Zavrieť

Porady

strata a odpisy

UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
č.1 Skúšali ste odpoveď najprv vyhľadať pomocou vyhľadávania?
č.2 Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    leka je offline (nepripojený) leka

    leka
    Prosím poradte mi.

    Som za čínajúca "účtovníčka" v j.ú. Za rok 2004 mi vychádza strata 99500 Sk. Máme auto na leasing. Asi by som k tej strate nemala pridávať ešte aj odpis, že?

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    No ja neviem, ale ja by som určite odpis na leasing dala. Lebo tu /pri lesingu/sa nerobí prerušenie odpisov. A keď budeš mať väčšiu stratu, možno sa ti zíde pre budúce roky. Možno budeš dosť zisková a čo najväčšia strata sa ti ešte raz môže zísť.

    Ahoj

    leka je offline (nepripojený) leka

    leka
    je možné že počas roka sme mali daň. povinnosť - DPH ale na konci roka máne stratu? asi áno. bojím sa daň. kontroly. chodí aj keď má niekto stratu?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    leka
    je možné že počas roka sme mali daň. povinnosť - DPH ale na konci roka máne stratu? asi áno. bojím sa daň. kontroly. chodí aj keď má niekto stratu?
    Tak Tvojej otázke vôbec nerozumiem . STRATA a DPH no ...? Pokiaľ to myslíš tak , že v priebehu roka ste odvádzali DPH a za rok ako rozdiel medzi príjmom a výdavkami Vám vychádza strata , tak je to možné .

    katarina30 je offline (nepripojený) katarina30

    katarina30
    Súhlasím s Katarínou STR, ja by som tam ten odpis tiez dala.

    To, že počas roka vychádzala kladná DPH neznamená, že nemôžete byť na konci roka v strate. Do nákladov vchádzajú aj iné veci ako do evidencie DPH, napr. mzdové náklady.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    leka
    Presne tak ako hovoris Zita5. Ja som z toho len trochu rozklepana
    Vieš ber to tak , že firma celý rok ako tak prosperuje , odvádza štátu DPH, ale na konci roka , keď si uplatní odpisy a zúčtuje vlastne celý rok , tak zistí , že je v strate ale to s DPH nemá súvis . To odvádzaš aj keď si v mínuse . Vlastne máš vyššie výdavky ako príjmy .

    leka je offline (nepripojený) leka

    leka
    neviete, či mi hneď nabehne daňová kontrola, keď budem mať stratu? Pri odpočtoch DPH chodia

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vieš čo , toho sa neboj , já som mala stratu minulý rok , a kontrola neprišla . Však keď máš všetko v poriadku tak je to OK . A poprípade nejaké kozmetické úpravy sa spravia ako je napr.VPD alebo PPD a iné . Len aby Ti sedeli príjmy a výdavky .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.