Zavrieť

Porady

reklamácia plastových okien

Dobrý deň, chcela by som sa s niekym poradiť na otázku reklamácie plastových okien - nekvalitná praca - pukajú mi vyprávky okolo okien, doteraz som nemala dodaný ani preberací protokol, pričom mi tvrdia, že mi ho dali, keď mi ho nedali. Vie mi niekto poradiť, ako mám ďalej postupovať? Ďakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

kiko2807 Pozri príspevok
okna nam robila firma Drutex z brezna. Uz minuly rok vedeli ze to zateka a vykaslali sa na to. nakydali mi tam na stenu silikon ( do toho rohu kde sa vydi ako osupana stena) v hrubej vrstve ale ten po case odpadol. V obyvacke sa nam zacala robit aj pliesen...no hroza
Keď si si objednal okná, objednal si si k tomu aj murárske vysprávkovanie? Vysprávkovanie nie je súčasťou montáže okien ani nie je v cene okien. Platí sa za to osobitne.

Ak si si za to zaplatil a máš to na faktúre, tak reklamuj, že ti to nevysprávkovali. Ak si si to neobjednal a ani nezaplatil, tak nie je čo reklamovať. Oná ti namontovali, otvory vyplnili polyuretanovou penou. Následne bolo treba vonkajšou omietkou zakryť tie vypenené otvory medzi oknom a stenou. PUR pena na vzduchu a vplyvom slnka stráca svoje vlastnosti a drobí sa. Tá pena nemôže zostať tak nezamurovaná. Popri tej pene sa do vnútra dostáva voda. Ak sú otvory dobre vypenené, tak by nemali zatekať ani bez vymurovania. Ale zamurovanie tej peny by ti malo pomôcť proti zatekaniu.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

cowboyka Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa s niekym poradiť na otázku reklamácie plastových okien - nekvalitná praca - pukajú mi vyprávky okolo okien, doteraz som nemala dodaný ani preberací protokol, pričom mi tvrdia, že mi ho dali, keď mi ho nedali. Vie mi niekto poradiť, ako mám ďalej postupovať? Ďakujem
Dlhšia cesta - urgovať ďalej firmu, ktorá to robila, aby to opravili. Zistiť, či to puká z dôvodu, že neboli dobre ukotvené okná alebo je to len schnutím omietky. Ak to prvé, tak náprava bude komplikovaná. Pokiaľ nedosiahneš nápravu, môžeš sa s nimi súdiť.

Ak to puká preto, lebo schne omietka, jednoduchšia a rýchlejšia cesta bude dať to vysprávkovať inej murárskej firme.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

ďakujem za radu, ale to fakticky ja posúdiť neviem, pretože mi začinaju pukať aj okolo parapetných dosák, zrejme to bude asi tou omietkou, ale vieš, mne sa tam normálne robia diery v kútoch pri parapete zvnútra a mimochodom tie okná mi dávali už v júli v roku 2007
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

Keďže robím aj pre firmu, ktorá sa zaoberá výrobou a osadzovaním aj plastových okien, môžem Ti povedať, že sa občas stáva, že vysprávky pukajú vtedy, keď je hrubšia vrstva omietky. Ale pokiať takúto chybu zákazník reklamuje, bežne sa to chodí odstrániť. Ak sa "robia diery v kútoch", rozhodne reklamuj u dodávateľa.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

ďakujem, takže reklamovať u dodávateľa a môžem to aj písomne, pretože oni majú pracovnú dobu takú ako ja a už som sa v tej firme chytila s jednou veľmi dôležitou pani, čo to tam vedie a skoro som ju niekam poslala - no hrôza, človek zato zaplatí neskutočné peniaze v hotovosti a oni ešte takto a dokonca doteraz som neobdržala ani preberací protokol o ukončení diela podľa zmluvy
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Na plastovom okne 150x150 mi popod spodný rám fúka cca na 40 cm. Dá sa s tým niečo robiť (nastaviť) alebo to treba reklamovať ? Okno máme 3/4 roka.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Stretli ste sa už s tým, že z rámu okna neodteká voda cez tie dierky, čo tam na to sú? Ak to stále neutieram (nie som celý deň doma) tak si nájde cestu a nanešťastie nie von...vlhnú a následne plesnivejú steny v rohu okna.
Ani výmena tesnenia nepomohla..
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Ako sa vlastne ukotvujú okná ....vie niekto tak polopatisticky vysvetliť?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

jess Pozri príspevok
Na plastovom okne 150x150 mi popod spodný rám fúka cca na 40 cm. Dá sa s tým niečo robiť (nastaviť) alebo to treba reklamovať ? Okno máme 3/4 roka.
REKLAMOVAŤ - 5 rokov je záruka / mala by byť/
0 0
Evinka73 Evinka73

Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

zaciatocnik - úctovnik
Akoby som čítala o svojom okne. Reklamáciu som podala písomne a ešte stále na ňu po 123-telefonátoch nereagovali. Zavolala som ešte šéfovi a zajtra sa má prísť osobne pozrieť, nakoľko on má takú informáciu od zamestnancov, že všetko je OK a to len ja vymýšľam, lebo chcem niečo "nemožne" - kvalitne urobenú prácu. Som zvedavá,ako to dopadne. MOŽNO BY BOLO DOBRE NAPÍSAŤ NÁZOV FIRIEM,KTORÉ TAKÉTO OKNÁ PONÚKAJÚ. Azda by si vstúpili do seba za takúto antireklamu. Aspoň by sme pomohli tým, čo uvažujú o oknách od nekvalitných výrobcov.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

Evinka73 Pozri príspevok
Akoby som čítala o svojom okne. Reklamáciu som podala písomne a ešte stále na ňu po 123-telefonátoch nereagovali. Zavolala som ešte šéfovi a zajtra sa má prísť osobne pozrieť, nakoľko on má takú informáciu od zamestnancov, že všetko je OK a to len ja vymýšľam, lebo chcem niečo "nemožne" - kvalitne urobenú prácu. Som zvedavá,ako to dopadne. MOŽNO BY BOLO DOBRE NAPÍSAŤ NÁZOV FIRIEM,KTORÉ TAKÉTO OKNÁ PONÚKAJÚ. Azda by si vstúpili do seba za takúto antireklamu. Aspoň by sme pomohli tým, čo uvažujú o oknách od nekvalitných výrobcov.
takže fakticky na Slovensku sú stále blbé firmy. Ja mám okná kvalitné, to nemôžem povedať, ale tá práca a tí ľudia, ktorých táto firma zamestnáva je úbohosť
0 0
pupo pupo

pupo je offline (nepripojený) pupo

jess Pozri príspevok
Na plastovom okne 150x150 mi popod spodný rám fúka cca na 40 cm. Dá sa s tým niečo robiť (nastaviť) alebo to treba reklamovať ? Okno máme 3/4 roka.
čo sa týka tých okien cez ktoré ti fuka. Nejedná sa náhodou o firmu TERMOFIX z Beladic? Lebo mam ten isty problem a taktiez je majitel firmy arogantny
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
pupo Pozri príspevok
čo sa týka tých okien cez ktoré ti fuka. Nejedná sa náhodou o firmu TERMOFIX z Beladic? Lebo mam ten isty problem a taktiez je majitel firmy arogantny
nie...ja som zo stred.Slovenska......a je to Salamander
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Napíš prosím tú firmu, ktorá takto nezodpovedne pracuje. Ja stále hľadám serióznu firmu na plastové okná. Keď to zhodnotím, tak už uzatváranie zmluvy o dielo, každá firma má to ošetrené tak, aby iba ona bola vo výhode. Veď je maximálne nehorázne, aby dodávateľ vopred vyinkasoval 80 percent z celkovej ceny a po zabudovaní okien potom objednávateľ doplatí 20 percent. Tu mi vychádza to, že dodávateľ má objednávateľa v hrsti, ľudovo povedané, pretože už zinkasoval ešte za nič vopred nemalé peniaze, tak prečo by sa dodávateľ mal namáhať, aby bolo všetko kvalitne prevedené objednávateľovi. Robia to takmer všetky firmy zaoberajúce sa plastovými oknami, či už sú to obchodné firmy, ktoré nevyrábajú okná, alebo aj také firmy, ktoré sú aj výrobcom plastových okien. Potom keď dôjde k reklamácii dodávateľ plastových okien je v maximálnej pohode, pretože zisk už má vo vrecku, ten zbytok doplatku už ho tak nezaujíma, ale objednávateľ musí čakať, ak sa vôbec dočká, kedy mu bude nahlásená reklamácia vybavená, ak vôbec bude. A nedajbože, ak Vás nalákajú na zľavu keď zaplatíte vopred celú hotovosť. Potom sa dočkáte aj toho, že ani sľúbený termín dodávky nedodržia, musíte ich jednoducho urgovať. A ak vznikne reklamácia, tak to je potom poriadny problém. Nemajú na Vás čas.To som získala od viacerých ľudí, ktorí takto dopadli. Ale ak sa človeku takýto systém nepáči, tak má smolu a jednoducho musí ísť do toho s rizikom, ako takéto dielo dopadne. Alebo sa človek tomu nerozumie a bude spokojný aj s nejakými chybami, alebo natrafí na serióznu firmu a bude maximálne spokojný. A ja čím viac si preverujem firmy tak sa dozvedám, že to takto funguje, čo sa týka tých peňazí, že je nutné vopred zaplatiť tak vysokú zálohu, ešte za nič.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

branislavp Pozri príspevok
Napíš prosím tú firmu, ktorá takto nezodpovedne pracuje. Ja stále hľadám serióznu firmu na plastové okná. Keď to zhodnotím, tak už uzatváranie zmluvy o dielo, každá firma má to ošetrené tak, aby iba ona bola vo výhode. Veď je maximálne nehorázne, aby dodávateľ vopred vyinkasoval 80 percent z celkovej ceny a po zabudovaní okien potom objednávateľ doplatí 20 percent. Tu mi vychádza to, že dodávateľ má objednávateľa v hrsti, ľudovo povedané, pretože už zinkasoval ešte za nič vopred nemalé peniaze, tak prečo by sa dodávateľ mal namáhať, aby bolo všetko kvalitne prevedené objednávateľovi. Robia to takmer všetky firmy zaoberajúce sa plastovými oknami, či už sú to obchodné firmy, ktoré nevyrábajú okná, alebo aj také firmy, ktoré sú aj výrobcom plastových okien. Potom keď dôjde k reklamácii dodávateľ plastových okien je v maximálnej pohode, pretože zisk už má vo vrecku, ten zbytok doplatku už ho tak nezaujíma, ale objednávateľ musí čakať, ak sa vôbec dočká, kedy mu bude nahlásená reklamácia vybavená, ak vôbec bude. A nedajbože, ak Vás nalákajú na zľavu keď zaplatíte vopred celú hotovosť. Potom sa dočkáte aj toho, že ani sľúbený termín dodávky nedodržia, musíte ich jednoducho urgovať. A ak vznikne reklamácia, tak to je potom poriadny problém. Nemajú na Vás čas.To som získala od viacerých ľudí, ktorí takto dopadli. Ale ak sa človeku takýto systém nepáči, tak má smolu a jednoducho musí ísť do toho s rizikom, ako takéto dielo dopadne. Alebo sa človek tomu nerozumie a bude spokojný aj s nejakými chybami, alebo natrafí na serióznu firmu a bude maximálne spokojný. A ja čím viac si preverujem firmy tak sa dozvedám, že to takto funguje, čo sa týka tých peňazí, že je nutné vopred zaplatiť tak vysokú zálohu, ešte za nič.
Písané ako odpoveď cowbojke, ahoj.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Prepáč za chybu, opravujem Ty si cowboyka.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Dobrá firma je Slovaktual. Už som to tu písala a stále zastávam ten názor.
0 0
kajasla kajasla

kajasla je offline (nepripojený) kajasla

Kazdy by si mal po montazi okna skontrolovat a az potom podpisat preberaci protokol. Podpisom preberacieho protokolu vlastne suhlasite, ze vam okna osadili vporiadku. Reklamacie je najlepsie podavat pisomne ,aby to bolo oficialne. Ak sa firma atakuje telefonatmi , pripadne meilom mozu klienta odsuvat stale nabok. Ved peniaze zinkasovala a maju vela roboty ,tak na reklamacie nie je cas. Ak firma nereaguje ani na pisomnu raklamaciu ,potom je asi najistejsie kontaktovat obchodnu inspekciu.
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Katy a R Pozri príspevok
Ako sa vlastne ukotvujú okná ....vie niekto tak polopatisticky vysvetliť?
Otázka je síce už staršieho dáta, ale ak vás to ešte zaujíma...
Okná sa ukotvujú dvoma spôsobmi.
1. Skrutkami.
Okenný rám sa v určitých rozostupoch poprevŕtáva a skrutkami sa prichytí o ostenie.

2. Konzolami.
V tomto prípade sa do okenného rámu nevŕta, ale použijú sa špeciálne konzoly, ktoré sa jedným koncom prichytia o rám okna a druhým koncom sa priskrutkujú do muriva.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

branislavp Pozri príspevok
Napíš prosím tú firmu, ktorá takto nezodpovedne pracuje. Ja stále hľadám serióznu firmu na plastové okná. Keď to zhodnotím, tak už uzatváranie zmluvy o dielo, každá firma má to ošetrené tak, aby iba ona bola vo výhode. Veď je maximálne nehorázne, aby dodávateľ vopred vyinkasoval 80 percent z celkovej ceny a po zabudovaní okien potom objednávateľ doplatí 20 percent. Tu mi vychádza to, že dodávateľ má objednávateľa v hrsti, ľudovo povedané, pretože už zinkasoval ešte za nič vopred nemalé peniaze, tak prečo by sa dodávateľ mal namáhať, aby bolo všetko kvalitne prevedené objednávateľovi. Robia to takmer všetky firmy zaoberajúce sa plastovými oknami, či už sú to obchodné firmy, ktoré nevyrábajú okná, alebo aj také firmy, ktoré sú aj výrobcom plastových okien. Potom keď dôjde k reklamácii dodávateľ plastových okien je v maximálnej pohode, pretože zisk už má vo vrecku, ten zbytok doplatku už ho tak nezaujíma, ale objednávateľ musí čakať, ak sa vôbec dočká, kedy mu bude nahlásená reklamácia vybavená, ak vôbec bude. A nedajbože, ak Vás nalákajú na zľavu keď zaplatíte vopred celú hotovosť. Potom sa dočkáte aj toho, že ani sľúbený termín dodávky nedodržia, musíte ich jednoducho urgovať. A ak vznikne reklamácia, tak to je potom poriadny problém. Nemajú na Vás čas.To som získala od viacerých ľudí, ktorí takto dopadli. Ale ak sa človeku takýto systém nepáči, tak má smolu a jednoducho musí ísť do toho s rizikom, ako takéto dielo dopadne. Alebo sa človek tomu nerozumie a bude spokojný aj s nejakými chybami, alebo natrafí na serióznu firmu a bude maximálne spokojný. A ja čím viac si preverujem firmy tak sa dozvedám, že to takto funguje, čo sa týka tých peňazí, že je nutné vopred zaplatiť tak vysokú zálohu, ešte za nič.
Jedná sa o firmu Bonitu plast - ono maju super okna, ale pristup ludi a praca nula bodov - asi tak
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať