Zavrieť

Porady

Príspevok-dotácia pre SZČO

Prosím o radu, ako postupovať pri zaúčtovaní nákupu z Dotácie ÚP. Ja som jednotlivé nákupy počas roka účtovala ako VNZD a teraz k 31.12. by som to chela preúčtovať ID do VOZD a zároveň do zdaniteľných príjmov. Bohužiaľ neviem ako na to. Skúsi mi niekto poradiť? ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jennyka je offline (nepripojený) jennyka

    jennyka
    Ja by som len potrebovala poradiť, ako to previesť v POHODE, pretože som si zadala interné doklady na VOZD a POZD, svieti mi aj zaúčtovanie, ale v PD to nie je.


    No, už je to tam. Hurááá
    Naposledy upravil jennyka : 05.03.08 at 19:03 Dôvod: každé poznanie poteší

    daska84 je offline (nepripojený) daska84

    daska84
    Chcela by som sa spýtať: pani zobrala dotáciu z ÚP, dostala ju v decembri 2007, lepšie povedané v polovici decembra, nemala žiadne výdavky v roku 2007 z dotácie, kam mám zaúčtovať príjem dotácie.

    jennyka je offline (nepripojený) jennyka

    jennyka
    daska84 Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať: pani zobrala dotáciu z ÚP, dostala ju v decembri 2007, lepšie povedané v polovici decembra, nemala žiadne výdavky v roku 2007 z dotácie, kam mám zaúčtovať príjem dotácie.

    Odporúčam:http://www.porada.sk/t74205-suhrn-te...uctovanie.html

    daska84 je offline (nepripojený) daska84

    daska84
    Dobre zoberme to takto: príjem dotácie v decembri 2007, budem si viesť účtovníctvo, kde dotáciu zahrniem do PNZD, ako to preúčtujem tento rok keď z toho niečo nakúpi

    jennyka je offline (nepripojený) jennyka

    jennyka
    Prijatý príspevok zaeviduješ do Knihy záväzkov a v nasledujcom roku ho budeš postupne likvidovať. Podľa poslednej novelizácii ZDP príspevky z ÚP poskytnuté do r. 2007 (aj keď nie sú uplne vyčerpané) budú sa musieť najneskôr do konca r. 2008 zúčtovať do POZD. Takže aj tak v tomto roku si ich budeš musieť zaúčtovať v plnej výške do zdaniteľných príjmov ako aj do VOZD.
    Naposledy upravil jennyka : 05.03.08 at 21:23

    Príspevok-dotácia pre SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.