Zavrieť

Porady

Ako postupovat pri restitucii

Ahojte poradaci, neviete mi poradit ako a ci by sa dal restituovat majetok po rodicoch jedna sa o lesy a pozemky ktorych som sa pred 10 rokmi pri dedicskom konani vzdala, dedicske konanie bolo pozastavene. Dakujem vopred za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Čo myslíš tým, dedičstva som sa vzdala.
    Odmietla si dedičstvo? Ak áno, už nemôžeš požiadať o obnovu konania. Ak nie, skús podať na súd žiadosť o odpojednanie novoobjaveného majetku.
    Reštitúcie, pokiaľ si si neuplatnila nárok v zákonom stanovenej lehote sú už pasé (po lehote).

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    reštitučný zákon bol v platnosti do roku 2004, týkal sa majetku, ktorý bol okrem iného vyvlastnený, znárodnený, alebo odkúpený za nevýhodných podmienok
    v koho prospech si sa vzdala nehnuteľností?

    ešte ide o jednu " maličkosť " slovenský pozemkový fond má momentálne " pozastavenú akúkoľvek činnosť, týkajúcu sa pozemkov / info pre prípad, že tie pozemky pripadli SPF
    Naposledy upravil hanelie : 04.03.08 at 13:48

    Ako postupovat pri restitucii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.