Zavrieť

Porady

umývačka riadu

Kto mi poradí rozhodujem sa či kúpiť umývačku riadu alebo nie ?
Usporiadat
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Nechcem zakladať novú tému, možno mi niekto poradí pri výbere umývačky. Už dávno som uvažovala nad umývačkou riadu, ale vždy sme potrebovali niečo dôležitejšie. Ale situácia sa zmenila. Synovi musím zo zdravotných dôvodov pripravovať aj obedy, takže varím aj cez týždeň a riadov je viac ako predtým. Tak som sa rozhodla, že umývačka má teraz prednosť.
Vyhliadla som si umývačku Bosch v cene do 12.000 Sk. Je to jednoduchší typ :

šírka 60 cm, na 12 súprav riadu, AAA, 4 programy (normal 65°C, eco 50°C, rýchly 35°C, predumytie), oneskorený štart o 3/6/9 hodín, spotreba energie 1,05 kWh, spotreba vody 14 l
4 umývacie programy: normal 65°C, Eco 50 °C, rýchly 35 °C, predumytie
spotreba v programe eco 50°C: el. energie: 1,05 kWh, voda: 14 l
technika striedavého umývania
regeneračná elektronika
AquaStop so zárukou
LED-ukazovatele priebehu programu
elektronická časová predvolba 3/6/9 hodín
elektronické ukazovatele nedostatku soli a leštidla
výškovo nastavitelný horní kôš
odkladacia priehradka na príbory v hornom koši
ostrekovacie ramená v tvare vlny
polinoxové dno umývačky
5. ostrekovacia rovina pre samočistenie plochého sitka
množstvo náplne: 12 jedálenských súprav
možnosť podstavby
hlučnosť : 52 dB (re 1 pW)
Na tejto sa mi pozdáva značka Bosch, vyhovujú mi rozmery a zdá sa mi úsporná.
Nemá však funkciu Fuzzy Logic, nepodporuje používanie tabliet 3v1 a má polinoxové dno. Myslíte, že mi budú tieto funkcie veľmi chýbať ? Ešte som počula, že umývačky Bosch majú dlhé programy. Vedel by mi niekto poradiť?
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Myslím si, že výber je dobrý, naša má už asi 8 rokov, chcela som drahšiu, myslela som si, že kvalitnejšiu, ale pri menšej poruche bol problém s opravou, lebo opravári mali menšie skúsenosti s menej predávanou umývačkou.
Tablety nepoužívame, lebo ich treba rozbaľovať, rýchlejšie je nasypať prášok. Z deviatich programov používame iba jeden.
Teraz by som kúpila nie za 40 000 ale za 10 - 20 000 Sk, neviem posúdiť, či by bola hlučnejšia alebo mala väčšiu spotrebu vody, ale dnešné spotrebiče vraj majú odporúčanú životnosť 5 rokov, tak pri nižšej kúpnej cene by nám nebolo ľúto vymeniť starý spotrebič za nový.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Tiež uvažujem nad umývačkou no neviem či 45 alebo 60cm šírky, chcem vstavanú so 6 zmyslom, ked už mám investovať do nej tak už nech to stojí za to. No mám menší problém 45cm som nikde so 6 zmyslom neobjavila a ta by mi asi skôr vošla do už hotovej kuchyne síce budem musieť urobiť menšie úpravy. Neviete mi poradiť, nejakú odskúšanú umývačku asi pre 4 člennú rodinu.
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
beba13,ja by som ti odporúčala 60cm umývačku pre 4člennú rodinu. Mam doma 45cm,sme dvaja a musím ju púšťať každý deň.60cm sa mi nezmestila.
0 0
smetko smetko

smetko je offline (nepripojený) smetko

Jednoznačne tú väčšiu!!! Mám veľmi malú kuchyňu, a keď som ju vopchala ja, zmestí sa každému. Vybrali sme spodnú skrinku a miesto nej sme dali umývačku. Sme štvorčlenná rodina, ale keby sme boli aj len dvaja, zas by som kúpila väčšiu. Keď chceš dať 1 široký hrniec, alebo misy, k tomu taniere, pri 45-ke si tým pádom bezradná, lebo tam už nevopcháš nič. A keďže píšeš, že chceš 6-ty zmysel, ktorú mám aj ja, a mala by si straaašne málo riadu, máš možnosť zapnúť len jeden šuplík. 45-ku máme na chate, na ktorú chodíme, tak mám možnosť porovnania.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Akú to máš ja by som chcela Whirpoolku a tiež uvažujem, že niektoré spodné skrinky budem musieť zrušiť, ale zas dám inú prirobiť
0 0
smetko smetko

smetko je offline (nepripojený) smetko

Wirpool ADP 5966, alebo tak nejak. Kupovala som ju pred 4-mi rokmi. Určite sú teraz aj novšie verzie. Myslela som, že rozobrať skrinku bude problém, ale keď sa odobrala spodná lišta, dala sa vytiahnúť bez problemov. A výška umývačky presne pasovala miesto tej skrinky aj výškou.
0 0
bunovaa bunovaa

bunovaa je offline (nepripojený) bunovaa

beba 13 - kupuj jednoznačne 60-tku, v 45-tke ževraj dobre neumýva v rohoch a navyše väčšie hrnce zaberú viac placu, pri 4-člennej rodine nad menšou ani neuvažuj.
0 0
smetko smetko

smetko je offline (nepripojený) smetko

Sleduj hlavne či je A-čková, malo by byť pod 5O db, lebo ak nie si v rodinnom dome, tak ti bude hučať a bude ti to vadiť. A spotreba vody by mala byť pod 1 kWh. Keď som kupovala umývačku ja, porovnávala som si všetky dostupné.
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
smetko,smetko,spotreba ELEKTRINY pod 1KWh alebo spotreba vody pod 14 l?.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

No ja stále sledujem všetko už len samé áčka, ale neviem či majú tie vstavané svoje dvierka napr. biela, antikora alebo dvierka kuchynskej linky namontovatelné ako je to pri chladničkách pretože neviem či sa dajú ešte zohnať také dvierka dub rustikál s oblúkovým výrezom tak vážne uvažujem čo bude jednoduchšie.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

beba13 Pozri príspevok
No ja stále sledujem všetko už len samé áčka, ale neviem či majú tie vstavané svoje dvierka napr. biela, antikora alebo dvierka kuchynskej linky namontovatelné ako je to pri chladničkách pretože neviem či sa dajú ešte zohnať také dvierka dub rustikál s oblúkovým výrezom tak vážne uvažujem čo bude jednoduchšie.
1. A-čkové triedy by mali byť samozrejmosťou. Väčšina značiek však kvôli zvýšeniu kvality, úspory vody a energie predlžuje čas umývania. Samozrejme je na výber viacero programov.
2. Existujú voľne stojace a vstavané spotrebiče. Voľne stojace si asi viete predstaviť. Na niektorých sa dá dať dole horná lišta a jednoducho podsunúť pod pracovnú dosku. Vstavané umývačky sú dva druhy. S ovládacím panelom napredu, kde sa domontujú čiastočne dvierka (štandard by mal byť na výber nerezové, biele alebo čierne), alebo s panelom vovnútri, kde je na celej ploche domontované dvierka (kryt dvierok).
3. Pre viac ako dvojčlennú rodinu určite odporúčam 60-cm šírku umývačky.
4. Životnosť umývačiek v dnešnej dobe ani nie je obmedzené jej fyzickým opotrebovaním, ako morálnym. Dnešný vývoj v tomto smere ide neustále dopredu. Minimálne z hľadiska energetickej účinnosti.
5. A ešte k tomu 6-zmyslu. Každá značka má túto funkciu. Ale najprv sa opýtam: aké sú prvých 5 zmyslov umývačky? Každá značka má túto funkciu pomenovanú inak. Ide v podstate najmä o úsporu vody. Či sa používa pri umývaní voda z predchádzajúceho oplachovania, sleduje sa čistota vody cez rôzne senzory, sleduje sa spotreba vody podľa množstva uloženého riadu a pod.

PS: Odporúčam sa informovať vo viacerých predajniach a keď vám nejakú značku odporúčia viac-krát, asi bude fakt dobrá.
0 0
lubicaha lubicaha

lubicaha je offline (nepripojený) lubicaha

rada sa smejem a mam rada ludi ...viac
No my sme umyvačku kupovali minuly rok v oktobri a nevieme si ju cela rodina vynachvalit.

mame AEG electrolux 60 cm širku.

A pripravky do nej použivam Calgonit aleb z Dm drogerie.A sol do umyvačky použivam aj z Tesca a je dobra.
0 0
login23 login23

login23 je offline (nepripojený) login23

Ja by som sa rada opýtala, či máte niekto skúsenosti s umývačkou zn. Siemens. Počula som na ňu negatívne ohlasy, čo ma prekvapuje.
0 0
machalka machalka

machalka je offline (nepripojený) machalka

ČAUTE,poradte mi prosím čo je najlepšie používať /aké prostriedky 2v1,3v1....,značka prostriedku/do umývačku riadu.Neviem čo si mám kupiť,momentálne prebiehajú v obchodoch rozne akcie--tak neviem.Bojím sa kupiť veľké balenie -aby bolo dobré.Nevyznám sa do toho.Poraďte mi prosím
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Myslim, ze tu uz o tom pisali. V zasade. 2v1 neobsahuju tusim sol, musis ju pridavat, 3 a viac v 1 obsahuju vsetko. Vsetko co je univerzalne je nanic. Podla vysledkov umyvania aj tak niekto doporucuje mierne pridavat aj sol aj lestidlo. Ak je Vasa voda standartna, mate sancu, ze vysledok s tabletami bude uspokojivy. Ak ale Vasa voda je napriklad prilis tvrda, alebo vapenata uz to nebude to prave. Podla mna je teda najlepsie a najlacnejsie. poznat vlastnosti vody a podla toho nastavit davkovanie chemie individualne. Tablety su teda pohodlne a "in" , prasok je blizsie k dokonalosti. To je moj nazor.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Indivindi davkovanie chemie nestiham, zatial mam skusenost s Calgonit tabletami 5 a 6 v 1 - uuuplna spokojnost, este skusim DM drogerku a uvidim. Kupujem 30tabl.balenie, 1tabl. vychadza okolo 8,-Sk.
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Ja používam do umývačky tabletky, ale nasypem aj soľ do zásobníka, hádam to neuškodí. Tablety používam rôzne od 7 v 1, ale tiež sa dajú kúpiť v zahraničí, vyjdú do 3 Sk/1 tbl. Som spokojná s tabletami a nevidím v nich rozdiel, použila som už rôzne.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

machalka Pozri príspevok
ČAUTE,poradte mi prosím čo je najlepšie používať /aké prostriedky 2v1,3v1....,značka prostriedku/do umývačku riadu.Neviem čo si mám kupiť,momentálne prebiehajú v obchodoch rozne akcie--tak neviem.Bojím sa kupiť veľké balenie -aby bolo dobré.Nevyznám sa do toho.Poraďte mi prosím
citam si tu rozne navody ,rady na mycku.nie davno som sa rozpravala s opravarom mycky,bol u jednej pani pozriet mycku,lebo ta mycka stale svietila,pani pouzivala tablety 3v1,a tak mi povedala ze nepotrebuje mycka sol.opravar povedal jednoznacne sol do mycky ide,to je ako benzin do auta!na dotaz o tabletach, pani to je vsetko reklama!potom som mui dala otazku, ze sa mi stalo ze sa tableta neroztopila, vraj tableta sa ma davat do vecsej teploty, ja davam na 50 stup, setrim,ja mu na to ,ze preco to nieje napisane,on mi odúpovedal ,pani a co by potom predavali,keby to vsetko pisali,proste dal do mycky sol,mycka prestala svietit, davam tabletky ake mam po ruke, doplnam aj lestidlo ,a vsetko funguje,.treba vyskusat mensie balenie tabliet ,sktorymi ste spokojne,tie pouzivat.ja pouzivam 2fazove, ,bezfosfatove,1 mytie stoji 7.90, na malo spinave davam polovicu, a je fain.
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
daria29, prosím ťa ako rozpolíš tabletu? Mne sa to nedarí.Vždy mi vypadne zo stredu gulôčka/Calgonit/.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať