Zavrieť

Porady

Vrabce na streche čvirikajú...

Začínajú sa ma dotazovať moji klienti či som počula o tom, že sa má meniť zákon o sociálnom poistení a to asi v tom zmysle, že sa majú odvody počítať nie z daňového základu ale nejakým tabuľkovým spôsobom z obratu živnostníka. Hovorím sebe, že bez vetra sa ani lístok na strome nepohne a niečo takéto som počula už pred koncom roka ale som hodila rukou nad tým, že to hádam nie...

počuli ste niekto niečo takéto????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Áno, od 1.1.2006 sa chystajú zmeny, možno dosť dramatické, pri stanovení vymeriavacieho základu. Detaily neviem.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    Jozef Mihál
    Áno, od 1.1.2006 sa chystajú zmeny, možno dosť dramatické, pri stanovení vymeriavacieho základu. Detaily neviem.
    jozífku, nestraš

    coneek je offline (nepripojený) coneek

    coneek
    no pekne! ako keby to uz teraz nebolo dost zlozite... O chvilu sa bude na kazde poistenie pocitat osobitne vymeriavaci zaklad, potom sa zmenia aj rozhodujuce obdobia a potom.... potom emigrujem

    fasia je offline (nepripojený) fasia

    fasia
    Zaujímavé je že vrabce moje klientské o tom čvirikali už pred koncom roka... kde na to tí ľudkovia chodia..


    Jozef budete nás priebežne informovať ak sa dozviete?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Porada je stránka č.1 na svete a šírom okolí, takže akoby to vyzeralo, keby som Vás tu neinformoval. Dnes už som sa k tomu skoro dostal, ale v návale práce sa na to napokon zabudlo. Po VN sa vyjadrím, čo som zistil.

    Vrabce na streche čvirikajú...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.