zistiť, ktorý dektor to môže predpísať). Ja som ho mala kôli chrbtici od rehabilitačného, ale v popise je aj kostrč a hemeroidy.
3. Po každej stolici konečník umyť. V naších podmienkach ešte nie je bidet samozrejmosťou, ale dajú sa použiť aj detské utierky a je dostať už aj vlhčený toaletný papier. Pri detských utierkách nepoužívať parfémované(štípu )
4. Toaleta nie je čitáreň. Nesmie sa tam zbytočne sedieť a študovať, lebo chiac - nechtiac podvedome stále tlačíte a to nie je dobré.
5. Treva posilovať panvové dno a brušné svaly. Pri ochabnutí tlačia na črevo čo spôsobuje problémy pri vyprázdňovaní a nasledne aj s hemeroidmi.
P.S.
Detralex nepomohol ani mne a navyše v takých veľkých dávkach ako ho treba pri hemeroidoch užívať výde taká kúra dosť draho.
Naposledy upravil mamka Danka : 30.08.10 at 10:58
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Stolicu udržujem mäkú, chlieb si pečiem vždy doma s vlákninou, na koženom kresle pri compe mám podušku, po toalete idem rovno pod sprchu, takže robím čo môžem.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Da sa aj bez liekov a masticiek. Po stolici osprchovat zadok a strcit don zlozeny toaletny papier. Ten odsava vytlacene stavy a zabrani treniu pri chodzi. Taktiez zabrani zapareniu pri sedeni na kozenych sedackach. Pri stolici v prirode utriet poriadne travou, pripadne omyt v potoku, strcit do zadku list lopucha, alebo iny vacsi. V pripade nudze aspon kus novin.

Cize zhrniem: rano po vstani z postele, ci uz je stolica alebo nie, strcit dobre savy toaleny papier do zadku a mat ho tam cely den. Mozte ho vymienat a nebudete mat problem sediet ani v riaditelskych kreslach. Samozrejme, podlozka pod zadok je vyborna.

Riadeny riaditel alabut.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Wau..to sa mi nie dobre číta
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

S tymi novinami by som bol opatrny,
Pri hemoroidoch je dolezity aj pohyb a ako ste uz spomenuli, tak aj dostatok tekutin.
Tie gumicky funguju tak, ze konkretny hemoroid priskrtia tou gumickou a ta po par dnoch odpadne sama aj s hemoroidom.
Rozpraval som sa s jednym co mu to robili a vravel, ze mu to pomohlo, ALE tym ze mu odstranili s hemoroidom aj kusok čreva, tak ma mensi ,,cit" ked potrebuje ist na stolicu.
ja som mal problemy s hemoroidami, ked som vela jazdil autom, ale teraz co uz nejazdim je to ok.
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Mahulka Pozri príspevok
Na hemoroidy je dobré si to sprchovať vlažnou vodou, dostať kúpiť aj čípky v lekárni, ale najlepšie je ísť k lekárovi, nech predpíše lieky na zápal , to je totižto takzvaná zlatá žila, ľudovo povedané a na to sú lieky na zápal kŕčových žíl. Hneď to pomôže, len sú na lekársky predpis. Skoré uzdravenie.
Magda
Áno súhlasím,ja mám tie tabletky na predpis"DETRALEX" a naozaj dokonale po
máhajú.Ale predtým,ako mi ich gastroenterologička vypísala,musela som sa podrobiť vyšetreniu hrubého čreva,pretože ja som aj krvácala z konečníka.Beriem tie lieky už rok/už len 1 tabletku denne/ a cítim sa tak,ako-
by som hemoroidy nikdy nemala.
1 0
pavel9 pavel9

pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

Dobrý deň.

Je to naozaj intímna téma, málo kto sa s tým prizná, že má tieto problémy. Trápi sa a trpí.

Tento problém má (vlastne už mal) priateľ. Nechcem robiť reklamu, ale po zisťovaní problému a ako ho odstrániť našiel na internete aj ambulantné odstránenie týchto vydutín žily.
Bol som osobne s ním v Komárome (Maďarsko), kde mu ich po vyšetrení aj odstránili. Je pravda, že asi necelú hodinu trpel , keďže odmietol užiť, ako zarytý odporca liekového biznisu, liek na utlnenie bolesti, ale úplne iným a menej bolestivým pocitom, ako pri zlatej žile. Po tejto hodinke , kedy môže pacient vykonávať bežné činnosti, a bez PN.

Ku dňu 13. 09. 2010 stálo vyšetrenie 45 € a prvé a max. tretie ošetrenie 0 až 405 €. V priateľovom prípade, aj s liekmi to bolo 220 € spolu.

Keďže nepovažujem odstránenie bolesti a liečbu zdravotných ťažkostí za reklamu dávam do pozornosti aj stránku na uvedenú ambulanciu. Možno niečo podobné je aj na Slovensku, ale bez reklamy niet vedomosti o tom. Tu sa platí v hotovosti a aj v €.
Aj keď je to v susednom Maďarsku na uvedenej stránke je to po slovensky aj so slovenským mobilným číslom. A aj komunikujú po slovensky.

2900 Komárom, Lovarda tér 3, Tel: + 421 915 482 258
http://www.zlatazila.eu/
2 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Skúsil niekto Multi-Gyn Anal Compresses
má silný utišujúci účinok, pomáha predchádzaniu hemeroidov a trhliniek v oblasti konečníku.
12 náplastí v balení
Aké máte skúseností?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať