Zavrieť

Porady

reklamácia plastových okien

Dobrý deň, chcela by som sa s niekym poradiť na otázku reklamácie plastových okien - nekvalitná praca - pukajú mi vyprávky okolo okien, doteraz som nemala dodaný ani preberací protokol, pričom mi tvrdia, že mi ho dali, keď mi ho nedali. Vie mi niekto poradiť, ako mám ďalej postupovať? Ďakujem
Usporiadat
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
cowboyka Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa s niekym poradiť na otázku reklamácie plastových okien - nekvalitná praca - pukajú mi vyprávky okolo okien, doteraz som nemala dodaný ani preberací protokol, pričom mi tvrdia, že mi ho dali, keď mi ho nedali. Vie mi niekto poradiť, ako mám ďalej postupovať? Ďakujem
Čo máš uvedené vo faktúre okrem predaja plastových okien a montáže? Máš tam uvedené aj vysprávky? Každopádne by som to tej firme, ktorá Ti to robila dala na reklamáciu. Pracujem vo firme, ktorá vyrába plastové okná a keď sa niekomu niečo také stane (chválabohu sa to nestáva,iba veľmi veľmi zriedka), okamžite šéf posiela "rýchlu rotu" a opravujú len sa za nimi práši. Nedaj sa odbyť a stoj si za svojím, ak si si to zaplatila.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

ahoj Lenka 1979, vysprávky mi už nerobia problém, to som si vyriešila sama, už mi liezla tá firma na nervy a nemám síl s nimi bojovať ďalej.

Problém my robí to, že sa mi hromadí voda nie v tej časti, kde je vetrane, a kde sa voda odteká von, ale je v tom druhom žliabiku vo vnútornej časti okna.

A to časté vetranie stále nepomáha, vetrám pravidelne ráno, keď som doma i cez deň, večer pred spaním a stále mám orose

toto sú moje terajšie otázky.
0 0
kiko2807 kiko2807

kiko2807 je offline (nepripojený) kiko2807

Nase okna sme robili minuly rok v decembri a su v takom katastrofalnom stave , ze v kazdej izbe nam zateka v bokoch . V kazdej izbe su obidva boky uplne mokre a najviac v detskej izbe kde spava 3 rocny syn. Minuly rok sa vyhovarali, ze je to tym , ze okna su nove ale tento rok tecie este viac . Zistili sme , ze okna niesu vobec z vonkajsej strany zamurovane. Je tam len natlacena pena aj to tak ubiho ze normalne popod radiator fuci lebo to neni riadne spravene. Volala som uz aj s sefom firmy a povedal, ze to hned ide vybavit,presli tyzdne a nic, ani sa nikto neozval. Otec bol vo firme a sef tam nebol a sekretarka povedala, ze len na jar sa s tym bude moct nieco robit
P1010489.jpg  
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
kiko2807 Pozri príspevok
Nase okna sme robili minuly rok v decembri a su v takom katastrofalnom stave , ze v kazdej izbe nam zateka v bokoch . V kazdej izbe su obidva boky uplne mokre a najviac v detskej izbe kde spava 3 rocny syn. Minuly rok sa vyhovarali, ze je to tym , ze okna su nove ale tento rok tecie este viac . Zistili sme , ze okna niesu vobec z vonkajsej strany zamurovane. Je tam len natlacena pena aj to tak ubiho ze normalne popod radiator fuci lebo to neni riadne spravene. Volala som uz aj s sefom firmy a povedal, ze to hned ide vybavit,presli tyzdne a nic, ani sa nikto neozval. Otec bol vo firme a sef tam nebol a sekretarka povedala, ze len na jar sa s tym bude moct nieco robit
Ruky a nohy odťať.Dajte im doporučenou zásielkou reklamáciu.Aj ju nevybavia a chyby neodstránia do 30 kalendárnych dní tak si môžete dať chyby odstrániť na ich náklady inej firme ,alebo kúpiť nové okná od inej firmy a príslušnú sumu vymáhať od tej prvej.Môžete vymáhať aj následné škody ktoré vznikli neodbornou montážou(kazovým výrobkom) .Kľudne sa im v tej reklamácii vyhrozte tým ,že si na súde budete uplatňovať aj následné škody ktoré vznikli neodbornou lajdáckou montážou okien ,maľovky ,vysúšanie zvlhnutého muriva respiračné choroby detí a pod.Ak sa po mesiaci neozvú tak to postúpte na slovenskú obchodnú inšpekciu SOI.
Táto závada sa dá odstrániť aj teraz cez zimu.
0 0
kiko2807 kiko2807

kiko2807 je offline (nepripojený) kiko2807

okna nam robila firma Drutex z brezna. Uz minuly rok vedeli ze to zateka a vykaslali sa na to. nakydali mi tam na stenu silikon ( do toho rohu kde sa vydi ako osupana stena) v hrubej vrstve ale ten po case odpadol. V obyvacke sa nam zacala robit aj pliesen...no hroza
Naposledy upravil kiko2807 : 19.12.10 at 13:27
PB040599.jpg  
PB040597.jpg  
PB040600.jpg  
PB040603.jpg  
PB040601.jpg  

1/1
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

kiko2807 Pozri príspevok
okna nam robila firma Drutex z brezna. Uz minuly rok vedeli ze to zateka a vykaslali sa na to. nakydali mi tam na stenu silikon ( do toho rohu kde sa vydi ako osupana stena) v hrubej vrstve ale ten po case odpadol. V obyvacke sa nam zacala robit aj pliesen...no hroza
Keď si si objednal okná, objednal si si k tomu aj murárske vysprávkovanie? Vysprávkovanie nie je súčasťou montáže okien ani nie je v cene okien. Platí sa za to osobitne.

Ak si si za to zaplatil a máš to na faktúre, tak reklamuj, že ti to nevysprávkovali. Ak si si to neobjednal a ani nezaplatil, tak nie je čo reklamovať. Oná ti namontovali, otvory vyplnili polyuretanovou penou. Následne bolo treba vonkajšou omietkou zakryť tie vypenené otvory medzi oknom a stenou. PUR pena na vzduchu a vplyvom slnka stráca svoje vlastnosti a drobí sa. Tá pena nemôže zostať tak nezamurovaná. Popri tej pene sa do vnútra dostáva voda. Ak sú otvory dobre vypenené, tak by nemali zatekať ani bez vymurovania. Ale zamurovanie tej peny by ti malo pomôcť proti zatekaniu.
1 0
kiko2807 kiko2807

kiko2807 je offline (nepripojený) kiko2807

Chobot Pozri príspevok
Keď si si objednal okná, objednal si si k tomu aj murárske vysprávkovanie? Vysprávkovanie nie je súčasťou montáže okien ani nie je v cene okien. Platí sa za to osobitne.

Ak si si za to zaplatil a máš to na faktúre, tak reklamuj, že ti to nevysprávkovali. Ak si si to neobjednal a ani nezaplatil, tak nie je čo reklamovať. Oná ti namontovali, otvory vyplnili polyuretanovou penou. Následne bolo treba vonkajšou omietkou zakryť tie vypenené otvory medzi oknom a stenou. PUR pena na vzduchu a vplyvom slnka stráca svoje vlastnosti a drobí sa. Tá pena nemôže zostať tak nezamurovaná. Popri tej pene sa do vnútra dostáva voda. Ak sú otvory dobre vypenené, tak by nemali zatekať ani bez vymurovania. Ale zamurovanie tej peny by ti malo pomôcť proti zatekaniu.
Mali sme objednane vsetko komplet aj s vsetkymi pracami okolo okien. Zamurovali to z vnutornej strany ale aj to tak ze na okolie medzi doskou a radiatorom sa vykaslali a fuci tade ale z vonka neni vobec zamurovane - a objednane boli celkove murarske prace
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

kiko2807 Pozri príspevok
Mali sme objednane vsetko komplet aj s vsetkymi pracami okolo okien. Zamurovali to z vnutornej strany ale aj to tak ze na okolie medzi doskou a radiatorom sa vykaslali a fuci tade ale z vonka neni vobec zamurovane - a objednane boli celkove murarske prace
Tak reklamovať.
0 0
nana0054 nana0054

nana0054 je offline (nepripojený) nana0054

Ja som si dala urobit plastové okná firmou VARIANT K+K. Stále odkladali termín montáže, ale nakoniec mi prišli tie okná namontovať, ale bez sieťok a žalúzií. O niekoľko týždňov prišli konečne aj tieto komponenty, ale žalúzie mali inú farbu a úplne iný rozmer. A ja teda čakám ďalej a ďalej a neviem sa nikomu dovolať, ani ženskej, s ktorou som riešila všetky termíny, ani šéfovi firmy, nikto mi nedvíha telefón a na sms-ky reaguje stroho a v znení, že je mimo SR. Prosím vás, neverte tejto firme!!!!!!!
0 0
dzozii dzozii

dzozii je offline (nepripojený) dzozii

Jamám zese zlú skúsensť s firmou PSBau.eu. Najprv nedodali to čo som si objednal. Potom síce priviezli také sklá ako som checl ale nevymenili všetky a niektoré z nich sú poškodené. Volal som im asi 100x ale stále iba samé výhovorky a na reklamáciu nereagujú vôbec. Takze vyhnite sa im...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať