Zavrieť

Porady

Problémi s Daňovým úradom

Dňa 31.5.2007 mi správca dani poslal výzvu aby som sa dostavila do 15 dni a splnila svoju oznamovaciu povinnosť, lenže doručenka ktorú mi poslali do vlastných rúk mne nebola doručená a tak som nebola oboznámená o výzve.

Dňa 6.8.2007 mi správca daní poslal ďalšiu výzvu a aj rozhodnutie v rovnaký deň, kde ma vyzýval splniť si svoju oznamovaciu povinnosť a aj sa zároveň rozhodol a dal mi pokutu 50 000,.sk. Došla som hneď po prevzatí zásielky a pracovníčka daňového úradu Ing. Erika Kováčová mi nevedela vysvetliť, jak je možné že mi v rovnaký deň bola vystavená aj výzva a aj rozhodnutie., vraj sa mám informovať v Bratislave na daňovom úrade V, kde som bola dovtedy zaevidovaná, vraj tam mi to vysvetlia.
Bola som na Daňovom úrade V, kde mi povedali, že správca daní v Šamoríne mi dal neprimerane vysokú pokutu a nerozumejú tomu jak je možné poslať v rovnaký deň výzvu aj rozhodnutie.
Napísala som odvolanie proti tomu rozhodnutiu na ktoré som dostala ďalšiu výzvu dňa: 3.9.2007
Hneď po prevzatí zásielky som išla na Daňový úrad Šamorín, lebo som nerozumela tej výzve a vedúci oddelenia správa daní mi povedal, výzva ktorá bola vystavená dňa 6.8.2007 je iba formalita a je bezpredmetná, vraj dôležité je rozhodnutie ktoré mi poslali, lebo to rozhodnutie na výzvu vystavenú dňa 31.5.2007 a doručenú dňa 18.6.2007 . Až vtedy som sa dozvedela, že som dostala nejakú výzvu dňa 31.5.2007. Keď mi správca daní ukázal doručenku ktorú som údajne prevzala ja, tak som mu povedala, že ten podpis na doručenke nie je môj a je viditeľne odlišný od môjho podpisového vzoru a v tom čase som bola v práci v Bratislave, tak mi oznámil, že on tu nie je od toho aby určil, či je to môj podpis alebo nie. Vraj si to mám prešetriť sama, lebo on nie je kompetentný aby to šetril.
Bola som na Pošte Blatná na Ostrove, kde vydali moju zásielku niekomu inému a pracovníčka mi povedala, že mne ju nevydala, ale nemôže mi dať potvrdenie o tom mám isť na riaditeľstvo pošty v Dunajskej Strede a tam to majú prešetriť.
Bola som na Pošte v Dunajskej Strede na úseku sťažností a tam mi povedali, že potrebujú podací lístok z Daňového úradu, aby mohli prešetriť či som prevzala zásielku ja alebo niekto iný., lenže to musí o to požiadať Daňový úrad Šamorín o prešetrenie.
Bola som potom aj na polícií podať sťažnosť a tam mi tiež povedali, že musí o tom požiadať Daňový úrad o prešetrenie.
Bola som zase na Daňovom úrade v Šamoríne a vedúci oddelenia správy daní mi znova povedal, že to nie je jeho záležitosť , vraj si to mám prešetrovať sama on tu nie je od toho a zdôraznil mi, že sa musím odvolať na list poslaný dňa: 3.9.2007.

toto všetko som napísala na Generálné riaditeľstvo Daňového úradu a oni akurát stiahli pokutu z 50000,-sk na 15000,-sk
Tak som ich požiadala o splátkový kalendár oni mi ho ja uznali, lenže splátky mi má určiť Šamorím DU. od nich som dostala list že oni mi zamietajú splátkový a mám do 15 dní zaplatiť 15000,-sk



ja už neviem čo mám robiť...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tu uvádzate § podľa ktorého Vám uložili pokutu http://www.porada.sk/661369-post75.html.
    http://www.porada.sk/661090-post74.html
    Lenže som toho názoru , že prvotný §§ bol iný.

    Ale stále nepochopím , akú oznamovaciu povinnosť ste zanedbali , prečo k tomu prišlo .

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Tých 15.000 budeš musieť zaplatiť v stanovenej lehote.
    Následne napísať žalobu na Poštu, ktorá vydala prvý list inému.
    Asi sa to dá riešiť len súdnou cestou.
    Nie som právnik. Ak má niekto iný názor, nech ma opraví.

    zannyka je offline (nepripojený) zannyka

    zannyka
    vraj som podla nich nesplnila oznamovaciu povinnosť, čo znamená priniesť fotokópiu OP aby mohli potvrdiť môj trvalí pobyt., lenže ja som si ju splnila, lebo som tam bola 3x a dala fotokópiu OP a potvrdila podpisom, lenže vraj oni to nemajú nikde zaznamenané a ja nemám od toho doklad, lebo oni mi poslali iba predvolanie...

    Problémi s Daňovým úradom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.