Zavrieť

Porady

Dlh voči soc. poisťovni

potreboval by som poradiť v roku 2005 som nemal uhradené odvody do soc. poisťovni , v roku 2007 som dlh zaplatil cez exekútora - jednorazovo, môžem si túto sumu zahrnúť do nákladov ? A ak ano, ako celú aj s poplatkom pre exekútora ,alebo len dlžnú čiastku voči poisťovni ? Za pomoc vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    Môj názor je,že odvody do sociálnej poisťovne do nákladov v r.2007 môžu ísť..
    Naposledy upravil erika_H : 03.03.08 at 19:23

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    bony-p Pozri príspevok
    potreboval by som poradiť v roku 2005 som nemal uhradené odvody do soc. poisťovni , v roku 2007 som dlh zaplatil cez exekútora - jednorazovo, môžem si túto sumu zahrnúť do nákladov ? A ak ano, ako celú aj s poplatkom pre exekútora ,alebo len dlžnú čiastku voči poisťovni ? Za pomoc vopred ďakujem.
    Daňovým výdavkom v čase úhrady je neodvedená suma odvodov do SP i poplatky exekútorovi. Výdavkom neovplyvňujúcim daň sú uhradené penále (pokuta) k dlžným odvodom.
    Poplatky exekútorovi sú VOZD v zmysle § 19 ods. 2 písm. a) ZoDP - daňovník je povinný ich uhradiť podľa osobitného predpisu - Exekučného poriadku.
    Naposledy upravil andrej_rv : 03.03.08 at 19:20

    Dlh voči soc. poisťovni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.