Zavrieť

Porady

Vratenie penazi za tovar

Vedel by mi niekto poradit ako postupovat v pripade, ked som kupila oblecenie, o ktorom som neskor zistila, ze je to napodobnenina. V obchode mi nechcu vratit peniaze, presviedcali ma o pravosti len trapnymi argumentami. Ako mam postupovat, ked chcem dostat peniaze spat? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Obráť sa na Slovenskú obchodnú inšpekciu. Oni s nimi urobia poriadky.

    binky je offline (nepripojený) binky

    binky
    Ziadaj si cerifikat originality. Ak ti ho naposkyntnu k nahliadnutiu tak im proste povedz ze sa budes kontaktovat s vyrobcom alebo majitelom znacky ktory sam ohodnoti ci si kupila original alebo nie.Pokial ja to plagiatorstvo predajcovi hrozi sud. Neboj sa napisat vyrobcovi oni si svoje chrania.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Daria333 Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradit ako postupovat v pripade, ked som kupila oblecenie, o ktorom som neskor zistila, ze je to napodobnenina. V obchode mi nechcu vratit peniaze, presviedcali ma o pravosti len trapnymi argumentami. Ako mam postupovat, ked chcem dostat peniaze spat? Dakujem.
    A prečo si nezistila "pravosť" v obchode, keď si to kupovala ? Zaplatením za tovar si predsa súhlasila s tým, čo kupuješ (bola to tvoja slobodná vôľa kúpiť/nekúpiť ) . Je na zákazníkovi, aby si tovar pred jeho zaplatením dôkladne pozrel.

    Myslím si, že SOI ti v tomto nepomôže. Tá len zisťuje, či predajca postupoval správne, napr. v prípade reklamácie (vady tovaru) a to v tvojom prípade nebolo. Len v prípade kúpy cez internet je nárok na vrátenie peňazí do určitej doby bez udania dôvodu, z titulu toho, že si si tovar nevedela fyzicky prezrieť Svoje peniaze ťažko dostaneš späť.

    Hovorím to z titulu predajcu (nie som ten, ktorý ti predal napodobeninu). Od nás chcel zákazník, aby sme mu vrátili peniaze za tovar, ktorý kúpila manželka a manželovi sa ten tovar nepáčil, tak sa prišiel vykričať do obchodu a požadoval vrátenie peňazí. Výmenu tovaru za iný, neakceptoval... Ako ja vysvetlím daňovákovi, že som bezdôvodne vrátila peniaze za kúpený tovar ????? Na základe čoho ? Že sa mu po príchode domov nepáčil ? Sorry, ale nie sme v Amerike...tam je ale iný systém obchodovania a zákazníci tam nešpekulujú ako na Slovensku.

    Ospravedlňujem sa všetkým spotrebiteľom, ktorým som práve zdvihla žlč...ale bránim sa ako malý obchodník (slovenský), ktorý na Slovensku žije z každej utŕženej koruny a dva krát si rozmyslí, či zaplatí skôr odvody, faktúry alebo si kúpi nejaký mercedes ! Pretože zákazníci si myslia, že malí obchodníci sú úžasne bohatí a len zdierajú chudákov spotrebiteľov.

    mlulica je offline (nepripojený) mlulica

    mlulica
    jess Pozri príspevok
    A prečo si nezistila "pravosť" v obchode, keď si to kupovala ? Zaplatením za tovar si predsa súhlasila s tým, čo kupuješ (bola to tvoja slobodná vôľa kúpiť/nekúpiť ) . Je na zákazníkovi, aby si tovar pred jeho zaplatením dôkladne pozrel.

    Myslím si, že SOI ti v tomto nepomôže. Tá len zisťuje, či predajca postupoval správne, napr. v prípade reklamácie (vady tovaru) a to v tvojom prípade nebolo. Len v prípade kúpy cez internet je nárok na vrátenie peňazí do určitej doby bez udania dôvodu, z titulu toho, že si si tovar nevedela fyzicky prezrieť Svoje peniaze ťažko dostaneš späť.

