Zavrieť

Porady

príloha k DP - potvrdenie o mzde od zamestnávateľa - zle vyplnené

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, či mi niekto nevie poradiť, dostala som od zamestnávateľa potvrdenie o mzde, ktoré je ale zle vyplnené a ktoré chcem dať ako prílohu k daňovému priznaniu. Teraz mám dilemu, či ho môžem priložiť, aj keď je zlé, však sa neho zodpovedá zamestnávateľ alebo mám na to znovu upozorniť zamestnávateľa - to už je v poradí druhé, ktoré mi poslal -, aby mi poslal nové, lebo v konečnom dôsledku zodpovedám za daňové priznanie ja. /lebo v DP ma metie veta - vyhlasujem, že všetky údaje uvedené v daňovom priznaní sú správne a úplné / Vie mi prosím niekto poradiť? Vopred ďakujem za všetky rady. Prajem príjemný deň. Andrea
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    VladinoM Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, či mi niekto nevie poradiť, dostala som od zamestnávateľa potvrdenie o mzde, ktoré je ale zle vyplnené a ktoré chcem dať ako prílohu k daňovému priznaniu. Teraz mám dilemu, či ho môžem priložiť, aj keď je zlé, však sa neho zodpovedá zamestnávateľ alebo mám na to znovu upozorniť zamestnávateľa - to už je v poradí druhé, ktoré mi poslal -, aby mi poslal nové, lebo v konečnom dôsledku zodpovedám za daňové priznanie ja. /lebo v DP ma metie veta - vyhlasujem, že všetky údaje uvedené v daňovom priznaní sú správne a úplné / Vie mi prosím niekto poradiť? Vopred ďakujem za všetky rady. Prajem príjemný deň. Andrea


    Stretla som sa s tým, že bolo opätovne dodané nesprávne potvrdenie. V tom prípade použijem namiesto potvrdenia výpl. pásky s vyhlásením, že dodané potvrdenie bolo z dôvodu nesprávnosti nepoužiteľné.

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Ja to chápem tak, že do DP uvedieš údaje z potvrdenia od zamestnávateľa. Za jeho správnosť zodpovedá zamestnávateľ. Ty zodpovedáš za to, že ich v nezmenenom stave prenesieš do DP. Ak by si ho musela stále kontrolovať a upozorňovať, tak by sa ti mohlo stať, že nestihneš podať DP načas.


    A máloktorý zamestnanec si vôbec dokáže skontrolovať, či je potvrdenie vystavené správne. Keď mi klient napr. SZČO prinesie k vypracovaniu DP potvrdenie od zamestnávateľa, tak ho použijem. Už ho nekontrolujem, neprepočítavam. Za to bol predsa zaplatený niekto iný.
    Naposledy upravil Jarka 1 : 12.03.08 at 11:05 Dôvod: Doplnenie odpovede.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Ja tu mám trochu odlišný problém, ale týka so to potrvdenia od zamestnávateľa.

    Klient má zmenené trvalé bydlisko, na tú adresu mu vypĺňam DP ale zamestnávateľ mu dal potvrdenie na starú adresu, že vraj aj keď nahlásil ešte to asi neprebehlo cez úradníkov až k mzdárke. Má žiadať potvrdenie s novou adresou?

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Ja tu mám trochu odlišný problém, ale týka so to potrvdenia od zamestnávateľa.

    Klient má zmenené trvalé bydlisko, na tú adresu mu vypĺňam DP ale zamestnávateľ mu dal potvrdenie na starú adresu, že vraj aj keď nahlásil ešte to asi neprebehlo cez úradníkov až k mzdárke. Má žiadať potvrdenie s novou adresou?
    A adresa mu zmení príjmy, ktoré si zahŕňa do daňového priznania?

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    VladinoM Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, či mi niekto nevie poradiť, dostala som od zamestnávateľa potvrdenie o mzde, ktoré je ale zle vyplnené a ktoré chcem dať ako prílohu k daňovému priznaniu. Teraz mám dilemu, či ho môžem priložiť, aj keď je zlé, však sa neho zodpovedá zamestnávateľ alebo mám na to znovu upozorniť zamestnávateľa - to už je v poradí druhé, ktoré mi poslal -, aby mi poslal nové, lebo v konečnom dôsledku zodpovedám za daňové priznanie ja. /lebo v DP ma metie veta - vyhlasujem, že všetky údaje uvedené v daňovom priznaní sú správne a úplné / Vie mi prosím niekto poradiť? Vopred ďakujem za všetky rady. Prajem príjemný deň. Andrea
    Záleží na tom akú chybu máte uvedenú na potvrdení.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Denda Pozri príspevok
    A adresa mu zmení príjmy, ktoré si zahŕňa do daňového priznania?
    Trochu irónie???

    Príjmy mu nezmení ale DP podáva typ B t.j. na DIČ a nie na RČ. Meno síce má rovnaké, ale iné identifikačné údaje nie.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Trochu irónie???

    Príjmy mu nezmení ale DP podáva typ B t.j. na DIČ a nie na RČ. Meno síce má rovnaké, ale iné identifikačné údaje nie.
    Irónie v žiadnom prípade. Uvažujte napr. keby zmenil bydlisko po skončení pracovného pomeru.....
    Šetrite klientovi čas a nervy pre maličkosť, ktorá nemá žiadny vplyv na jeho daňové priznanie - sú oveľa horšie problémy s daňovými úradmi.

    príloha k DP - potvrdenie o mzde od zamestnávateľa - zle vyplnené

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.