Zavrieť

Porady

Bloky z registračnej pokladne

Prosím mám dotaz: Ako to je v súčasnosti s ERP ohľadom správneho - náležitého vyobrazenia DPH na doklade. My máme certifikovanú pokladňu schválenú DU a dozvedel som sa, že ked tam nie je zobrazená cena bez DPH, tak pokladňa nesplňa súčasné náležitosti. čo by výstupný blok mal obsahovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    klocek
    Prosím mám dotaz: Ako to je v súčasnosti s ERP ohľadom správneho - náležitého vyobrazenia DPH na doklade. My máme certifikovanú pokladňu schválenú DU a dozvedel som sa, že ked tam nie je zobrazená cena bez DPH, tak pokladňa nesplňa súčasné náležitosti. čo by výstupný blok mal obsahovať?
    Podľa toho, či Ťa to zaujíma z pohľadu Zákona o DPH alebo Zákona o ERP. Každý totižto hovorí niečo iné (ak to od minulého roku nebolo opravené).

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Presne tak. Doklad z ERP musí mať tieto náležitosti: Základ DPH, DPH19%,Celková suma.
    Servisný technik by to mal vedieť na pokladni nastaviť, pri PC pokladniach treba s programom maloobchd treba spraviť upgrade.

    klocek je offline (nepripojený) klocek

    človek klocek
    Práve ten rozdiel, resp. to, že každý zákon hovorí niečo iné ma zaujíma. Zajtra si pozriem detaily k našej ERP a napíšem Vám to, ako aj to, čo mi z bloku vylezie, inak zatiaľ díky!

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Na školení v januári Ing. Minarský upozorňoval, že k 1.7.-2005 má byť platná novela o ERP, nakoľko terajší zákon vlastne neprikazuje rozpisovať ntto, DPH, btto- čo je v rozpore so zákonom o DPH a to sa má dať práve do súladu. Upozprňoval na to, že ERP, ktoré to nerozpisujú budú musieť byť vymenené.

    mv66 je offline (nepripojený) mv66

    mv66
    adam
    Presne tak. Doklad z ERP musí mať tieto náležitosti: Základ DPH, DPH19%,Celková suma.
    Servisný technik by to mal vedieť na pokladni nastaviť, pri PC pokladniach treba s programom maloobchd treba spraviť upgrade.
    A co ostatne nalezitosti? DKP a IC DPH? To je vsetko? Vraj nemusi byt ICO, ale ja ho v uctovnictve potrebujem, ked uctujem bloky, uctovny sw si ho pyta. Ak je tam telef. cislo, tak tam musim volat a vypytat si ho:-(((

    klocek je offline (nepripojený) klocek

    človek klocek
    K údajom na našej ERP:
    Hlavička - názov sro-čky, adresa, PSC, mesto, ičo, číslo DKP, DIC DPH, potom
    názov tovaru, kod tovaru (alebo skupina tovaru, kde nie je kod) MOC z DPH..
    Pod tým rozpis ceny:
    - S danou 19% MOC z DPH
    - 19% dan (suma koľko to je!)
    - rekapitulácia (spolu)
    Hotovosť (suma) a na spodku číslo bloku, dátum a hodina predaja.
    Máme pokladnu CP780 Plus Made in Japan.
    Z toto vyplýva, že tam (asi podľa chystanej novely k 1.7. 2005) bude chýbať údaj o
    zaplatene sume bez DPH??? Je to tak prosím? A čo do vydania tej novely. Zákon o ERP nie je porušený ale bije sa to zo zákonom o DPH?
    Naposledy upravil klocek : 22.03.05 at 08:27 Dôvod: oprava textu

    Deny je offline (nepripojený) Deny

    Deny
    Na stránke www.drsr.sk nájdete usmernenie, čo majú obsahovať bloky z ERP podľa zákona o DPH, neviem presnú cestu, ale mám dojem, že v legislatíve.

    schubi je offline (nepripojený) schubi

    schubi
    Určuje vyhláška č.55/1994 Zz - §2 . V novele č.735/2004 platnej od 1.1.2005 okrem §2 ten platí až od 1.júla 2005, dovtedy si musíte pokladňu poriešiť.
    IČ DPH musí byť na bločkoch od 1.5.2004.

    Bloky z registračnej pokladne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.