Zavrieť

Porady

Verejné obstarávanie

Dobrý deň.
Som v oblasti nový a mám jednu otázku na poradu.
Boli sme oslovený na predloženie cenovej ponuky v podprahovej zákazke pre istú spoločnosť. Je to však môj prvý prípad a rád by som uspel. Ide mi o vypracovanie ponuky. Ako by mala vyzerať, či tam sú nejaké špecifické požiadavky,... ?

ďakujem vopred za odpovede

Pekny deň

Tomáš
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Moje rady. Poriadne si prečítajte sutažné podklady a postupujte doslovne podľa nich.

    Ak je niekde napísané že musíte dodať zoznam niečoho čo musí obsahovať a)b)c)........ musíte dodať zoznam s príslušnými bodmi. Nestači napr. dodať materiál z ktorého sú príslušné body jasné. Doklady nech majú nielen požadovaný obsah, ale aj požadovanú formu. (ak zoznam, tak zoznam.. ak referenčné listy.. tak referenčné listy.. ak produktové listy.. tak produktové listy)
    Ak je niekde napísané, že doklad/ponuka/produktový list musí byť v slovenčine, tak musí byť v slovenčine.
    Ak je napísané, že niečo musí byť úradne overené, tak si to dajte úradne overiť.

    Ak sú požadované potvrdenia z poisťovní že nemáte nedoplatky, nestačí dodať potvrdenie len z jednej kde máte poistených všetkých zamestnancov. Nezabudnúť na čestné vyhlásenie, že v iných nemáte poisteného nikoho.
    Dodajte všetky čestné prehlásenia, vyhlásenia ktoré sa požadujú.
    Skontrolujte si dátumy, skontrolujte či sú všetky potvrdenia platné !!!!!! Podpisujte modrým perom.
    Ak majú byť strany očíslované, očíslujte ich.
    Ak má byť ponuka zviazaná, zviažte ju.

    A na konci si ešte raz skontrolujte dátumy, skontrolujte či sú všetky potvrdenia platné, a či všetko čo má byť podpísané je podpísané.
    Naposledy upravil Andy Kralik : 22.10.12 at 07:10

    MBS je offline (nepripojený) MBS

    MBS
    Boli Vám spolu s výzvou na predloženie ponuky poskytnuté aj súťažné podklady? Ak nie, požiadajte o ne podľa inštrukcií uvedených vo výzve.
    Ak súťažné podklady máte, "vrelo" odporúčam držať sa presne pokynov z výzvy (podmienky účasti) a súťažných podkladov (obsah ponuky, spôsob vyhotovenia), najmä pozor na požiadavky týkajúce sa dokladov - originály alebo overené kópie, dátum vystavenia dokladu.
    Využite možnosť požiadať o vysvetlenie výzvy alebo súťažných podkladov - pozor na lehotu najneskôr 6 pracovných dní pred lehotou na predkladanie ponúk.
    Existuje aj inštitút - žiadosť o nápravu, ktorá sa podáva obstarávateľovi, ak sa domnievate, že Vaše práva alebo právom chránené záujmy sú alebo môžu byť dotknuté postupom obstarávateľa ... Aj tu pozor na lehoty.

    stanosvk je offline (nepripojený) stanosvk

    stanosvk
    Dobry den

    Ja by som sa chcel opytat, ako mam postupovat pri cislovani a parafovani mojej ponuky. V sutaznych podkladoch sa pise, že každá strana musí byť očislovaná a parafovaná. Takisto všetky prílohy ponuky musia byť očíslované. Za prílohy ponuky považujem technické listy predmetného tovaru, rôzne potvrdenia z daňového úradu, registra trestov, certifikáty atd do ktorých ja samozrejme nemôžem zasahovať. Moja otázka znie, ci je nutné očíslovať aj tieto dokumenty, poprípade ako je vhdoné ich označiť, že sú prílohami, nakoľko pri neočíslovaní budem vyradený zo súťaže.

    Ďakujem
    Dobrý deň
    Novovzniknutá firma (5/2012) sa chce zapojiť do Verejného obstarávania.
    Vo výzve sa preukazuje finančná spôsobilosť súvahou za ukončené obdobie. Čo by mala predložiť spoločnosť ktorá ešte súvahu za uzatvorené obdobie nemá. A ešte jedna otázka: akým dokladom sa preukazuje oprávnenie dodávať tovar.
    Ďakujem

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    silvinka99999 Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Novovzniknutá firma (5/2012) sa chce zapojiť do Verejného obstarávania.
    Vo výzve sa preukazuje finančná spôsobilosť súvahou za ukončené obdobie. Čo by mala predložiť spoločnosť ktorá ešte súvahu za uzatvorené obdobie nemá. A ešte jedna otázka: akým dokladom sa preukazuje oprávnenie dodávať tovar.
    Ďakujem
    Podmienky sú niekedy postavené tak, aby bola garancia že firma ktorá sa VO zúčastní už má odborné skúsenosti s dodaní podobného tovaru. Preto sa niekedy požadujú referencie aj niekoľko rokov dozadu. Ak nemáte jasno či sa VO môžete zúčastniť opýtajte sa v lehote uvedenej v podmienkach sutaze na adrese ktora je v podmienkach uvedena. Musite dodat zavaznu odpoved.

    Oprávnenie dodávať príslušný tovar môžete mať uvedený napr. vo výpise z obchodného registra. Závisí ale od konkrétneho tovaru. Niekedy sú požadované aj iné potvrdenia. Zas platí to čo som spomenul vyššie - ak nemáte jasno opýtajte sa vyhlasovatela sutaze - zodpovednej osoby - v lehote uvedenej v podmienkach sutaze na adrese ktora je v podmienkach uvedena. Musite dodat zavaznu odpoved.

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    prajem pekný deň, mám tiež taký istý prípad, predkladám ponuku k podprahovej zákazke, obdržala som už súťažné podklady, ale ešte som nič také nerobila, tak nerada by som pochybila formálne. Mám pripravené požadované doklady, určenú cenu, ale neviem ako to dať dokopy. K ponuke viem, že má ísť aj podpísaný návrh zmluvy od uchádzača, ale neviem či to má byť podpis toho návrhu, ktorý bol súčasťou súťažných podkladov alebo vlastný návrh. Poteší každé vaše info

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Moja skúsenosť..
    Ak je súčasť podkladov návrh zmluvy, mal by sa prikladať podpísaný tento návrh zmluvy doplnený o vaše údaje. Ak by tam boli časti ktoré pre vás nie sú relevantné, tak určite pred tým ako by som ich vymazal, by som sa opýtal vyhlasovateľa súťaže.

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    dakujem moc za vašu odpoved, v podstate celý návrh je o.k., ale v časti cena je uvedená predpokladaná cena hodnoty zákazky. A tam neviem, či nemá ísť vlastne tá moja navrhovaná cena

    Verejné obstarávanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.