Zavrieť

Porady

kúpna cena

Dobrý deň Vám prajem, chcela by som sa Vás opýtať ako mám správne zaúčtovať nasledovný prípad. V roku 2001 sme vzali na leasing zemný stroj UNC 750. Leasing sa nám ukončil v 06/2004 a leasingová spoločnosť nám vyfakturovala kúpnu cenu vo výške 1000,-Sk bez DPH. Možem uvedený stroj zaradiť do DHIM, nakoľko kúpna cena bola vo výške 1.000,-Sk ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Áno vedieš ho v evidencii .

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    A ak sa zaeviduje v evidencii dlhodobého majetku mala by sa obstarávacia cena = oprávkom. OC je všetko čo sme zaplatili na leasing.

    jued je offline (nepripojený) jued

    jued
    Ja som myslela , že celú kúpnu cenu dám do nákladov u budem ho viesť pod drobným majetkom. Je to možné ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    [QUOTE=Janna]A ak sa zaeviduje v evidencii dlhodobého majetku mala by sa obstarávacia cena = oprávkom. OC je všetko čo sme zaplatili na leasing


    Janka kúpna cena je 1 000,- Sk .

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    [QUOTE=Zita5]
    Janna
    A ak sa zaeviduje v evidencii dlhodobého majetku mala by sa obstarávacia cena = oprávkom. OC je všetko čo sme zaplatili na leasing


    Janka kúpna cena je 1 000,- Sk .
    Ja viem, ale to mi poradila jedna daňováčka. Že ak to chcem mať v evidencii dlhodobého majetku, tak vlastne obstarávacia cena je všetko čo sme zaplatili za leasing. No a v podstate, ked sa leasing skončil, tak by mala byť jeho cena nulová, preto dať do oprávok cenu, ktorá je = OC.
    Inač na DU mi povedali, že sa to ani nemusí evidovať, čo sa mi zdá divné(jedná sa o leasing, ktorý sa účtuje podľa starého napr. z r. 2002)

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Aj ja som to kedysi tak urobila a daň.kontrola mi to vytkla, že mot.vozidlo, aj keď kúpim za 5000,- Sk by som mala mať v hmotnom majetku, dať nákupnú cenu aj zostatovú cenu takú istú. Odvtedy to evidujem na 02.

    Ale možno to bol len názor tej ktorej kontroly, ale ja sa už radšej istím.

    Vlasta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.