Zavrieť

Porady

Leasing nad 36 mesiacov a odpisy

Ak je leasingová zmluva uzatvorená napr. na 48 mesiacov a leasing začína napr. v máji 2004, mala by som počítať odpisy 8/12 z ročného odpisu v r. 2004, 12/12 v r.2005,2006,2007 a 4/12 v r. 2008.
Ale vraj doba odpisovania nesmie prekročiť 4 roky a v r. 2008 už nemám nárok dať odpisy do nákladov. Mne samej sa to vidí ako nelogické, ale mám vraj presvedčiť tú múdru hlavu o opaku.
Prosím, pomôžte!

Prešla som všetko možné ohľadom leasingu, ale odpoveď na svoju otázku som nenašla, takže ak niekde je, sorry!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    Vychadzajuc z definicie financneho leasingu zo zakona o dani z prijmov mi vychadza ze ak ma kupnu cenu vyssiu ako 0,-- tak leasing na 48 mesiacov nesplna definiciu financneho leasingu.

    K tym odpisom pri leasingu. Odpisuje sa mesacne a nie rocne, cize by si odpisovala presne 4 roky, cize doba odpisovania by 4 roky neprekrocila.

    Je to vazne nelogicke hlavne to ze by leasing podla definicie nebol leasingom. Obratil by som sa s tym na svoj danovy urad alebo este lepsie priamo na danove riaditelstvo.

    momo1 je offline (nepripojený) momo1

    momo1
    Ako vsak postupovat v tom pripade, ak je leasingova zmluva uzatvorena v 08/03 na 60 mesiacov a odkupna cena je na 50.000,- Sk? Zaradila som vozidlo do majetku a zacala som odpisovat, akurat mam dilemu, ci som spravne vybrala zrychlene odpisy (ci nemali byt len rovnomerne).

    Ma niekto skusenost s takymto pripadom?

    Leasing nad 36 mesiacov a odpisy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.