Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjme a nevyplatená mzda

Ahoj poradaci.

Vcera som listovala v temach tykajucich sa mojich otazok, ale nenasla som vsetky odpovede, ktore som potrebovala a kedze je priam nemozne dovolat sa na danovy urad, obraciam sa preto so ziadostou o rady na vas, priatelia.
Jedna sa mi o potvrdenie o prijme FO zo zavislej cinnosti.
1.Zamestanec nemal vyplatenu mzdu za mesiac december - to mi je jasne, ze neazhrnujem do uhrnu zuctovanych a vyplatenych prijmov, no otazka je, ze ak mal mat za mesiac november prijem napr. 15 000 Sk a bol mu vyplateny len ciastocne vo vyske 8000 Sk, zahrniem do uhrnu zuctovanch preddavkov aspon tych 8 000 Sk ?
2. Ako je to potom s poistnym a prispevkami ? Decembrovu nevyplatenu mzdu nezaratam a co spravim s tou ciastocnou uhradou tej novembrovej ? Mam dan celu sumu poistneho za november - kedze bola zamestnancovi strhnuta z hrubej mzdy, alebo nie ?
3. Taktiez ako postupovat v tomto pripade s uhrnom preddavkov na dan ?
4. Ak zamestnavatel neplatil ani odvody, ani dane, nijako to neovplyvni vysku poistneho a prispevkov a dane, ze ? Ved tieto sumy boli zamestnancovi z hrubej mzdy predsa zrazene, aj ked zamestnavatel ich pouzil na ine ucely.

Prosim vas o pomoc.

Dakujem a pekny den.

Petra
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Potvrdenie o príjme a nevyplatená mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.