Zavrieť

Porady

preplatenie nákladov zamestnanca zamestnávateľom - je to zdanitelný príjem

Zamestnávateľ prepláca zamestnancovi náklady na jeho bývanie / elektrina , plyn , nájomné , voda/ a ďalej náklady na telefón . Podľa mňa sa jedná o príjem , ktorý by sa mal zamestnancovi mesačne zdaniť a odviesť z neho odvody. Pre zamestnávateľa sú to náklady neovplyvňujúce základ dane , pretože nesúvisia s jeho príjmom . Iba pri telefóne by náklad mohol súvisieť s príjmom . Má na to niekto iný názor , alebo vlastné skúsenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pdjur Pozri príspevok
    Zamestnávateľ prepláca zamestnancovi náklady na jeho bývanie / elektrina , plyn , nájomné , voda/ a ďalej náklady na telefón . Podľa mňa sa jedná o príjem , ktorý by sa mal zamestnancovi mesačne zdaniť a odviesť z neho odvody. Pre zamestnávateľa sú to náklady neovplyvňujúce základ dane , pretože nesúvisia s jeho príjmom . Iba pri telefóne by náklad mohol súvisieť s príjmom . Má na to niekto iný názor , alebo vlastné skúsenosti?
    Áno, je to nepeňažný príjem zamestnanca, ktorý podlieha zdaneniu.

    j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

    obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac j.u.l.i.a
    Keď firma za zamestnanca mesačne hradí nájomné a má to ukotvené v pracovnej zmluve, klasicky sa to zdaní. Tomu rozumiem. Len neviem, či z toho musí platiť aj odvody do ZP a SP?

    j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

    obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac j.u.l.i.a
    Prosím o radu: zahraničným zamestnancom firma prepláca nájomné za byty. V ich výplatách to zahrniem ako nepeňažný príjem z ktorého sa odvádza daň. Musia sa z toho odvádzať aj odvody do SP a ZP?
    Vopred ďakujem za odpoveď

    j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

    obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac j.u.l.i.a
    ak niekto vie, prosím, poraďte...

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    j.u.l.i.a Pozri príspevok
    Prosím o radu: zahraničným zamestnancom firma prepláca nájomné za byty. V ich výplatách to zahrniem ako nepeňažný príjem z ktorého sa odvádza daň. Musia sa z toho odvádzať aj odvody do SP a ZP?
    Vopred ďakujem za odpoveď
    Podľa mňa sa platí z uvedených nepeňažných príjmov iba daň a ZP, SP nie.

    suklova je offline (nepripojený) suklova

    suklova
    je to prosím Vás stále tak, že sa z tohot nepeňažného príjmu platí len daň? Alobo sa musia z tohto príjmu odvádzať aj odovdy. Mám program pohoda. A ak si zadám do kolonky nepeňažný zdaniteľný príjem, tak mi to do vym.základu pre odvody nezahrnie. Ak niekto viete prosím poraďte mi.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    suklova Pozri príspevok
    je to prosím Vás stále tak, že sa z tohot nepeňažného príjmu platí len daň? Alobo sa musia z tohto príjmu odvádzať aj odovdy. Mám program pohoda. A ak si zadám do kolonky nepeňažný zdaniteľný príjem, tak mi to do vym.základu pre odvody nezahrnie. Ak niekto viete prosím poraďte mi.
    Nie, odvody neplatí, iba daň.

    suklova je offline (nepripojený) suklova

    suklova
    Ježiš ďakujem. Je to niekde uvedené aj v zákone? Pozela som si to, ale akosi som to nikde nenašla. Aby som sa vedela oprieť o niečo, že to tak naozaj je. Veľmi pekne ďakujem.

    preplatenie nákladov zamestnanca zamestnávateľom - je to zdanitelný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.