Zavrieť

Porady

kurz NBS

Dobrý deň!

Mám nasledovný problém. Dňa 09.09.2004 naša firma uzavrela kúpnu zmluvu s firmou A na kúpu zemného stroja s tým , že predmet zmluvy by sme mali obdržať najneskôr do 16.12.2004. Dňa 16.12.2004 sme uvedený stroj aj obdržali a dostali sme dodavateľskú faktúru od firmy A vo výške 60.000,- EUR so zdaniteľným plnením 16.12.2004. Dňa 01.12.2004 však bola uzavretá finančná dohoda s firmou B, v ktorej finančná spoločnosť B prevzala časť dlhu od firmy A vo výške 40.000,-EUR, odvolávajúc sa na kúpnu zmluvu zo dňa 09.09.2004. Jedná sa mi o to akým kurzom zaúčtujem obstaranie zemného stroja. Je možné na obstaranie použiť kurz zo dňa 16.12.2004 , alebo mám použiť kurz z 09.09.2004. Podľa mňa by to mal byť kurz zo 16.12.2004, nakoľko sme vtedy investičný majetok obstarali a aj zaradili do používania. Ale ako mám potom zaúčtovať prevzatie dlhu zo dňa 01.12.2004, keď bola podpísaná v podstate skôr ako prišlo k dodaniu zemného stroja. Som z toho naozaj úplny magor.
Naposledy upravil jued : 22.03.05 at 12:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.