Zavrieť

Porady

príkazná zmluva - zdaňovanie a odvody

:-)
Chcela by som vedieť,
či namiesto dohody o vykonaní práce, ktorú nie je možné uzatvoriť z titulu charekteru vykonávaných prác (napr.: obchodno-účtovná činnosť-opakujúca sa osobou v riadnom PP), je možné uzavrieť príkaznú zmluvu podľa Občianskeho zákonníka.
Ak áno, ako to bude s daňou a s odvodmi? Bude sa to chápať ako riadny pracovný pomer?
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
fialka m Pozri príspevok
nevie niekto poradit v tejto veci???
A čo tak použiť dohodu o pracovnej činnosti?
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

ak to bude oka, ze ten clovek sa vobec nezdrziava u zamestnavatela a pracuje z domu?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
fialka m Pozri príspevok
ak to bude oka, ze ten clovek sa vobec nezdrziava u zamestnavatela a pracuje z domu?
O akú prácu sa jedná?
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

mysimis Pozri príspevok
O akú prácu sa jedná?
uctovnictvo, ktore je kazdy mesiac
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Ťažká otázka: Príkazná zmluva v januári 2009 bola považovaná za ostatný príjem podľa par. 8 (nebola zrazená daň). Príjem z nej bol cca 100 eur brutto. Môžem to považovať za príležitostný príjem do cca 40 000 Sk a tým sa vyhnúť podaniu DP typ B? V ostatných mesiacoch som robila tú istú prácu na dohodu a tam už príjem bol zdanený. Chcem požiadať o zúčtovanie mzdovú učtáreň. Bolo by to možné? Ďakujem.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Dovoľujem si posunúť. Ďakujem.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Prosím, nevedel by niekto? Ďakujem.
0 0
matuma matuma

matuma je offline (nepripojený) matuma

Mám pred sebou príkaznú zmluvu podľa § 724 OZ. Rozhodca dostal podľa príkaznej zmluvy odmenu, tá bola zdanená a boli mu vyplatené aj cestovné náhrady a stravné. Z predchádzajúcich článkov som pochopila, že ak to bolo zdanené tak to považujem za príjem zo závislej činnosti - § 5. Potom cestovné náhrady a stravné nezdaňujem. Takže môžem vyplniť daňové priznanie FO A? Nemal by mať dotyčný rozhodca potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti. On má iba potvrdenie o príjme na základe príkaznej zmluvy. Môžte poradiť? Ďakujem.
0 0
rogalo rogalo

rogalo je offline (nepripojený) rogalo

Môžem uzatvoriť príkaznú zmluvu s usporiadateľom na športovom podujatí, ktoré sa opakuje každé dva týždne do konca sezóny t.j. do konca júna 2010, alebo musí byť PZ na každú akciu zvlášť?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

matuma Pozri príspevok
Mám pred sebou príkaznú zmluvu podľa § 724 OZ. Rozhodca dostal podľa príkaznej zmluvy odmenu, tá bola zdanená a boli mu vyplatené aj cestovné náhrady a stravné. Z predchádzajúcich článkov som pochopila, že ak to bolo zdanené tak to považujem za príjem zo závislej činnosti - § 5. Potom cestovné náhrady a stravné nezdaňujem. Takže môžem vyplniť daňové priznanie FO A? Nemal by mať dotyčný rozhodca potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti. On má iba potvrdenie o príjme na základe príkaznej zmluvy. Môžte poradiť? Ďakujem.
Ak to zdanili, tak to môže byť iba príjem zo závislej činnosti a potrebuje potvrdenie o príjmoch zo záv. činnosti.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

rogalo Pozri príspevok
Môžem uzatvoriť príkaznú zmluvu s usporiadateľom na športovom podujatí, ktoré sa opakuje každé dva týždne do konca sezóny t.j. do konca júna 2010, alebo musí byť PZ na každú akciu zvlášť?
Môže byť PZ na celé obdobie.
0 0
Janula1 Janula1

Janula1 je offline (nepripojený) Janula1

Dobrý den p. Motyckova,

chcem sa spytat, mozem uzatvorit prikaznu zmluvu so 17-ročnym studentom ktory mi pomahal vykonavat nejake prace? Mozem si to uplatnit ako danovy vydavok?
On si to nemusi zdanovat, ak nemal prijem, ktory nepodlieha zdaneniu? Myslim, ze je to polovica nezdanitelnej ciastky. Je to tak?
dakujem pekne za odpoved. Prosim poradte mi
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Môžeš uzavrieť. Príkazná zmluva sa zvyčajne zdaňuje ako závislá činnosť, ale niekto ju zdaňuje ako jednorazvý príjem - v závislosti od znenia zmluvy. V každom prípade si môže prinajhoršom upaltniť nezdaniteľnú časť.
0 0
a99 a99

a99 je offline (nepripojený) a99

Možu byť príkaznou zmluvou odmení členovia rady domu vi SVB?
Ide o jednorazový príjem za celoročnú činnosť v spoločenstve.
Ďakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Podstata príjmu spočíva v ich odmene ako štatutárnych zástupcov a to je príjem podľa § 5.
0 0
a99 a99

a99 je offline (nepripojený) a99

1/ Ďakujem za odpoved. V tomto prípade musím odvádzať 10+4% zdravotné odvody. Aké doklady / knihy musím viesť v súvislosti s týmito odmenami? Mzdové listy alebo podobne.
2/ Mal som živnosť už predtým, zvolili ma za predsedu SVB a odmenu som fakturoval SVB -čku ako živnostník; Mám veľký prúser, alebo to nie je explicitne zakázané/napísané?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
xoxolushka xoxolushka

xoxolushka je offline (nepripojený) xoxolushka

Prosím Vás ako by ste riešili túto situáciu. Starobný dôchodca (bývalý pilčík) si chce privyrobiť. Ponúkol sa na pomoc, ak budeme potrebovať. O závislú činnosť sa jednať nebude, nakoľko si donesie vlastnú motorovú pílu, PHM, ochranné pomôcky, no odchodom na dôchodok si zrušil živnostenské oprávnenie. Je tu možné uzavrieť príkaznú zmluvu, alebo niečo podobné? Ďakujem za odpoveď.
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

Môže uzatvoriť príkaznú zmluvu majiteľka butiku s predavačkou?
Jedná sa o obdobie 2-3 mesiace.
Ďakujem
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

Viete mi poradiť, prosím?
Môže uzatvoriť príkaznú zmluvu majiteľka butiku s predavačkou?
Jedná sa o obdobie 2-3 mesiace.
Ďakujem
0 0
velox velox

velox je offline (nepripojený) velox

Dobrý deň
chcem sa spýtať, či môžem so svojimi zamestnancami, ktorí sú u mňa zamestnaný na pracovnú zmluvu ako obchodní zástupcovia a poberajú fixný plat, uzatvoriť prikaznu zmluvu alebo inú zmluvu na základe ktorej by im bola vyplácaná odmena za sprostredkované obchody. Ušetrilo by sa zvýšených odvodoch a odmenu by si tak zdaňovali sami.
Ďakujem pekne za odpoveď. Prosím poraďte mi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať