Zavrieť

Porady

ukoncenie materskej - nemam pracu ako dalej.

dobry den prajem.
chcela by som o radu poprosit.
28.03.2008 mi skonci materska dovolenka.
nemam zamestnanie a pred materskou som bola zahlasena na urad prace.
1. krok-
bud ostanem na 5 rocnej materskej ale peniazky mi nedaju, len zaplatia za nas zdravotne poistenie.
2. krok.
zahlasim sa spat na urad prace.
dostanem tam dajake peniazky?
od roku 2001-2004 som pracovala. - mam odrobenych 3 roky a vyse,
od 2005-2008 - mat.dovolenka.
mam narok na nejake peniazky?
som rozvedena matka s jednym dietatom, na ktore dostavam vyzivne 1500sk.
byvam u rodicov.
ziadne ine prijemy nemam,
prosim poradte ako dalej....
dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mirakelka je offline (nepripojený) Mirakelka

    Mirakelka
    Ahojky žienka,
    tým, že si bola na rodičovskej dovolenke, tak za teba štát neodvádzal odvody do fondu nezamestnanosti ( pokiaľ si si ich neplatila sama dobrovoľne ) a vzhľadom na uvedenú skutočnosť, nemáš podľa platnej legislatívy nárok na podporu v nezamestnanosti.

    Ak má tvoje dieťa zdravotné problémy a je stále chorá, môžeš požiadať o predĺženie rodičovskej dovolenky zo zdravotných dôvodov dieťaťa, kedy nestrácaš nárok na poberanie rodičovského príspevku.

    Nepoteším ťa, no jediné, čo môžeš ako žena s malým dieťaťom urobiť je, že pôjdeš na príslušný Sociálny odbor v mieste trvalého bydliska a požiadaš si o sociálne dávky. Vyplníš neskutočne množstvo papierov a budeš čakať, ako rozhodnú príslušné orgány.

    Tým, že nie si majiteľom bytu alebo spolumajiteľom, tak ako osoba sa posudzuješ akoby si ani nebývala ... aj to, že bývaš u rodičov ti je figu platné, lebo na príspevok na bývanie nárok nemáš ... Tak mi to bolo prezentované pri poslednej návšteve múdrych tiet a vďaka tomu som sa aj zariadila a nečakám na zázrak, či mi spadnú peniaze z neba ...

    V tvojom prípade sa ti čudujem, že si nehľadáš zamestnanie, aby si mohla uživiť svoje dieťa ... vieš, dosť nezodpovedné, ak si si vedomá, že jediný tvoj príjem je výživné na maloleté dieťa.

    Čakať, že ti niečo dá štát je pohodlnosť, ktorú ja osobne neuznávam.

    Mne končí nárok na rodičovský príspevok v auguste 2008, no od minulého roka chodím na pohovory a aktívne si hľadám zamestnanie. Stretla som sa s neskutočnou diskrimináciou už len z titulu, že som slobodná mamina, samoživiteľka a mám malé dieťa. Človek si v danej situácii nenavyberá a hoci nerada, tiež som zobrala prácu, ktorá nezodpovedá mojej kvalifikácii a odbornej praxi.

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    kittike23 Pozri príspevok
    dobry den prajem.
    mam narok na nejake peniazky?
    som rozvedena matka s jednym dietatom, na ktore dostavam vyzivne 1500sk.
    Čakať, že ti niečo dá štát je pohodlnosť, ktorú ja osobne neuznávam.
    A ZA CO? Dievcatka, rozmyslat ste mali trocha skor. A na to pouzit iny organ Vasho tela!!!!
    Nech hovori kto chce co chce, ale pustiti sa do akcie, ktorej vysledkom je male bezbranne dieta bez moznosti vyrastat v uplnej rodine je nezodpovedne. Svoj podiel viny na tom mate aj VY.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    No,ja si myslím,že takýchto odpovedí ako tie 2 nado mnou počúva aj doma,mali by sme jej poradiť a nie ju ešte viac vypucovať.V prvom rade-neviem aké máš vzdelanie a aké si mala zamestnanie.So štátom v Tvojom prípade veľmi nepočítaj,budeš sa musieť z tejto s*ačky dostať sama.Napíš vzdelanie,akú máš prax a čo ťa baví,lokalitu v ktorej bývaš a budeme špekulovať.

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Nechcem posudzovat, lebo nikto nikdy nevie, do akej situacie sa moze dostat. Ale pridam len moj nazor. Ja osobne by som si isla hladat tiez pracu, ak je aj ta moznost - to ale neuvadzas, ze sa ti rodicia postaraju o dieta, kym ty si nieco zarobis. Bude sa Ti urcite lepsie dychat - uz len s vedomim,ze si si zarobila nejake korunky, vyrazis medzi ludi a ziskas aj iny nazor na zivot. Mas obrovsku vyhodu, ze mas kde byvat, ze mas rodicov. Su na tom ludia ovela horsie. Pokial si ty zdrava, neboj sa toho a hladaj si pracu. Urcite sa Ti otvoria nove moznosti potom. Prajem vela stastia.

    Mirakelka je offline (nepripojený) Mirakelka

    Mirakelka
    A ZA CO? Dievcatka, rozmyslat ste mali trocha skor. A na to pouzit iny organ Vasho tela!!!!
    Nech hovori kto chce co chce, ale pustiti sa do akcie, ktorej vysledkom je male bezbranne dieta bez moznosti vyrastat v uplnej rodine je nezodpovedne. Svoj podiel viny na tom mate aj VY.

    Tak ty si teda dobre obmedzený človek, nie každá žena, čo ostala s dieťaťom sama si to naplánovala a myslela pri tom kolenami. To čo si za magora, že dokážeš takúto prízemnosť vôbec hodiť do pléna ... No fakt to svedčí o tvojej inteligencii ...
    By som ti nikdy nedopriala zažiť to, čo som si prežila ja a moje dieťaťa ...

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Mirakelka Pozri príspevok
    A ZA CO? Dievcatka, rozmyslat ste mali trocha skor. A na to pouzit iny organ Vasho tela!!!!
    Nech hovori kto chce co chce, ale pustiti sa do akcie, ktorej vysledkom je male bezbranne dieta bez moznosti vyrastat v uplnej rodine je nezodpovedne. Svoj podiel viny na tom mate aj VY.

    Tak ty si teda dobre obmedzený človek, nie každá žena, čo ostala s dieťaťom sama si to naplánovala a myslela pri tom kolenami. To čo si za magora, že dokážeš takúto prízemnosť vôbec hodiť do pléna ... No fakt to svedčí o tvojej inteligencii ...
    By som ti nikdy nedopriala zažiť to, čo som si prežila ja a moje dieťaťa ...
    Netreba sa až tak rozčulovať. dad111 je určite chlap a tak ženu nikdy nepochopí. A deti nerodia ženy len tak, potrebujú k tomu aj chlapov a bohužial, nie každá vie správne odhadnúť toho svojho a potom ostane sama s dieťaťom. Ja si viac vážim tie, ktoré si dieťa nechajú a nie tie, ktoré to riešia radikálne, lebo je to pohodlnejšie. Držím maminám palce a snáď ešte stretnú aj zodpovedného chlapa. A pri hľadaní práce veľa trpezlivosti.

    JaDo je offline (nepripojený) JaDo

    JaDo
    dad111 Pozri príspevok
    Čakať, že ti niečo dá štát je pohodlnosť, ktorú ja osobne neuznávam.
    A ZA CO? Dievcatka, rozmyslat ste mali trocha skor. A na to pouzit iny organ Vasho tela!!!!
    Nech hovori kto chce co chce, ale pustiti sa do akcie, ktorej vysledkom je male bezbranne dieta bez moznosti vyrastat v uplnej rodine je nezodpovedne. Svoj podiel viny na tom mate aj VY.
    Čo myslíš, nebol u toho náhodou aj otec dieťaťa? A ten podľa teba čím rozmýšľal? No ty si asi myslíš, že on je bez viny a za všetko môžu tieto "dievčatka". A tak mi nedá nespýtať sa: dad111 čím rozmýšlaš ty?

    A teraz vy mamičky - skúste to s tou prácou. Ani neviete, ako vám bude medzi ľudmi dobre a ako sa vám zvýši sebavedomie ak budete sebestačné.

    ukoncenie materskej - nemam pracu ako dalej.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.