Zavrieť

Porady

zaúčtovanie miezd v OMEGE

PROSÍM, PROSÍM,
prosím o pomoc, chcela by som sa poradiť či som postupovala dobre pri zaúčt.miezd... pomôže mi niekto........?

1. cez ID som vytvorila doklad
predpis hrubých miezd 521/331
poistenie ZP a SP 524/336 zamestnávateľ 331/336 - zamestnanec
SF 527/472

tento ID sa postupne zúčtuje nasledovne:
2. vyplatená čistá mzda VPD 331/211
3. na ID je SF, čo s ním.....? aké účty použiť na zúčtovanie
4. účet 336 sa vyrovná, keďže som uhradila cez VPD poistné 336/211
...........je to všetko, čo sa týka zaúčtovanie miezd.....???


....a ešte mám jeden problém týkajúci sa účtovania faktúry za obedy...?
mám to správne
1. faktúra je(23 obedov po 79,--) 1817,-- (s DPH) /321
2. 55% (z 89,--stravné) ide do Nákladov 963,50 527/
3 zbytok hradí zamestn. 563,40 331/
4 DPH 19% 290,10 343/
je to OK?
- voči zamestnancovi potom zaúčt.cez ID záväzok 335/331
- on ho uhradí cez PPD 211/335

Mám to správne, poraďte mi prosím...............
Naposledy upravil severanka : 07.03.08 at 10:00
Usporiadat
dodo777 dodo777

dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

učtovanie miezd treba nastaviť v programe Olym a exportovať do Omegy.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

severanka Pozri príspevok
PROSÍM, PROSÍM,
prosím o pomoc, chcela by som sa poradiť či som postupovala dobre pri zaúčt.miezd...
1. cez ID som vytvorila doklad
predpis hrubých miezd 521/331
poistenie ZP a SP 524/336 zamestnávateľ 331/336 - zamestnanec
SF 527/472
tento ID sa postupne zúčtuje nasledovne:
2. vyplatená čistá mzda VPD 331/211
3. na ID je SF, čo s ním.....? aké účty použiť na zúčtovanie
4. účet 336 sa vyrovná, keďže som uhradila cez VPD poistné 336/211
...........je to všetko, čo sa týka zaúčtovanie miezd.....??? Mám to správne.........
Máš 2 možnosti:
buď zvolíš spôsob ako radí dodo777,
alebo ak chceš účtovať v omege, tak vyber:
okruh ID, evidencia IDV, vzor Zaúčtovanie miezd; a program ti ponúka možnosti ktoré sa účtujú pri mzdách, aj účtovacie predpisy, len dopíšeš sumu a prípadne opravíš analytický účet - ak máš iný ako ponúka program. Vyskúšaj si to.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Tvorbu SF zaúčtuješ cez IDX na účtoch 527 / 472. Analytiku si doplň podľa svojho rozvrhu.
Neviem kde na ID sa ti ponúka účtovanie SF, lebo ja ho nemám.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pri tých obedoch nevidím príspevok zo SF - jeho výšku. Alebo neprispievate ?
0 0
dodo777 dodo777

dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

Ahoj Severanka, v Olympe pracujem už tri roky, a učtujem to cez export do Omegy. Treba to nastaviť v Olympe Modul ORGANIZACIA, bankové učty to spraviš len raz a potom cez EXPORT, export predkontácii bez dalšieho členenia. Uložiš. Potom v Omege cez funkcie , dalšie funkcie zaučtovanie exportu z Olympu , prezrieš ID či je ok . a máš všetko. Doporučujem.
0 0
martinius martinius

martinius je offline (nepripojený) martinius

Chcem sa opýtať na ten export z Olympu do Omegy, program mi urobí predkontácie asi sumárne, teda napr. hrubé mzdy 521/331, nedá sa to nastaviť po zamestnancoch?Pretože ja účtujem každému mzdu na jeho analyt.účet 331AU a to sa asi cez export urobiť nedá však?
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Ak si chcete rozúčtovať mzdy podľa seba, treba to konkrétne nastaviť cez Organizácia - Rozpis účtovania. Tu treba nastaviť aj syntetiku a analytiku. Potom to program pri výpočte výplat bude akceptovať.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Cez export (olymp) a import (omega) som zaúčtovala mzdy, vytvorilo mi interný doklad, na pohľad vyzerá byť všetko o.k.
Keď si však vygenerujem hlavnú knihu, tak sa mi v nej vôbec nezobrazia účty 331, 336, 524 ... javia sa ako nulové !!! A pri internom doklade mi v evidencii účtovných dokladov nesvieti zelený štvorček... niečo musí byť nesprávne, ... ale už dva dni neviem prísť na to, kde môže byť chyba ... poradí mi niekto, prosím?
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

petovsan Pozri príspevok
Cez export (olymp) a import (omega) som zaúčtovala mzdy, vytvorilo mi interný doklad, na pohľad vyzerá byť všetko o.k.
Keď si však vygenerujem hlavnú knihu, tak sa mi v nej vôbec nezobrazia účty 331, 336, 524 ... javia sa ako nulové !!! A pri internom doklade mi v evidencii účtovných dokladov nesvieti zelený štvorček... niečo musí byť nesprávne, ... ale už dva dni neviem prísť na to, kde môže byť chyba ... poradí mi niekto, prosím?
Keď nesvieti zelený štvorček, interný doklad určite nie je zaúčtovaný je len vygenerovaný. Treba ho otvoriť a pozrieť účtovné zápisy, musí byť v nich určite chyba ( napr. chýbajúci účet ). Keby si ho vytlačila, zapísala do súboru a prilepila tu, spoločne ho môžme skontrolovať.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Ak nie je zelený štvorček, program pri importe upozorní, kde je problém. Môže to byť v tom, že účty v Olympe nie sú nastavené rovnako ako v Omege. Alebo sú použité saldokontne nastavené účty. Tu pomôže iba to, že ich treba odznačiť v účtovom rozvrhu, aby neboli sledované cez Saldokonto.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
petovsan Pozri príspevok
Cez export (olymp) a import (omega) som zaúčtovala mzdy, vytvorilo mi interný doklad, na pohľad vyzerá byť všetko o.k.
Keď si však vygenerujem hlavnú knihu, tak sa mi v nej vôbec nezobrazia účty 331, 336, 524 ... javia sa ako nulové !!! A pri internom doklade mi v evidencii účtovných dokladov nesvieti zelený štvorček... niečo musí byť nesprávne, ... ale už dva dni neviem prísť na to, kde môže byť chyba ... poradí mi niekto, prosím?
alenad Pozri príspevok
Keď nesvieti zelený štvorček, interný doklad určite nie je zaúčtovaný je len vygenerovaný. Treba ho otvoriť a pozrieť účtovné zápisy, musí byť v nich určite chyba ( napr. chýbajúci účet ). Keby si ho vytlačila, zapísala do súboru a prilepila tu, spoločne ho môžme skontrolovať.
- súhlasím takto to sprav a len na upresnenie:

keď nesvieti zelený štvorček je to znamenie aj toho, že sa doklad nezapísal ani do účtovníctva - preto máš účty v KAE nulové...
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne za pomoc, už to mám ok, chyba bola v tom, že ako posledný riadok mi program vykazoval čiastku určenú k výplate na účet - bez zobrazenia príslušných účtov... musím doplniť.
Ešte otázka: ak je mzda vyplácaná na účet, musím ju preúčtovať na 379?
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Nestačilo by 331/221 ?
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

No mne by aj stačilo ... ale dostala som info od daň. poradkyne, vraj ak je mzda poukazovaná na osobný účet, v zmysle postupov treba preúčtovať na 379 ... a asi takto ma to prekvapilo ... ... tak som zvedavá, čo na to ostatní ???
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Ak sa robí import miezd z Olympu do Omegy, musí sa to preúčtovať cez 379, nakoľko účtuješ cez ID a na bankovom účte účtuješ iba v okruhu BV a pokladňu v PD.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

LubenaK Pozri príspevok
Ak sa robí import miezd z Olympu do Omegy, musí sa to preúčtovať cez 379, nakoľko účtuješ cez ID a na bankovom účte účtuješ iba v okruhu BV a pokladňu v PD.
Ďakujem za odpoveď, LubenaK, ale stále nechápem, prečo musím účtovať ešte cez 379 ... veď na účte 331 mi zostane po zaúčtovaní miezd (cez ID) čistá mzda a tú vyrovnám pri úhrade z BÚ zápisom 331/221... kde sa o tom v postupoch bližšie píše? Ani v Cenigovej som žiadnu 379 pri výplate mzdy na osobný účet zatiaľ nenašla .
A myslím, že predpis miezd sa v každom programe robí cez ID a takmer všetci, koho som sa doteraz pýtala, účtujú úhradu miezd na osobné účty cez 331.
Odkiaľ máme povinnosť účtovať výplatu poukazovanú na os. účet cez 379 a ktorý § o tom presne pojednáva?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
petovsan Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, LubenaK, ale stále nechápem, prečo musím účtovať ešte cez 379 ... veď na účte 331 mi zostane po zaúčtovaní miezd (cez ID) čistá mzda a tú vyrovnám pri úhrade z BÚ zápisom 331/221... kde sa o tom v postupoch bližšie píše? Ani v Cenigovej som žiadnu 379 pri výplate mzdy na osobný účet zatiaľ nenašla .
A myslím, že predpis miezd sa v každom programe robí cez ID a takmer všetci, koho som sa doteraz pýtala, účtujú úhradu miezd na osobné účty cez 331.
Odkiaľ máme povinnosť účtovať výplatu poukazovanú na os. účet cez 379 a ktorý § o tom presne pojednáva?
Ja tiež účtujem cez 331
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Ako súvisí účtovanie na účtoch s používaným softwérom? Či účtujem v OMEGE alebo ručne v zošite, účtovný rozvrh je ten istý aj postupy účtovania platia tie isté.
Najlepšie by bolo opýtať sa daňovej poradkyne, možno ona tým myslela niečo iné, ako ste vy pochopili.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
petovsan Pozri príspevok
No mne by aj stačilo ... ale dostala som info od daň. poradkyne, vraj ak je mzda poukazovaná na osobný účet, v zmysle postupov treba preúčtovať na 379 ... a asi takto ma to prekvapilo ... ... tak som zvedavá, čo na to ostatní ???
No, podľa mňa je potrebné najprv si ujasniť, čo konkrétne je na výplatnej páske a na celkovom súčte výplatných pások. Konečná suma zúčtovacej a výplatnej listiny v položke "Suma na výplatu" musí súhlasiť so stavom na účte 331. Ak dávaš priamo do výplaty položku - zrážka: osobný účet (sporenie a pod.), potom ti to ovplyvní aj výslednú čiastku na výplatu - tá bude nižšia o časť, ktorá odchádza na účet. A to je dôvod, prečo musíš účtovať predpisovo zrážku na osobný účet 331/379. Účet 331 ti musí vykazovať správny zostatok. Ale ak na výplatnej páske nemáš položku zrážky na osobný účet, teda výsledná suma čiastky k výplate je rovná tomu, čo ten človek skutočne dostane takpovediac "na ruku", potom účtovanie 331/379 nemá opodstatnenie. Jednoducho pri výplate zúčtuješ 331/211 pri výplate v hotovosti alebo 331/221 pri úhrade cez banku. Takže - najprv pozri, ako to máš vo výplatnej páske. Osobne si myslím, že ak ide o pravidelné výplaty na účet, mali by sa takto uvádzať aj na výplatnej páske a účtovať cez 379. Aspoň ja to mám vo firme tak, že zostatok účtu 331 je len to, čo budem vyplácať v hotovosti.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Modroocko Pozri príspevok
No, podľa mňa je potrebné najprv si ujasniť, čo konkrétne je na výplatnej páske a na celkovom súčte výplatných pások. Konečná suma zúčtovacej a výplatnej listiny v položke "Suma na výplatu" musí súhlasiť so stavom na účte 331. Ak dávaš priamo do výplaty položku - zrážka: osobný účet (sporenie a pod.), potom ti to ovplyvní aj výslednú čiastku na výplatu - tá bude nižšia o časť, ktorá odchádza na účet. A to je dôvod, prečo musíš účtovať predpisovo zrážku na osobný účet 331/379. Účet 331 ti musí vykazovať správny zostatok. Ale ak na výplatnej páske nemáš položku zrážky na osobný účet, teda výsledná suma čiastky k výplate je rovná tomu, čo ten človek skutočne dostane takpovediac "na ruku", potom účtovanie 331/379 nemá opodstatnenie. Jednoducho pri výplate zúčtuješ 331/211 pri výplate v hotovosti alebo 331/221 pri úhrade cez banku. Takže - najprv pozri, ako to máš vo výplatnej páske. Osobne si myslím, že ak ide o pravidelné výplaty na účet, mali by sa takto uvádzať aj na výplatnej páske a účtovať cez 379. Aspoň ja to mám vo firme tak, že zostatok účtu 331 je len to, čo budem vyplácať v hotovosti.
Som si to kukla aj ja, lebo robím v OMEGE , ano na páskach máme zrážky teda v hotovosti k výplate nula, ale aj ja robím cez 331 všetko a po zaúčtovaní výpisu si kontrolujem 331 či mi sedí, teda nemám na 331 iba zvyšok ktorý treba uhradiť v hotovosti, ale všetko čo musím zamestnancom uhradiť.
Aj koncom roka pri robení inventarizácie sa mi vždy 331 skladá z výplatnice hotovosti a rekapitulácie zrážok - mzdy. A sedí mi to aj pri audite mi to v pohode prešlo.
Ale súhlasím aj 379 s anal. by bola dobrá... len sa divím, že nik mi to nevytkol...

páčil sa mi príspevok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať