Zavrieť

Porady

Pracovný pomer na kratší pracovný čas

M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Zamestnanec je zamestnaný na 4 hodiny denne, dohodnutá mzda je minimálne 3040 Sk za mesiac.

Má nárok na odpočítateľnú položku na seba?

Má nárok na daňový bonus?

Vymeriavací základ pre všetky poistenia (SP, ZP) je mzda (teda napríklad 3040), nemusím teda rátať zo 6080 Sk(SP)?

Čo by sa zmenilo, keby bol postihnutý?
Usporiadat
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Prosím poraďte mi s týmto prípadom:
Zamestnanec so zdravotným postihnutím viac ako 70% nastúpil do práce 9.11. 2006 a denne odpracoval 4 hodiny. Má nárok na stravný lístok. Vyšlo mi že má nárok na 15 dní. Čítala som túto tému dookola a vyšlo mi, že je to na zamestnávateľovi či mu lístky poskytne alebo nie. Alebo sa mýlim?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
miriza
Prosím poraďte mi s týmto prípadom:
Zamestnanec so zdravotným postihnutím viac ako 70% nastúpil do práce 9.11. 2006 a denne odpracoval 4 hodiny. Má nárok na stravný lístok. Vyšlo mi že má nárok na 15 dní. Čítala som túto tému dookola a vyšlo mi, že je to na zamestnávateľovi či mu lístky poskytne alebo nie. Alebo sa mýlim?
Podľa § 152, ods.2 ZP musí zamestnanec odpracovať VIAC ako 4 hodiny - vtedy sa to považuje za pracovnú zmenu. Takže mal by odpracovať aspoň 4 hodiny a 1 minútu, aby mal nárok na stravný lístok. Toto ustanovenie ZP NIE JE možné zmeniť kolektívnou zmluvou alebo iným súhlasom zástupcov zamestnancov.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ďakujem, takže lístky mu dávať nejdem.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Pracovník- predčasný dôchodca bol zamestnaný na plný úväzok a mal mzdu 23000,- Sk mesačne. Od 1.1.2007 mu mám pripraviť novú zmluvu alebo dodatok na kratší pracovný čas a to 14 hodín týždenne a k tomu vypočítať z toho doterajšieho zárobku mesačnú mzdu. Poradíte?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Nikto nepomôže, súrne potrebujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

VERONIKA6
Pracovník- predčasný dôchodca bol zamestnaný na plný úväzok a mal mzdu 23000,- Sk mesačne. Od 1.1.2007 mu mám pripraviť novú zmluvu alebo dodatok na kratší pracovný čas a to 14 hodín týždenne a k tomu vypočítať z toho doterajšieho zárobku mesačnú mzdu. Poradíte?
Dodatok pôvodnej zmuvy- kratší PČ a samozrejme s úpravou mzdových nárokov.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Tweety
Dodatok pôvodnej zmuvy- kratší PČ a samozrejme s úpravou mzdových nárokov.
A tá mzda môže byť 23 000:160x56 hod. = 8 050,-
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ďakujem za pomoc a prajem všetkým poraďákom príjemné prežitie vianočných sviatkov a všetko dobré v Novom roku 2007.
Viera
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

Ahojte,
prosím o radu. Ideme prijať zamestnanca, ktorý bude pracovať 2 hodiny týždenne. Ako mám vypočítať jeho hodinovú minimálnu mzdu?
Vopred ďakujem za skorú odpoveď.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
breckova
Ahojte,
prosím o radu. Ideme prijať zamestnanca, ktorý bude pracovať 2 hodiny týždenne. Ako mám vypočítať jeho hodinovú minimálnu mzdu?
Vopred ďakujem za skorú odpoveď.
Od 01.10.2006 platí minimálna hodinová mzda 43,70 Sk.
Naposledy upravil mysimis : 05.02.07 at 09:57
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

breckova, nezabudni zohľadniť(prepočítať koeficientom) aj podľa stupňa náročnosti práce.
Pozor si daj pri minim.mzd.nároku. Viď: http://www.porada.sk/t33179-minimalna-mzda-stupne-narocnosti-prace.html
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

mysimis a Marína, ďakujem za odpovede.

Pekný zvyšok dňa.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, mam pracovníčku, ktorá pracuje pondelok, streda a piatok po tri hodiny. Čiže robí 9 hodín do týždna. Ked som jej začala robiť vyplaty tak mi dlho trvalo kym som prišla na to ako to spravit aby mala 9 hodin do tyzdna. Rozdelila som to takto, kazdy den 1,8 hod. Ale teraz mam dilemu s dovolenkou. Ked si vyberie napr. dovolenku v pondelok, ale v stredu a piatok pride, ako jej to vykazat. Mala by mať dovolenku na tri hodiny...ale ked jej nahodim jeden den bude to 1,8 hod. a ked dva tak to bude uz 3,6 hod.
Ako by som vlastne mala jej dat narok na dovolenku? 20 dni po 1,8 za kazdy den. Alebo jej dat polovicu narok s tym, že bude sa jej vykazovať nie s hod.1,8 ale 3.
Neviem ci som to uviedla zrozumitelne, ak nie tak sa ospravedlnujem, dufam, ze viete o co mi ide.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Nárok má na 4 týždne dovolenky (vychádzam z toho, že si uviedla 20 dní). U tejto zamestnankyne je 1 týždeň dovolenky 3 dni. Takže má spolu 12 dní dovolenky. Takže keď si dovolenku zoberie v pondelok, je to 1 deň dovolenky, za ktorý patrí náhrada mzdy za 3 hodiny. Streda a štvrtok normálne robí.
Ak ju ale chceš evidovať, že robí 1,8 hod. denne, 5 dní v týždni, tak keď v pondelok čerpá dovolenku, tak je to 1 deň dovolenky a zaplatíš jej náhradu mzdy za 1,8 hodiny. Zvyšok týždňa jej eviduješ ako odpracovaný a musí odrobiť 7,2 hod.. Ak by si v tomto prípade čerpala 2 dni dovolenky, zaplatíš jej náhradu mzdy za 3,6 hodiny a v týždni musí odrobiť ešte 5,4 hod.
Správny je ale spôsob uvedený v prvom odstavci.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Ako mám postupovať v nasledovnom prípade. Zamestnanec pracoval v pracovnom pomere na 40 hodín týždenne. Pracovná zmluva sa uzatvorila nová na kratší pracovný čas s pracovnou dobou každý druhý pracovný deň. Čo sa zmení pri výpočte miezd? A ako mám určiť dovolenku? Mám vychádzať z toho, že pracovný pomer sa len zmenil, alebo mám znovu rátať ako úplne nový pracovný pomer? Koľko dní bude mať nárok na dovolenku, keď v jeden týždeň bude pracovať 3 dni a druhý len 2 dni? Základný nárok má 5 týždňov. Ďakujem.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas a dovolenka nájdeš tu http://www.porada.sk/t24609-rozvrhnu...vnom-case.html
Tabuľku pre výpočet dovolenky pri NRPČ
http://www.porada.sk/319206-post4.html
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Marína Pozri príspevok
Nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas a dovolenka nájdeš tu http://www.porada.sk/t24609-rozvrhnu...vnom-case.html
Tabuľku pre výpočet dovolenky pri NRPČ
http://www.porada.sk/319206-post4.html

Ďakujem za linky!
Ale mám tento pracovný pomer považovať ako úplne nový alebo to nemá vplyv, že sa v priebehu roka zmenil pracovný pomer na kratší?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Nemá to vplyv. Je to riadny pracovný pomer len na kratší prac. čas, nič sa tým nemení
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Dobrý deň,
proprosila by som o radu... máme prevádzku, ktorej zamestnanci majú dohodnutý v pracovnej zmluve kratší týždenný prac. čas na 32,5 hod. Je to nepretržitá prevádzka - striedavo pracujú od pondelka do nedele, pričom sa striedajú v smenách: 1 deň 15 hodín, 2 dni voľno ,v prípade smeny v sobotu a nedeľu pracujú 13 hodín... s vedomím vedenia spoločnosti a aj s vedomím zamestnancov sa porušuje zákonník práce , kde prekračujú povolený denný pracovný čas 12 hodín. V podstate to zamestancom vyhovuje, že odpracujú 1 deň a dva dni majú voľno.. Ja ako mzdová účtovníčka - začiatočníčka si však s týmto prípadom neviem dať rady.. Ako by ste robili evidenciu dochádzky , poprípade ako by ste počítali nárok na dovolenku .. podľa mńa je to nerovnomerný pracovný čas , keď som im vypočítala nárok na dovolenku podľa skutočne plánovaných smien - cca 121 smien ročne, vyšile im nárok na dovolenku 12 dní ročne.. Ak budem viesť evidenciu , že pracovali 12 hodín na zmene a 3 hodiny im rozpíšem medzi smenamy, určite im nárok dovlenky vyjde vyšší.. Fakt si neviem s tým dam rady, tak Vás prosím o pomoc..

Ďakujem Zuzana
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

zuzu 76 Pozri príspevok
Dobrý deň,
proprosila by som o radu... máme prevádzku, ktorej zamestnanci majú dohodnutý v pracovnej zmluve kratší týždenný prac. čas na 32,5 hod. Je to nepretržitá prevádzka - striedavo pracujú od pondelka do nedele, pričom sa striedajú v smenách: 1 deň 15 hodín, 2 dni voľno ,v prípade smeny v sobotu a nedeľu pracujú 13 hodín... s vedomím vedenia spoločnosti a aj s vedomím zamestnancov sa porušuje zákonník práce , kde prekračujú povolený denný pracovný čas 12 hodín. V podstate to zamestancom vyhovuje, že odpracujú 1 deň a dva dni majú voľno.. Ja ako mzdová účtovníčka - začiatočníčka si však s týmto prípadom neviem dať rady.. Ako by ste robili evidenciu dochádzky , poprípade ako by ste počítali nárok na dovolenku .. podľa mńa je to nerovnomerný pracovný čas , keď som im vypočítala nárok na dovolenku podľa skutočne plánovaných smien - cca 121 smien ročne, vyšile im nárok na dovolenku 12 dní ročne.. Ak budem viesť evidenciu , že pracovali 12 hodín na zmene a 3 hodiny im rozpíšem medzi smenamy, určite im nárok dovlenky vyjde vyšší.. Fakt si neviem s tým dam rady, tak Vás prosím o pomoc..

Ďakujem Zuzana
1. ide o nerovnomerne rozvrhnutý prac. čas

2. nemali by mať 15 hod. zmeny

3. doporučujem naplánovať max. 12 hod. zmeny

4. nárok na dovolenku prepočítať podľa naplánovaných zmien
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať