Zavrieť

Porady

Ako evidovat prijmy v pripade pausalnych vydavkov ?

Dobry den,

Viem ze v tomto pripade netreba viest uctovnictvo iba evidovat prijmy lenze neviem sa dopatrat v akej forme, v zakone je ze v casovom slede a podobne veci ale ako to ma vlastne vyzerat to netusim.
Mozem to napr. evidovat v excely ? a ake polozky tam vlastne uvadzat .. myslim okrem sumy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Môže to byť aj tabuľka v exceli, kde si zapíšeš dátum, sumu, od koho a číslo dokladu, napr.faktúry.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Vytvorila som si pre "paušalistov" nasledovnú tabulku. Vypíšem údaje, vytlačím a založím. Snáď niekomu poslúži ako vzor...

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    bendo Pozri príspevok
    To je pre tých "12-faktúrových"?
    no väčšinou sú to takí,...... kolonky si môžete samozrejme doplniť, odstrániť podľa potreby

    jozko1975 je offline (nepripojený) jozko1975

    jozko1975
    Poslal som tu este jednu otazku ohladom toho ze mam prijmy sekom z USA v USD (zatial nikto neodpovedal) a neviem aku sumu do tej tabulky napisat.
    Ci tam napisat to co mi realne banka pripisala na ucet po preplateni toho seku (teda moj realny prijem), alebo tam pouzivat konverzny kurz NBS pre den kedy bol sek vystaveny alebo dokonca pouzit konverzny kurz pre den, na ktory je vystavena moja faktura. Som z toho totalne mimo.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    jozko1975 Pozri príspevok
    Poslal som tu este jednu otazku ohladom toho ze mam prijmy sekom z USA v USD (zatial nikto neodpovedal) a neviem aku sumu do tej tabulky napisat.
    Ci tam napisat to co mi realne banka pripisala na ucet po preplateni toho seku (teda moj realny prijem), alebo tam pouzivat konverzny kurz NBS pre den kedy bol sek vystaveny alebo dokonca pouzit konverzny kurz pre den, na ktory je vystavena moja faktura. Som z toho totalne mimo.
    Ja by som to prepočítala kurzom, kedy si prijal peniaze na účet kurzom NBS. Ale budem rada, keď sa vyjadria aj ostatní.

    Ako evidovat prijmy v pripade pausalnych vydavkov ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.