Zavrieť

Porady

DVD mechanika

Ahojte , potrebujem poradiť.

Asi týždeň mi nejde DVD mechanika a prejavuje to asi tak , že sa snaží čítať CD ale nejde to.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Akoze necita len to jedno CD, alebo vseobecne ziadne? Niektore mechaniky su "vyberave".
    CD moze byt tiez mechanicky poskodene, poskrabane...
    Ale aj mechanika moze byt vadna, staci napriklad, ak je vnutry drobna necistota.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zuzca27 Pozri príspevok
    Ahojte , potrebujem poradiť.

    Asi týždeň mi nejde DVD mechanika a prejavuje to asi tak , že sa snaží čítať CD ale nejde to.

    Ďakujem
    A mne asi mesiac hapruje auto tak, že niekedy skapíňa motor. Neviem, čo môže byť s ním.

    Sorry za taký úvod, ale problém treba trochu viac konkretizovať, ak chceš pomoc. Mechanika je zložitý systém, kde sa môže čokoľvek pokaziť. To, že neprečíta CD neznamená, že musí byť mechaniká pokazená. Môže to byť aj chyba CD. A nečíta ti len CD alebo aj DVD? Neprečíta ani originály ani napálené? A inde idú tie disky prečítať?

    Treba trochu viac analyzovať a otestovať tú mechaniku. Z uvedeného popisu ti veľa neporadíme.

    Pozri si niektoré príbuzné témy, kde sa chyba DVD mechaniky už popisovala:

    http://www.porada.sk/t69711-odchadza...y-a-skace.html

    http://www.porada.sk/t56116-cd-rom-necita-cd-dvd.html

    http://www.porada.sk/t56329-nefunguj...rne-pomoc.html

    A netreba zadávať otázku do viacerých tém, či zakladať nové. Môže sa pokračovať v pôvodnej, pokiaľ má otázka súvis s názvom témy.
    Naposledy upravil Chobot : 12.03.08 at 10:47

    zuzca27 je offline (nepripojený) zuzca27

    zuzca27
    Už som kúpila novú mechaniku , len teraz ju neviem zapojiť: )
    Vie mi nekto poradiť ?
    A zvládnem to vôbec sama ?
    ďakujem

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ano zapojis napajacie kable zo zdroja zlty cierne a cerveny (pomylit sa nemozes) a este das aj kabel s IDE radica tiez sa nemozes pomylit, pretoze je tam taky vyrez. Jumper vzadu zapoj na slave pokial mas disk master
    nejake obr

    zuzca27 je offline (nepripojený) zuzca27

    zuzca27
    Ahoj tie 2 káble ktoré su na obrázku som našla ale ten tretí neviem , aký mám dať sú tam 4 kolíky . Mám napaľovačku Samsung SH-S202

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    ee kable su len 2 pozri ten horny obr (takze to mas OK). Ta prva sipka na dolnom obr. ukazuje na jumper, tam sa prepina master a slave, alebo ho vyberies, malo by to tam byt napisane, ze na ktorych pinoch je slave a master.

    zuzca27 je offline (nepripojený) zuzca27

    zuzca27
    No tak tie 2 káble som zapojila a mechanika mi ide. Len mi akosi nechce čítať CD. A načo je slave a master ?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Master= Pan
    Slave= Otrok
    Na doskach mas 2 IDE konektory, kabel ktory tam pychnes tak nan mozes pripojit 2 zariadenia a to HDD, alebo CD/DVD mechaniku, takze celkovo mozes pripojit az 4 IDE zariadenia. A z toho jeden je master a druhy slave. Moc sa v tom ale nevyznam, radsej jeden screen s biosu

    Tu vydno, ze na primarnom radici su pripojene mechaniky (sekundarny radic je prazdny) a HDD ma pripojeny na SATA, co je ovela rychlejsie ako IDE

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    boze preco ju takto mylis?

    mas synatora? manzela? priatela? niekoho zdatnejsieho s pc?
    ak si si odpovedala nie tak jednoducho zapoj tie 2 kable
    o ziadny jumper sa nestaraj od vyrobcu musi byt nastaveny ako slave (co nemusis vediet co znamena tak sa tym ani nezaoberaj ) skratka 2 kable

    jeden stava ten farebny ten otocit nemozes neda sa to
    a ten druhy tade by ti mali tiect data
    na tom si daj len pozor ci mas otoceny spravne ten kabel
    jedna strana je farebne rozlisena najcastejsie je tak ruzovy alebo cervany okraj (ale stretol som sa uz aj s inymi farbami pripadne prerusovanym ciarkovanim)
    tak tento okraj musi byt zapojeny blizsie pri tom elektricko (farebnejsom mensom) kabli
    vela zdaru

    ps: stale si neodpovedala chobotovi
    pss: zasa si sa zle spytala

    zuzca27 je offline (nepripojený) zuzca27

    zuzca27
    Už som si to zistila mám to správne zapojené viem už čo je slave a čo je master .
    Ďakujem ti pekne za odpoveď ak som správne pochopila tak "porada" je od slova poradiť a ja niesom PC expert asi preto tu píšem.
    Ale mám pocit , že už nebudem.
    Pekný deň

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zuzca27 Pozri príspevok
    Už som si to zistila mám to správne zapojené viem už čo je slave a čo je master .
    Ďakujem ti pekne za odpoveď ak som správne pochopila tak "porada" je od slova poradiť a ja niesom PC expert asi preto tu píšem.
    Ale mám pocit , že už nebudem.
    Pekný deň
    zuzca, neviem, kto ťa tak nasrdil, ale neber si to tak. Možno niektoré príspevky sú nepríjemnejšie na čítanie, ale nakoniec ti vždy niekto poradí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.