Zavrieť

Porady

detske ihriska a smernica EU

Ospravedlnujem sa, ak som mimo tema domacnost, nevedela som kam toto priradit.
Vie mi niekto povedat, aka smernica EU nariaduje, ze sa musia odstranit kovove preliezky a celkovo kovove vybavenie z ihrisk? A nakolko je pre samospravu zavazne to urobit?
U nas totiz sa rozbieha tato akcia, mesto je v tomto smere mimoriadne iniciativne. Samozrejme nam povedali, ze kovove nenahradia drevenymi - mozno 2-3, ale určite nie vsetkych 10. Moj predpoklad je, ze takto lahko ziskaju novy volny mestsky pozemok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    pega29 je offline (nepripojený) pega29

    pega29
    O tom, ako majú vyzerať prvky pre detské ihrisko hovorí norma ST EN1176. Nie je pravdou, že na prvkoch pre detské ihrisko nemôžu byť kovové časti. To len občas vševediaci iniciatívni úradníci to takto interpretujú pre menej znalých. Pravda je však taká, že táto norma hovorí o rôznych parametroch čo môže a čo nemôže byť na prvkoch detského ihriska pre tú-ktorú vekovú skupinu detí. (Šírka a rozostup schodíkov, sklon šmýkačky, ako má vyzerať bezpečný nástup na šmýkačku, bezpečnostné zóny okolo hracích prvkov, ale napr. aj to, ako často treba prvky kontrolovať a mnoho iného.) Keď by sme posudzovali teda staré prvky detských ihrísk, rôzne oblúkové preliezky, kolotoče a pod. neviem, či by sme medzi nimi našli taký, ktorý by vyhovoval uvedenej norme. Nie však preto, že je kovový, ale pre iné parametre.

    detske ihriska a smernica EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.