Zavrieť

Porady

aké tlačivo použiť pre živnostníka?

Dobrý deň,
dnes ma kontaktovala jedna pani, ktorá pracuje ako živnostníčka a nám fakturuje s tým, že potrebuje, aby sme jej vystavili jedno tlačivo o potvrdení, že sme jej platili za faktúry. O niečom takom som počula prvý raz. Vystavovala som potvrdenia o preddavkoch na daň pre našich zamestnancov, ktorým robím mzdy..ale že by niečo také bolo treba vystaviť aj živnostníkom...hľadala som na internete, ale neúspešne, také tlačivo som nenašla. Môžete mi niekto poradiť, prosiiim..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dkleinova Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    dnes ma kontaktovala jedna pani, ktorá pracuje ako živnostníčka a nám fakturuje s tým, že potrebuje, aby sme jej vystavili jedno tlačivo o potvrdení, že sme jej platili za faktúry. O niečom takom som počula prvý raz. Vystavovala som potvrdenia o preddavkoch na daň pre našich zamestnancov, ktorým robím mzdy..ale že by niečo také bolo treba vystaviť aj živnostníkom...hľadala som na internete, ale neúspešne, také tlačivo som nenašla. Môžete mi niekto poradiť, prosiiim..
    Žiadne také tlačivo a povinnosť neexistuje. A nemala na mysli odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov?

    dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

    dkleinova
    smith Pozri príspevok
    Žiadne také tlačivo a povinnosť neexistuje. A nemala na mysli odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov?
    určite sa nejedná o odsúhlasenie...ona to potrebuje vraj k daňovému priznaniu..

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dkleinova Pozri príspevok
    určite sa nejedná o odsúhlasenie...ona to potrebuje vraj k daňovému priznaniu..

    A to načo?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zrejme jej príjem podliehal oznamovacej povinnosti a netuší, kto všetko ju bonzol

    dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

    dkleinova
    smith Pozri príspevok
    A to načo?
    prvý raz v živote som o tom teraz počula od nej..že ona ako živnostníčka si musí dať všetky príjmy od všetkých firiem do daňového priznania a od každej firmy potrebuje potvrdenie, že nejaký príjem mala...keby sme jej robili výplatu, tak dobre možno, ale ona nám posielala faktúry za služby..

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dkleinova Pozri príspevok
    prvý raz v živote som o tom teraz počula od nej..že ona ako živnostníčka si musí dať všetky príjmy od všetkých firiem do daňového priznania a od každej firmy potrebuje potvrdenie, že nejaký príjem mala...keby sme jej robili výplatu, tak dobre možno, ale ona nám posielala faktúry za služby..
    Ak ste jej v priebehu r.2007 vyplatili sumu viac ako 100 tisíc, tak ste mali povinnosť toto nahlásiť do 30.01.2008 na jej DÚ. Ale k priznaniu sa to uričte neprikladá.

    dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

    dkleinova
    smith Pozri príspevok
    Ak ste jej v priebehu r.2007 vyplatili sumu viac ako 100 tisíc, tak ste mali povinnosť toto nahlásiť do 30.01.2008 na jej DÚ. Ale k priznaniu sa to uričte neprikladá.
    vyplatili sme jej okolo 30 tisíc..nemám ani na ňu spätný kontakt..
    tak ja neviem teda...vraj od iných dostala potvrdenie...ja vážne neviem..

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    dkleinova Pozri príspevok
    vyplatili sme jej okolo 30 tisíc..nemám ani na ňu spätný kontakt..
    tak ja neviem teda...vraj od iných dostala potvrdenie...ja vážne neviem..
    pokiaľ Vám vystavovala faktúry ktoré ste je zaplatili tak k DP žiadne iné potvrdenie nepotrebuje.
    Nech povie na základe akého § potrebuje to potvrdenie. Možno sa zase v niečom poučíme

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dkleinova Pozri príspevok
    vyplatili sme jej okolo 30 tisíc..nemám ani na ňu spätný kontakt..
    tak ja neviem teda...vraj od iných dostala potvrdenie...ja vážne neviem..

    Akože nemáš spätný kontakt, keď vystavovala faktúry za svoje služby? Snáď tam uvádzala svoje identifikačné údaje.

    dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

    dkleinova
    smith Pozri príspevok
    Akože nemáš spätný kontakt, keď vystavovala faktúry za svoje služby? Snáď tam uvádzala svoje identifikačné údaje.
    práve som to uviedla na správnu mieru...že ona začala byť živnostnícka až v polovici roku 2006, takže preto minulý rok dostala povrdenie o zrazenej dani...takže to bolo nedorozumenie ďakujem Vám všetkým za pomoc, keby ste mi neporadili, tak by sa so mnou hádala ešte dlho..ďakujem!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.