Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ B

Čo uvádzate v riadku 01 DP typu B - rodné číslo alebo DIČ, ak ho máte pridelené? Mätie ma tam to lomítko, pritom je v pokynoch uvedené, že DIČ, ak ho máte pridelené.

Na DÚ mi povedali, ak si uplatňujem bonus na deti, ktoré ešte nechodia do školy, stačí priložiť kópiu rodného listu. V nejakých pokynoch v Hosp. novinách som čítala, že treba potvrdenie od príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživ. dieťa. Naozaj to niekde pýtajú?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    ja som uvádzala DIČ ale boli tu rôzne názory že by mali akceptovať aj rodné číslo

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Uvádzam r.č. To že podáva na B neznamená, že som živnostník. Možem mať napr.iné príjmy z prenájmu alebo predaja nehnuteľnosti.
    Podávala som DP kde som si uplatňovala bonusy na deti do 6 rokov a nikto odo mňa nič nežiadal. Možno ma ešte výzvu. Nenašla som nikde aké prílohy sa majú dokladovať okrem napr.potvrdenie o ročnom vyučtovaní ak si náhodou aj zamestnaná aj SZČO

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Ak je pridelene DIC na danovom priznaní typu B ho treba uviesť. Mam to potvrdene od pracovnicky danoveho uradu

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Presne tak, a k tým kópiam rodných listov, na strane č. 2 daň. priznania typu B je tými malinkatými písmenkami, čo tvorí prílohu DP :-)

    Daňové priznanie typ B

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.