Zavrieť

Porady

pomoc!chcú mi vziat dieta

MOJA DCERA BUDE MAT V AUGUSTE 11 ROKOV.PRVY ROK A POL JEJ ZIVOTA SOM ZILA S JEJ OTCOM U JEHO RODICOV...ROBILI MI NA PRIEK A ZASAHOVALI STALE DO NASHO VZTAHU.ODISLA SOM BYVAT K SVOJIM RODICOM.V ROKU 2003 SOM PODALA NAVRH NA UPRAVU RODICOVSKYCH PRAV.SUD V ROKU 2005 ROZHODOL ZE MOJA DCERA SA ZVERUJE DO VYCHOVY MATKY.OTEC SA ZAVIAZAL PRISPIEVAT VYZIVNYM 1500SK MESACNE....MOJA DCERA MA ZDRAVOTNE PROBLEMY,EXEM,ROZNE ALERGIE A PROBLEMY Z OBLICKAMI..SNAZILA SOM SA CELY CAS VYCHADZAT Z JEJ OTCOM A KEDYKOLVEK CHCEL TAK MALA ISLA K NIM NA VIKEND CI PRAZDNINY.OTCA MA VELMI RADA A VZDY SA TAM TESILA...NAKOLKO JEJ OTEC NEMA NA NU CAS LEBO MU TO NEDOVOLUJE PRACA TAK DCERA BOLA VETCSINU CASU Z JEHO RODICMI...VZDY KED JU TAM VOLALI TAK SOM SA PYTALA CI TAM CHCE IST NIEKEDY SA TESILA NIEKEDY POVEDALA ZE TAM NEJDE TAK SOM JU NECHALA U SEBA DOMA ....TERAZ TAM MALA CHCELA IST NA PRAZDNINY...V UTOROK V NOCI DOSTALA ZACHVAT ZACALA SA DUSIT A VIEZLI JU DO NEMOCNICE....NIKTO SA NEOBTAZOVAL DAT MI NIECO VEDIET ....DOZVEDELA SOM SA TO AZ NA DRUHY DEN ...LETELA SOM DO NEMOCNICE...NA TOTO VSETKO MI TELEFONOVAL A VYHRAZAL SA MOJ BYVALI SVOKOR ZE ZANEDBAVAM DIETA A ZE SI HO Z NEMOCNICE NEZOBERIEM ...DCERA MI POVEDALA ZE JU HUCKAJU UZ DLHODOBEJSIE PROTI MNE A CHCU ABY ISLA BYVAT K NIM A CHODILA TAM DO SKOLY...POKIAL SA MI VYHRAZALI SVOKROVCI TAK SOM BOLA AKO TAK V KLUDE VIEM ZE PRAVNY NAROK NA NU NEMAJU ...LENZE UZ ZACAL AJ JEJ OTEC A DO TELEFONU SA MI VZHRAZAL ZE UZ ZACAL KONAT ZE SA K DIETATU UZ NEDOSTANEM A ZE JA NEMAM FINANCIE NA TO ABY SOM VYHRALA SUDNE POJEDNAVANIE...V NEMOCNICI SOM ZAKAZALA AKEKOLVEK NAVSTEVY OKREM MNA NA CO SOM MALA ZOPAR VYHRAZNYCH TELEFONATOV AKO MA ZRAZI AUTO A KED BUDEM MRTVA TAK SA UZ K DECKU NEDOSTANEM ANI JA ANI MOJI RODICIA....VIEM ZE SU SCHOPNY VSETKEHO ...KED BOLA MALA MALINKA TAK MA KNEJ 3 TYZDNE NECHCELI PUSTIT ANI SOM JU NEMOHLA OD NICH VZIAT LEBO TAM MALA TRVALE BYDLISKO ...TERAZ MA TRVALE BYDLISKO U MOJICH RODICOV DIETA MA VSETKO CO POTREBUJE...KOZNEHO LEKARA MALI NA STAROSTI BYVALI SVOKROVCI LEBO MALU BRAVALI DO MADARSKA NA VYSETRENHIA TERAZ MA NAPADAJU ZE SOM ZANEDBALA KOZNYCH LEKAROV A VYSETRENIA ...MAM LEN JEDINY DOKAZ VYHRAZOK CO SA MI PODARIL NAHRAT NA TELEFON ....NECHCU MI VRATIT PAS MALEJ BOJIM SA ZE HNED AKO BUDU MOCT JU UNESU ...VOBEC ICH NEZAUJMA ZE DEPTAJU DIETATU PSYCHIKU ZE TO DIETA