Zavrieť

Porady

Nadmerný odpočet DPH

V decembri 2004 som mala nadmerný odpočet 28.000,- v januári danovú povinnosť 3800,- a teraz za február takisto danovú povinnosť 3.800,-.
Stále si to mám odpočítavať až pokiaľ sa to nevysporiada? aj v marci budem mať danovú povinnosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    Prikláňam sa k Ľube. Zvyšok by mali vrátiť, lebo sa hovorí, že ... sa to odpočíta v nasledujúcom období. S toho mi vycházda, že keď si mesačný plátca tak za ďaľší mesiac...

    katarina30 je offline (nepripojený) katarina30

    katarina30
    Súhlasím s Ľubou. V januári sa odpočíta časť NO a na zvyšok sa dá žiadosť o vrátenie spolu s daňovým priznaním.

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Súhlasím, ale žiadosť dávať netreba, mne povedali na DÚ že to vrátia bez žiadosti a aj vrátili, mala som NO za október, a za november/04 tiež, tento som kompenzovala pri DP za december/04. A v januári/05 mi vrátili NO za október/04.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Nadmerné odpočty vracajú bez žiadosti ak sa nevysporiadajú v nasledujúcom zdaňovacom období.

    elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

    elizabet100
    áno je to tak ako píšete. už mi ho vrátili ten NO a za február som zaplatila dan.

    ďakujem

    Alllena je offline (nepripojený) Alllena

    Alllena
    Za mesiac júl 2010 nám vzniká nadmerný odpočet. Môžeme vo výkaze DPH za 07/2010 zašktnúť podmienky na splnenie vrátenia nadmerného odpočtu podľa § 79, ods. 2, ak sme kontrolou zistili,že za mesiac jún 2010 sme zaplatili o 0,03 € menej do zdravotnej poistovňe, ktoré sme dodatočne zaplatili 6.8.2010?

    Nadmerný odpočet DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.