Zavrieť

Porady

odklad na podanie DP

ahojte poraďáci,
neviete mi niekto poradiť ako sformulovať žiadosť o odklad podania DP na du? Nikdy som ju neposielala a bola by som nerada, keby mi ju zamietli.
Vrelááá vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Bianka1 je offline (nepripojený) Bianka1

    Bianka1
    napíš klasickú žiadosť n napíš tam dôvod a do kedy chces odklad podaania DP.
    Odklad sa dáva, len vtedy ak máš príjmy zo zahraničia.Z mojej skúsenosti nezvyknú vtedy žiadosť zamietnúť.Tá žiadosť ale musí byť podaná najneskôr 2 týždne pred koncom zd. obdobia tj. 2 týž.pred 31.03.2008

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    O tom, že sa dáva odklad len vtedy ak máš príjmy zo zahraničia nič neviem---to si over. O odklad je potrebné požiadať do 17.03.2008.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jajko50 Pozri príspevok
    O tom, že sa dáva odklad len vtedy ak máš príjmy zo zahraničia nič neviem---to si over. O odklad je potrebné požiadať do 17.03.2008.
    O odklad sa môže požiadať aj v prípade, keď máš príjmy len zo SR.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    a za takúto žiadosť treba aj platiť? Dávali sme také žiadosti v minulosti a nič sme neplatili. NO som už z praxe dlhší čas mimo.
    Bola som na DU pre tlačivá a na nástenke bola tabulka, kde boli vypísané rôzne druhy žiadostí a myslím "správne poplatky" za ne.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Bianka1 Pozri príspevok
    napíš klasickú žiadosť n napíš tam dôvod a do kedy chces odklad podaania DP.
    Odklad sa dáva, len vtedy ak máš príjmy zo zahraničia.Z mojej skúsenosti nezvyknú vtedy žiadosť zamietnúť.Tá žiadosť ale musí byť podaná najneskôr 2 týždne pred koncom zd. obdobia tj. 2 týž.pred 31.03.2008
    Podčiarknuté nie je pravda, pozri § 49 ods.3 Zákona o dani z príjmov.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    brčko Pozri príspevok
    a za takúto žiadosť treba aj platiť? Dávali sme také žiadosti v minulosti a nič sme neplatili. NO som už z praxe dlhší čas mimo.
    Bola som na DU pre tlačivá a na nástenke bola tabulka, kde boli vypísané rôzne druhy žiadostí a myslím "správne poplatky" za ne.
    Bez poplatku .

    Renka je offline (nepripojený) Renka

    Renka
    Ďakujem Vám,
    informovala som sa aj na DU a tam mi poradili pár dôvodov pre žiadosť o predlženie lehoty. Požiadala som z dôvodu zlyhania účtovného softvéru. tak snáď mi vyhovejú.
    Pekný deň všetkým a pevné nervy do konca marca

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nagy Eva Pozri príspevok
    a musi byt dovod odkladu v ziadosti napisane?
    No každá žiadosť by mala byť odôvodnená. Bez dôvodu nie je dôvod vyhovieť.

    Nagy Eva je offline (nepripojený) Nagy Eva

    Nagy Eva
    a tie dovody nejak aj skontroluju?
    dovod napr. moze byt ze pocas roku som preberala uctovnictvo, a nestihala inventarizaciu spravit za ten polrok co som neuctovala?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nagy Eva Pozri príspevok
    a tie dovody nejak aj skontroluju?
    dovod napr. moze byt ze pocas roku som preberala uctovnictvo, a nestihala inventarizaciu spravit za ten polrok co som neuctovala?
    Áno môže byť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.