Zavrieť

Porady

Tuniakový šalát

Nevie niekto nejaky dobry tuniakovy salat?

Ja som ho jedavala s hrienkoua syrom ale teraz ked mam tu delenu, tak to nejde ale rada by som si ho dala v nejakom salate. Nejaku predstavu mam. Napr. s vajičkami, syrom a zeleninou ale neviem aky dressing alebo nalev by sa k tomu hodil.
Ak viete nieco napiste!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    neviem, či všetko v tomto recepte môžeš zmiešať, ale je to tuniakový šalát, takže ...

    - uvarená ryža
    - tuniak v oleji (alebo vo vlastnej šťave) - kúsky alebo drtený
    - olivový olej (ak je tuniak vo vlastnej šťave) - 1 až dve lyžice
    - na kocky narezaná paradajka
    - na kocky narezaná paprika (zelená, žltá, červená) - aby to bolo pestré
    - kukurica
    Všetko zmiešaš a začínaš okoreňovať ... ja dávam soľ, vegetu, peper
    a je to, dobrú chuť

    ... "odmerky" nemám, lebo to robím od oka ... ale zvyčajne varím ryžu vo varných sáčkoch - 2 sáčky, 2-3 paradajky, 2-3 papriky, 1 plechovka kukurice, 2-3 plechovky tuniaka

    Armola je offline (nepripojený) Armola

    Armola
    vladan
    neviem, či všetko v tomto recepte môžeš zmiešať, ale je to tuniakový šalát, takže ...

    - uvarená ryža
    - tuniak v oleji (alebo vo vlastnej šťave) - kúsky alebo drtený
    - olivový olej (ak je tuniak vo vlastnej šťave) - 1 až dve lyžice
    - na kocky narezaná paradajka
    - na kocky narezaná paprika (zelená, žltá, červená) - aby to bolo pestré
    - kukurica
    Všetko zmiešaš a začínaš okoreňovať ... ja dávam soľ, vegetu, peper
    a je to, dobrú chuť

    ... "odmerky" nemám, lebo to robím od oka ... ale zvyčajne varím ryžu vo varných sáčkoch - 2 sáčky, 2-3 paradajky, 2-3 papriky, 1 plechovka kukurice, 2-3 plechovky tuniaka
    Bez tej ryže by som to mohla skusit. Dakujem! Nejaky dressing sa na to nedava alebo nalev?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Armola
    Bez tej ryže by som to mohla skusit. Dakujem! Nejaky dressing sa na to nedava alebo nalev?
    podľa môjho receptu tam nejde žiadny nálev ani dressing (olivový olej robí túto zmes kĺžucou sa dole hrdlom) ... neviem si to predstaviť bez ryže, ale vyskúšaj alebo počkaj, možno pribudnú aj iné recepty

    shelter je offline (nepripojený) shelter

    shelter
    A skusala si cestoviny s tuniakom? To je moje oblubene a velmi jednoduche...konzerva tuniaka (lepsie chuti v oleji) - das si kolko uznas za vhodne, kukurica, cesnak, bazalka alebo oregano, cestovinky, kopu nastruhaneho syraa ochutit cesnakom a ciernym korenim...mnam mnam...Alebo tiez su super cestoviny s tuniakom a syrom bambinom

    Armola je offline (nepripojený) Armola

    Armola
    shelter
    A skusala si cestoviny s tuniakom? To je moje oblubene a velmi jednoduche...konzerva tuniaka (lepsie chuti v oleji) - das si kolko uznas za vhodne, kukurica, cesnak, bazalka alebo oregano, cestovinky, kopu nastruhaneho syraa ochutit cesnakom a ciernym korenim...mnam mnam...Alebo tiez su super cestoviny s tuniakom a syrom bambinom
    Poznam a kym som nerobila delenu, tak som si tuniakovy salat robievala. Ja som pouzivala tuniaka v paradajkovej omacke, aj to je velmi dobre.
    Teraz bohuzial nemozem kombinovat tuniaka s cestovinami. Mozno skocim do nejakej restiky a skusim to potom spravit podla toho.

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Armola a čo tak narezať rôznu zeleninu, napr. paradajky, papriku, kapustu (činsku), pór, šalát, reďkovku a tuniak, pokvapkať citrónovou šťavou alebo jablčným octom, alebo kyslou smotanou, tak by to mohlo byť pri delenej strave?

    Armola je offline (nepripojený) Armola

    Armola
    marianna
    Armola a čo tak narezať rôznu zeleninu, napr. paradajky, papriku, kapustu (činsku), pór, šalát, reďkovku a tuniak, pokvapkať citrónovou šťavou alebo jablčným octom, alebo kyslou smotanou, tak by to mohlo byť pri delenej strave?
    Marianna, nie je to zly napad. Asi si to dnes spravim.
    Dakujem za tip!

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Ja robím tuniakový šalát s cestovinami - pridávam cibuľu, uhorky z nálevu, hrášok alebo kukuricu, prípadne olivy. Ochutím soľou, korením. Kto chce obleje alebo zmieša si to s dresingom alebo tatarkou.

    Aha, ale to sa nehodí na delenú stravu!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.