TRPY NEUSTALE PREDNOV NA MNA NADAVAJU ...PROSIM POTREBUJEM RADU AKO MAM POSTUPOVAT NA KOHO SA OBRATIT ...STYM JEDINYM DVOKAZOM NA POLICII NEPOCHODIM ...ONI MAJU VELA VPLIVNYCH ZNAMYCH A ROZHODLI SA ZE TO DIETA DOSTANU ...ZE VRAJ NEMAM POCHOPENIE ZE U NICH MA VSETKO ....LEKARKE V NEMOCNICI SOM SPOMYNALA ZE MAM PODOZRENIE NA SEXUALNE OBTAZOVANIE LEBO MALA MY VZDY VSETKO POVIE LEN NA TUTO TEMU MI NIECO NAZNACILA A ZARYTO MLCI ...CAKAM NA POSUDOK PSYCHOLOGA...
V ROZSUDKU NIEJE NIKDE SPOMENUTE KEDY OTEC MOZE NAVSTEVOVAT DCERU ....PREDPOKLADAM ZE SI PODA JEJ OTEC NA SUD ZIADOST O UPRAVU RODICOVSKYCH PRAV KYM PREBEHNE SUD ...MUSIM MU MALU VYDAT KED JU DOJDE "NAVSTIVYT"? VIEM ZE KED SNOV BUDE SAM UZ JU NEUVYDIM ....AKO DALEJ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Nemám žiadne skúsenosti ale to čo píšeš trhá dušu. Ako môže byť niekto tak bezcitný. Samozrejme, že dieťa nevydávaj svokrovcom - ale to vieš. Otcovi ju nemôžeš odoprieť. Najlepšie je obrátiť sa na právnika rodinného práva. Skús pohľadať aj na internete niečo. Inak nech poradia aj ostatný. Veľa šťastia.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Susie, podľa mňa Ťa chcú vydierať a strašiť. Asi by som oslovila v prvom rade detského psychológa, aby sa s dcérkou porozprával a povedal Ti, ako sa v tom všetkom cíti Tvoja dcérka.
    Prečo by Ti mal niekto vziať Tvoju dcérku, keď sa o ňu staráš tak ako sa patrí. Existuje aj bezplatná právna pomoc, určite Ti poradí aj psychológ.
    Ukáž svojmu exmanželovi, že sa ho nebojíš. Keď budete do tejto záležitosti vkladať veľa emócií, dcérku vystrašíte.
    11 r. dieťa už veľa vecí chápe. Porozprávaj sa s dcérkou otvorene. Pozor, dievčatká v tomto veku už idú do puberty, chce to naozaj otvorený rozhovor. Rátaj s tým, že prichádza do obdobia druhého vzdoru a môže kalkulovať. Znie to kruto, ale deti to v tomto veku zvyknú robiť nepredvídané a využívajú situáciu trošku vo svoj prospech, keď cítia, že je na to vhodný priestor.
    Hlavne si usporiadaj myšlienky a zachovaj kľud a rozvahu. Je to veľmi ťažké, ale dá sa to.
    A ďalšia vec, ak Tvoja dcérka sa necíti dobre a nechce chodiť k starým rodičom, tak ju nemôže ani vlastný otec donútiť.
    Ty asi teraz potrebuješ počuť slová, ktoré by Ťa upokojili. Ver, že nie si sama, čo bojuje s exmanželom. Pokús sa s ním rozumne porozprávať a žiadaj ho, aby sa do Vášho vzťahu bývalí svokrovci nemiešali.

    susie1 je offline (nepripojený) susie1

    susie1
    dakujem za povzbudenie...moj ex odmieta somnov komunikovat ...snim velmi manipuluje jeho otec koli tomu sme sa vlastne rozisli..ja sa bojim toho otvoreneho rozhovoru..dcera ma otca rada velmi jej tym psychicky ublizim ked jej poviem na rovinu ze mi ju jej ocino chce zobrat bojim sa ako zareaguje zdravotne...cakam na posudok psychologa ked tam bude nieco na ten styl ze mi dieta deptaju nedajboze sexualne otazuju tak pojdem na socialku alebo si zaplatim pravnika ja im dieta nedam vydim ako z nej prcha zivot

    alzbetka78 je offline (nepripojený) alzbetka78

    momentalne hlavne mamička,mam synčeka Adrianka...som vesela,nekomfliktná osoba,mám rada úprimnosť,čestnosť...neznášam klamstvo...už som na to doplatila a neoplatí sa to ...viac alzbetka78
    je to velmi smutne,ked niekto takto zaobchadza so svojim vlastnym dietatom a manipuluje s jeho psychikou....asi ti nebudem vediet poradit,zelam ti len vela sil,aby sa ti podarilo dostat vsetko na pravu mieru...drzim palce

    tanti je offline (nepripojený) tanti

    tanti
    Nechcem ťa nijako deptať, ale môžem ti len poradiť ohľadne skúsenosti mojej kamarátky. Má 4 ročnú dcéru. Asi tak v máji minulého roku sa rozhodla, že odíde od jej otca (chorobne žiarlivý navyše ju bil a inak psychicky týral) Samozrejme bol okolo toho cirkus, ale nakoniec viacmenej polícia ho vysťahovala s jej bytu a viacmenej to bolo vyriešené. Za pár dní si prišiel po dcéru,že si ju vezme na pár dní (chodil na týždňovky) nemala prečo povedať nie lebo ako otec bol fajn o dcéru sa vedel dobre postarať.... no a tak tá dcéra je u neho dodnes a kamarátka sa jej nevie domôcť i keď je jej prisúdená niekoľko krát bola na polícii, ale tam jej nevedeli pomôcť nakoľko je to jej otec nemôžu mu ju zobrať. Vlastne až teraz po toľkých mesiacoch sa konečne niečo začalo hýbať len druhá vec je, že dcére nahovoril, že mama je zlá, že pije a že ju nemá rada a podobne a okrem toho už si na neho zvykla takže sa kamarátka bojí, že aj keď bude sudkyňa za to, aby dcéru prisúdili jej tak psychológ povie, že nakoľko si už zvykla na otca bude prisúdená jemu. Okrem toho dcéra vôbec nebola od vtedy, čo si ju vzal v škôlke lebo sa bojí, že by si ju tam matka vyzdvihla., Bude mať 5 rokov a sedí doma s babkou no proste skvelý vývoj dieťaťa.
    Len toľko som chcela pokiaľ sa dá radšej dcéru jej otcovi nedávaj, ale to by ti asi lepšie vedeli poradiť právnici.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Milá Susi, prosím ťa, v žiadnom prípade sa nesmieš panikariť. nemáš na to dôvod. súd zveril tebe dieťa a keď ani v rozsudku nemáš určené , že kedy bude ju otec navštevovať, tak ty vôbec nemáš povinnosť mu ju dávať a ani dovoliť, aby si ju vzal, ked sa takto správa voči Tebe.
    podľa mňa skôr ty by si ho / ich/ mohla udať, že sa ti vyhrážajú a ti telefonujú. ja na tvojom mieste by som zmenila svoje tel. číslo, alebo nedvíhala keby som vedela, že to volajú oni. ale na psychiku je lepšie zmeniť číslo, lebo budeš kľudnejšia,ked vieš, že sa ti nedovolajú a keby došiel otec dieťaťa do tvojho bytu tak vôbec nemáš povinnosť sa s ním ani čo len baviť. on nemôže sa domáhať ničomu, lebo nemá súdom určené kedy sa môže s dieťaťom stretávať. Keď sa ty staráš o svoje dieťa dobre, tak neni dôvod na paniku. všetko si premysli v kľude a ako ti to tu už bolo doporučené, tak na nete si pohľadaj, veľa veci si nájdeš, napr. na www. rodinka.sk,

    prajem veľa šťastia a hlavne pevné nervy

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Obráť sa na úrad práce, sociálnych vecí a rodiny a požiadaj o pomoc tam. Podaj oznámenie na políciu, že otec nedodržal podmienky styku s dieťaťom - neinformoval Ťa o jej hospitalizácii, psychicky týra dcéru. ( A ako poznám naše zákony , tak sa modli, aby aj začali konať v Tvoj prospech)

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Milá susi1, táto téma a podobné sú vždy jednostranné. Každá minca má rub aj líc. Toto je Tvoja výpoveď. Ak by prišli všetci tí, ktorí Ti vraj ubližujú by nam možno dali informácie iné. Tak najskôr snáď zvažuj vo svojom vnútri previesť nejakú tú inventúru. Tiež to robievam, a zbytočnosti vytrieďujem. Verím, že kaša sa nikdy neje taká horúca, ako sa uvarí.

    pomoc!chcú mi vziat dieta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.