Zavrieť

Porady

Občianské združenie

človiečik
Podávame daňové priznanie a prílohy dávam súvahu a výkaz ziskov a strát pre NO. Poznámky dúfam netreba pre neziskovky robiť, nenašiel som to ani v prílohách opatrení a na poznámkach sa píše že podnikatelia účtujúci v sústave podvojného účtovníctva...logicky mi z toho vychádza že občianské združenie nie je povinné podávať poznámky ako neziskovka...
Usporiadat
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ja si tiež myslim že zalezi ci sa tykaju peniazky danovych prijmov alebo nedanovych.

no co som zostal v soku tak do roku 2004 nebol treba podavat danove priznanie pokial ste mali prijmy oslobodene od dane v roku 2004 si tam dopisali kusok vety a uz sa to vztahuje na clenske....takze som to trochu neskoro zistili alo tisko tvarim sa ze o nicom neviem
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

vladko, nepotesim ta...je uplne jedno, ake mas prijmy, treba podat DP s nulami!! musela som to urobit..aj ja dodatočne (potichúúúčky to prevzala jedna zlatá duša)
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

kedze uz je po DP...poznamky neprilepujem..ale aj tuna na porade kdesi su...Ak by bol este zaujem, poznamky pre NO sem vložím
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
no to si ma moc nepotesila to aby som zasa isiel robit zo seba blbca na danovy urad ze nicomu nerozumiem a ze mi to je luto ze sme to nespravili a ze to spravime a bomboniera v ruke , najhorsie na tom je ze clovek vie ze klame.....
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
teraz trosku z ineho sudka, my ako obč. združenie robime firemne akcie napr. splavy a tak v ramci projektu samofinancovania v organizácii (organizácia nemá zivnost) no a chcem sa spytat dufam ze nebude problem ked mi prefatkurujeme firme najom ubytovania alebo priestorov, ktore sme si mi prenajali, chcu to dat skratka cez socialny fond aby trochu preplatili aj zamestnancom....
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

.... a stalo sa, čo som nečakala. Volali z DÚ, že som podala DP za organizáciu, ktorá u nich nie je registrovana , síce má DIČ, ale kvôli dani zo závislej činnosti, nie pre dan z príjmu. Tak som tam isla a vraj mi vrátia DP alebo sa mám zaregistrovat, ze nemali sme povinnosť podávať DP, ale ze ona to celkom isto iste nevie, nech sa idem poradit na dan.riaditelstvo a nech jej pridem povedat odpoved..hm,hm... Tak dilema je na svete: registrovat? potom podavat DP a upozornovat na seba? alebo to nechat tak?
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Podľa mňa aj občianske združenie, ktoré nemá živnosť, môže príležitostne vyfaktúrovať napr. nájomné, predaj materiálu, majetku..., ale v tomto prípade by bol už tento príjem daňovým príjmom.
0 0
judy judy

judy je offline (nepripojený) judy

ekin
.... a stalo sa, čo som nečakala. Volali z DÚ, že som podala DP za organizáciu, ktorá u nich nie je registrovana , síce má DIČ, ale kvôli dani zo závislej činnosti, nie pre dan z príjmu. Tak som tam isla a vraj mi vrátia DP alebo sa mám zaregistrovat, ze nemali sme povinnosť podávať DP, ale ze ona to celkom isto iste nevie, nech sa idem poradit na dan.riaditelstvo a nech jej pridem povedat odpoved..hm,hm... Tak dilema je na svete: registrovat? potom podavat DP a upozornovat na seba? alebo to nechat tak?
tiez som mala ten isty problem v marci pri podani danoveho priznania, nechceli mi ich prevziat lebo my vobec nie sme registrovani na danovom urade a do dnesneho dna sme nemali prijem z podnikatelskej cinnosti ani sme nemali vyplatene peniaze na zaklade dohody - nakoniec nam to prevzali s tym, ze sme poberatelia 2 % ale ako vieme tieto prijmy nie su predmetom dane.
Vyzera to tak, ze sme si nasli "sponzora" a budeme mu poskytovat "reklamne sluzby" a to je zdanitelny prijem, takze sa budem musiet aj tak registrovat.
judy
Naposledy upravil judy : 20.05.05 at 08:37
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

FO zivnostník chce zalozit sachový klub. Prosím nemá niekto skúsenosti v tejto oblasti aby mi pomohol. Ide o to aká je najvýhodnejsia forma zalozenia a vsetko co s tým súvisí.
dakujem
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Vladimír Ozimý
teraz trosku z ineho sudka, my ako obč. združenie robime firemne akcie napr. splavy a tak v ramci projektu samofinancovania v organizácii (organizácia nemá zivnost) no a chcem sa spytat dufam ze nebude problem ked mi prefatkurujeme firme najom ubytovania alebo priestorov, ktore sme si mi prenajali, chcu to dat skratka cez socialny fond aby trochu preplatili aj zamestnancom....
Bola som upozornená daniarmi, že nemožno fakturovať prenájom prenajatých priestorov. Musela by byť urobená nejaká zmluva s nájomcom, ktorý by súhlasil s tým, že budete prenajímať jeho priestory. No a tiež by ste ako OZ museli mať živnostenský list a v ňom by jedna z činnosti na podnikanie bola prenájom.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
dobre ale zivnost je sustavna cinnost a my to chceme skratka len jednorazovo urobit, prefakturovat im najom....tak potom nejde o zivnost, organizacia ako taka sa nezivi prenajmom nehnutelnosti
0 0
jay jay

jay je offline (nepripojený) jay

pinkfloyd-istka
TatianaM
FO zivnostník chce zalozit sachový klub. Prosím nemá niekto skúsenosti v tejto oblasti aby mi pomohol. Ide o to aká je najvýhodnejsia forma zalozenia a vsetko co s tým súvisí.
dakujem
mam znameho ktory sa tomu venuje. www.ozkpsakp.wz.cz
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
občianské združenie je docela vdačná forma neziskovky a nie je naročna ani na registraciu....treba podat stanovy a navrh na registraciu na MV SR potom si vyžiadať ičo na štatistickom a tod vsio v pripade ak tam budu prijmy ktore su predmetom dane treba sa registrovat aj na danovom urade do 30 dni pricom do 300000 Sk je oslobodeny prijem z podnikatelskych aktivit no v pripade ze su len prijmy z clenskeho tak sa netreba registrovat na du...
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

ak sa nemýlim, tak na DÚ sa treba zaregistrovať kvôli prideleniu DIČ
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
nemylis ale az vtedy ak mas prijem ktory nie je oslobodeny od dane z prijmov alebo nie je predmetom dane
0 0
Iveta20 Iveta20

Iveta20 je offline (nepripojený) Iveta20

možno sa vám bude moja otázočka zdať banálna, ale aj tak ju položím)píšete, že občianske združenie má dať DP na DÚ. Priateľ kedysi založíl občianske združenie, a teraz mu nejaká dobrá duša povedala, že musí dať výročnú správu neviem kam.
Lenže keď som si prečítala zákon o občianskych združeniach a o účtovníctve, tak som nikde nenašla niečo o tom, že majú takúto povinnosť.
Jediný príjem predstavujú členské vklady a výdavky sú na nejaké propagačné materiály. Neorganizujú v podstate žiadne akcie a pod. Môžete mi poradiť, či treba niekde dávať nejaké výkazy a tak. Ďakujem
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Iveta20
možno sa vám bude moja otázočka zdať banálna, ale aj tak ju položím)píšete, že občianske združenie má dať DP na DÚ. Priateľ kedysi založíl občianske združenie, a teraz mu nejaká dobrá duša povedala, že musí dať výročnú správu neviem kam.
Lenže keď som si prečítala zákon o občianskych združeniach a o účtovníctve, tak som nikde nenašla niečo o tom, že majú takúto povinnosť.
Jediný príjem predstavujú členské vklady a výdavky sú na nejaké propagačné materiály. Neorganizujú v podstate žiadne akcie a pod. Môžete mi poradiť, či treba niekde dávať nejaké výkazy a tak. Ďakujem
a nemá to ani v stanovách? lebo mi napríklad máme, že správnej rade predkladáme raz ročne správu o hospodárení s majetkom združenia a toto vlastne robíme formou výročnej správy. Tiež sme ju teraz museli predložiť na mestský úrad, keď sme žiadali o nejakú dotáciu...
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
pokial maju prijmy len z členskych netreba podavat ziadne vykazy a pokial nemate urcenu vyrocnu spravu v stanovach tak ani tu netreba....
0 0
Iveta20 Iveta20

Iveta20 je offline (nepripojený) Iveta20

dakujem a pozerala som stanovy, tam to nemaju a kedze ani neziadaju o nijake dotacie, takze ani netreba.
Moc ste mi pomohli.
0 0
Sevillana Sevillana

Sevillana je offline (nepripojený) Sevillana

bendži
a nemá to ani v stanovách? lebo mi napríklad máme, že správnej rade predkladáme raz ročne správu o hospodárení s majetkom združenia a toto vlastne robíme formou výročnej správy. Tiež sme ju teraz museli predložiť na mestský úrad, keď sme žiadali o nejakú dotáciu...
Benži, ked ste predkladali výročnú správnu na mestský úrad, dokladali
ste k nej aj dake iné doklady?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať