Zavrieť

Porady

Návšteva u lekára

Potrebovala by som vediet ako to je s tymi 7 dnami, co ma zamestanaec pravo na navsetu lekara? Kde najdem ten zakon a ako to funguje?

Vopred dakujem!
Usporiadat
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Tú PN-ku mi vystavili na liečení a oni ani OČR-ky vystaviť nemôžu. Veľmi milá pani zo sociálky mi vysvetlila, že na liečenie vôbec v zákone nemysleli, ale vraj sa pripravuje zmena, kde PN-ky z liečenia už sú v zákone zahrnuté. Poradila mi, tak ako
Luba 2, že nech poprosím detskú lekárku o vystavenie OČR-ky, tak som to skúsila a tak mám pokrytých aspoň tých 11 dní.
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Ak som bola na lekárskom vyšetrení od 7.00 do 13.00, od 13.00 som bola v práci až do konca smeny, má sa mi to počítač celý deň ako prekážka v práci - tzv. paragraf? Takýchto vyšetrení budem mať tento rok ešte viac.
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Ešte raz sa pýtam presnejšie. V § 141 ods. 2a, bod 3:3. pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas na preventívne lekárske prehliadky súvisiace s tehotenstvom, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času,

To znamená, že takéto prehliadky sa nerátajú dotých 7 dní v bode 1.?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je teraz online Jana Motyčková

Nepočíta sa to ako celý deň, iba ako alikvotná časť.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je teraz online Jana Motyčková

marianna
Ešte raz sa pýtam presnejšie. V § 141 ods. 2a, bod 3:3. pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas na preventívne lekárske prehliadky súvisiace s tehotenstvom, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času,

To znamená, že takéto prehliadky sa nerátajú dotých 7 dní v bode 1.?
Preventívne prehliadky súvisiace s tehotenstvom sa nepočítajú do limitu 7 preplatených dní návštevy lekára.
0 0
azalka azalka

azalka je offline (nepripojený) azalka

Môže mi miekto poradiť ? Je nutné 7 dní nároku na vyšetrenie u lekára prepočítavať na dobu trvania PP? Ja som to doteraz nerobila - ak bol v limite 7 dní tak som mu počítala náhradu, bez ohľadu na to ako dlho trval jeho PP v danej firme, ale známej, kt. používa MRP jednoducho nechcel program akceptovať 8h, pretože zamestnanec pracoval len cca mesiac ( ukončený PP). Musela "okabátiť" program tak, že hodiny teda nechala tak ako jej to dovolil (4h), ale sumu prepočítala na 8h.

V zákone som nenašla nikde zmienku o tom, žeby sa nárok týkajúci sa osobných prekážok mal prepočítavať na dĺžku PP (pri dovolenke to je jasné).
Ak mám pravdu, tak vie mi niekto poradiť ako to ošetriť v MRP?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je teraz online Jana Motyčková

7 dní sa neprepočítava podľa trvania PP. Ale s MRP ti nepomôžem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať