Zavrieť

Porady

Minimalny VZ na ZP pocas neplateneho volna po 1. 2. 2008 - zdravotne postihnuty

Aký bude min. VZ na ZP u osôb so ZP v prípapde čerpania NV celý mesiac ? 6075, príp. 4050 Sk ? V literatúre som našla, že od 1.2.2008 vo výške MM 8100 Sk, ale ak čítam zákon ten hovorí, že "Na účely tohto zákona sa pojmom minimálny základ zamestnanca rozumie minimálna mzda zamestnanca podľa osobitného predpisu platná k 1. januáru kalendárneho roka, za ktorý sa platí poistné. Minimálny základ zamestnanca podľa § 11 ods. 3 písm. d) až l) nie je určený." A k 1.1.2008 predsa platil ešte pôvodný zákon o MM ? :-((
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Výška minimálneho preddavku na verejné zdravotné poistenie platného od 01. 01. 2008

    1. Bez zdravotného postihnutia 8100,-- odvod 4% 10 %
    2. So zdravotným postihnutím 8100,-- odvod 2% 5%
    3. Poberateľ invalid. dôchodku 4050,-- odvod 2% 5%
    Naposledy upravil Stina : 29.02.08 at 05:23
    Iveta Matlovičová
    stina ja s tebou súhlasím, dokonca si myslím, že ČID bude min. VZ počas celého roka 2008 vo výške 6075 Sk, ale už som v dvoch odborných publikáciách narazila na to, že min VZ-dy po starom platia len január 2008 a nový min. VZ vo výške 8100 platí od 1.2. do konca roka pre všetkých ZC - vrátane invalidov ...

    Minimalny VZ na ZP pocas neplateneho volna po 1. 2. 2008 - zdravotne postihnuty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.