Zavrieť

Porady

Plnenie minerálnej vody do PET fliaš

Dobrý deň,
uvažujem o začatí podnikania.
Mám pozemok na ktorom je žriedlo s minerálnou vodou (pri rozbore vraj podobná "Lucke") a rozmýšľal som nad plnením tejto vody do fliaš. Prietok je silný cca 38.000 litrov za 24 hod. Je mi jasné, že je potrebná plniaca linka a vybudovanie menšieho závodu na začiatok.
Viete mi poradiť, čo všetko treba zariadiť pri začiatku a koľko cca môže stáť plniaca linka? Koľko finančných prostriedkov by som potreboval na začiatok, samozrejme potrebujem len odhad. Má niekto s týmto skúsenosti?

Ďakujem za odpoveď
zuzusa Ak nemáš dosť finančných prostriedkov,skús spoluprácu so zabehnutými spoločnosťami.Určite by si mal z toho nejaký výnos a žiadne výdavky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leggy je offline (nepripojený) Leggy

    Leggy
    Nasla som jeden inzerat s informacnou cenou plniciacej linky : Predám plniacu linku RODOS, ktorá pozostáva z týchto častí:
    1.Kruhová plnička fliaš RODOS typu R - 600 rok výroby 1999, 24 hlavová plnička, možnosť nastavenia plnenia od 0,25 do 2 litrov, automatický prísun prázdnych a plných fliaš, kapacita 5200 kusov za hodinu;
    2.Uzatvaračka fliaš PLUT AL typ ZAS-04 rok výroby 1999, kapacita stroja je 8800B/H, nerezová konštrukcia;
    3.Etiketovačka PRATICA typ 6T-3S-4E rok výroby 1999, séria č. A-711;
    4.Vystrekovačka - umývačka na fľaše mod. VEGETAL typ VL-400 rok výroby 1999, podávanie fliaš do stroja je ručné.
    Jednotlivé celky sú funkčné poprepájané dopravníkmi fliaš.
    Cena: 5 800 000,-SK bez DPH - dohoda možná.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    no neviem či na porade veľa ľudí kupovalo plniacu linku. Ale pre inšpiráciu skús sa pohrabať vo výročných správach coca-coly:
    http://www.thecoca-colacompany.com/i...r_reports.html

    Možno tam bude zmienka o niečom takom.
    To mi je jasné, ale možno už niekto tento nápad mal a niečo si pozisťoval.
    Však uvidíme...
    Leggy, ďakujem!
    Je to slušná suma...
    A nevieš náhodou, aké povolenia na stáčanie tejto vody (okrem hygieny) potrebujem?

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    Pred niekoľkými rokmi som pracovala vo firme ktorá z podzemného prameňa plnila vodu do fliaš a viem že na začiatku museli osloviť hydrogeológa ktorý vykonal kompletný rozbor vody, záchyt prameňa-projekt,spracovanie dokumentácie. Vzorky vody sa sa potom pravidelne myslím že raz za dva týždne odovzdávali do štátneho zdravotného ústavu na rozbor a asi polročne alebo ročne na kompletný rozbor hydrogeológovi ktorý s firmou mal uzatvorenú zmluvu. V potravinovom kódexe ( je uverejnený aj na internete ) je uvedené aké normy treba dodržiavať a takisto hala kde bola plnička, musela spĺňať nejaké technické normy. Ďalej je potrebné mať certifikáty na Co-2, ktorá sa pridáva do vody,na PET fľaše a uzávery od dodávateľov.Ak by sa jednalo o vodu akou je Lucka, tak sa posudzuje ako kojenecká voda a tam sú naozaj prísne kritéria na kvalitu vody.
    Misolga, ďakujem!
    O čosi som zas múdrejší, takže je to dosť prísne, čo sa týka hygieny. Naštudujem si ten potravinový kódex...
    Kedže si pracovala v podobnej firme, predávali ste vodu do veľkoobchodov, alebo ste mali "malých" obchodných zástupcov?

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    peterko4444 Pozri príspevok
    Misolga, ďakujem!
    O čosi som zas múdrejší, takže je to dosť prísne, čo sa týka hygieny. Naštudujem si ten potravinový kódex...
    Kedže si pracovala v podobnej firme, predávali ste vodu do veľkoobchodov, alebo ste mali "malých" obchodných zástupcov?
    Na trhu s vodou bolo vtedy ťažšie presadiť sa, neviem ako je to teraz, vtedy mala firma zamestnanca, ktorý robil rozvoz a objednávky v dannom regióne.Firma predávala stolovú vodu ( nie minerálnu) a mala zákazky aj na plnenie do veľkoobjemových fliaš do automatov na vodu.

    ajab je offline (nepripojený) ajab

    ajab
    Zdravim,
    ja len tolko, ze mam zaujimavy kontakt na export ci uz mineralnej, alebo stolovej vody. Mal som umysel poslat sukromny mail, ale ma to nepustilo, pretoze nemam este 5 prispevkov do diskusie.
    Prajem vela uspechov
    ajab
    Peter Peťo Slavik Zdravím mal by som záujem sa svami porozprávať mohol by som poprosiť o email ? Ďakujem

    peter236 je offline (nepripojený) peter236

    peter236
    Pracujem vo fy. ako hydrogeolog a zaoberame sa hlavne plniarnami a kupelmi - ak to myslite vazne s Vasim zamerom - mozno by bolo vhodne hodit rec.
    ja bysom ti vedel zohnat kontakt na flasky priamo vyfuknute na plnenie
    aby si nemusel kupovat vyfukavacko a je to zevraj lacnejisie ako kupenie
    stroja lebo na jeho prevadzku minies viac ako za hotovu flasu tak ak
    chces tak napis a zohnam ti ciesielko na vyrobcu tych flias .
    Peter Peťo Slavik Zdravím vieme sa kontaktovať cez email ? Môj email : peterslavik001@gmail.com Ďakujem
    Dobry den, neviem ci ste uz zrealizovali vas podnikatelsky napad, ale ak nie je tu moznost to spustit s potrebnymi papiermi a odberatelmi. jan_vampire-zavinac-inbox.ru
    Zdravím ja som si o tomto tiež zistoval a dopracoval som sa k variantám že ked nemáte odberatelov na 2 000 000 naplnených fliaš sa to neoplatí začínať a cena výrobnej linky od firmy marex s kapacitou 10 000 fliaš za hodinu je cena len samotnej telchnologie 2-3 mil. € A potom postavenie takého monšieho závodu dalších 500tis € takže je to velké riziko na finačnú stránku

    litkac je offline (nepripojený) litkac

    Absolvent STU Strojníckej fakulty, Chemických a potravinárskych strojov a zariadení s obchodným duchom a snahou preraziť vo svete. ...viac litkac
    Zdravim, ak ste to este nevyriesili alebo ma niekto este zaujem, mam momentalne k dispozicii mineralny pramen aj s celou fabrikou. Nevieme ci hladat odbyt a teda ju spustit, alebo to radsej predat.Kazdopadne viem pomoct ohladom potrebnej techniky a dalsich parametrov na spustenie.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pezo Zdravim, uz je to sice viac nez 3 roky, ale rad by som vedel ci je este ten Vas pramen na predaj. Ak nie, nakolko mame vo vyhlade iny pramen, rad by som sa s Vami spojil ohladom potrebnej techniky a dalsich parametrov na spustenie.
    misoft Hmmm... prameň na predaj, prameň minerálnej vody....
    Nie sú náhodou takéto pramene vo vlastníctve štátu? Každá voda je podľa Zákona o vodách majetkom štátu! Takže nemôžeš vlastniť vodný zdroj!
    vicktor Je otazne ci nizkomineralizovana voda typu Lucka vhodna pre dojcata je vobec mineralka.
    Ak je statna, tak ani napit by sa znej nesmel, nieto ju predavat.
    misoft Piť môže, je to individuálna spotreba, na komerčné účely využívať prameň vody môže jedine so schválením štátu.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.