    Hovorím to z titulu predajcu (nie som ten, ktorý ti predal napodobeninu). Od nás chcel zákazník, aby sme mu vrátili peniaze za tovar, ktorý kúpila manželka a manželovi sa ten tovar nepáčil, tak sa prišiel vykričať do obchodu a požadoval vrátenie peňazí. Výmenu tovaru za iný, neakceptoval... Ako ja vysvetlím daňovákovi, že som bezdôvodne vrátila peniaze za kúpený tovar ????? Na základe čoho ? Že sa mu po príchode domov nepáčil ? Sorry, ale nie sme v Amerike...tam je ale iný systém obchodovania a zákazníci tam nešpekulujú ako na Slovensku.

    Ospravedlňujem sa všetkým spotrebiteľom, ktorým som práve zdvihla žlč...ale bránim sa ako malý obchodník (slovenský), ktorý na Slovensku žije z každej utŕženej koruny a dva krát si rozmyslí, či zaplatí skôr odvody, faktúry alebo si kúpi nejaký mercedes ! Pretože zákazníci si myslia, že malí obchodníci sú úžasne bohatí a len zdierajú chudákov spotrebiteľov.
    súhlasim s ,,jess" z pohladu predajcu, podnikatela. Aj u nas v Ke je vela spekulat. kupujucich - kupia topanky vyperu v pracke ((( a vysledok je ten, ze mame v priemere kazdy Q. kontrolu z SOI, ktora nam iba zbytocne zneprijemnuje ,, zivot" keby sa tak radsej zamerali na sikmookych obchodnikov, ktorych je tu neurekom!

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Daria333 Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradit ako postupovat v pripade, ked som kupila oblecenie, o ktorom som neskor zistila, ze je to napodobnenina. V obchode mi nechcu vratit peniaze, presviedcali ma o pravosti len trapnymi argumentami. Ako mam postupovat, ked chcem dostat peniaze spat? Dakujem.

    Na takéto veci sa reklamácia nevzťahuje, takisto ako na farbu, lebo sa nepáči. Tu sa nedá ani opraviť ani na skúšobňu poslať, a väčšina vecí je napodobnenina.

    P.S.: takto sa vyrábajú značkové veci:

    http://ekonomika.sme.sk/c/3780810/Fi...tovarnach.html

    kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

    katka :-) kacena26
    ahojte,
    na vianoce som doslala MP3 v ktorej je zabudované aj FM rádio, na krabici je aj napísané ze má FM rádio a dokonca sa dá urobiť zvukový záznam z rádia. problém je v tom že FM rádio nejde vobec naladiť a ked už tak tak nekvalitne tak že nusím držať jednu ruku hore aby som aspon počula že co hrajú za pesničku. tak som ho išta reklamovať 1 krát prepáli softwer,radio nešlo naladiť,2 krát to isté, radio neslo naladiť,tretí krát napísala že je to z ich strany v poriadku a FM rádio je v porovnamím s MP3 rovnakej zancky rovnaký. predajca mi odmietol vrátiť peniaze,že on to nemože ked zo servisu napísali že je to v poriadku aj ked to radio nie je funkčne. tak som to poslala aj štvrtý krát do opravy.
    Kto je v takomto prípade zodpovedný? predajca alebo výrobca? akým sposobom možem dostať spať svoje peniaze? na koho mám právo sa stažovať v takomto prípade?
    Naposledy upravil kacena26 : 23.04.08 at 11:54

    kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

    katka :-) kacena26
    čitala som zákon o ochrane spotrebiteľa, v piatok vyprší 30 dňová lehota na vybavenie reklamácie, po tomto termíne možem pradajcu žiadať o vrátenie penazí spat, no ale určite pradajca pozná tento zákon a reklamáciu vybaví do piatka, a na liste zo servisu urcite bude napísané to co aj na posledy. že s porovnamím s iným prehravačom je kvalita FM rádia rovnaká. ako sa možem domoct výmeny tovaru alebo vrátenia penazí?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.