Zavrieť

Porady

Pracovný pomer na kratší pracovný čas

M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Zamestnanec je zamestnaný na 4 hodiny denne, dohodnutá mzda je minimálne 3040 Sk za mesiac.

Má nárok na odpočítateľnú položku na seba?

Má nárok na daňový bonus?

Vymeriavací základ pre všetky poistenia (SP, ZP) je mzda (teda napríklad 3040), nemusím teda rátať zo 6080 Sk(SP)?

Čo by sa zmenilo, keby bol postihnutý?
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Veď má mesačnú mzdu, tak na hodinovú nič neprerátavaš a nedoplácaš..
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Mám jednú otázku ohľadom kratšieho pracovného úväzku zamestnanca. Má zamestnanec na kratší pracovný úväzok 4 hod denne, /20 hodín týždenné, teda polovičný pracovný úväzok/ nárok na celú nezdaniteľnú časť pre rok 2012, teda 303,72 € mesačne?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Áno má. (pokiaľ má podpísané vyhlásenie)
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Andyke Pozri príspevok
Áno má. (pokiaľ má podpísané vyhlásenie)
Ďakujem za odpoveď .A aké vyhlásenie má zamestnanec podpísať?Čo v tom vyhlásení má byť?On bude zamestnaný iba u jedného zamestnávateľa na pracovný úväzok 20 hodín týždenne, 4 hod denne .Žiadných iných zamestnávateľov nemá ani iné príjmy nemá , okrem toho na ten polovičný pracovný úväzok.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Ešte na doplnenie. Predpokladám že pri polovičnom pracovnom úväzku 4 hodiny denne ten zamestnanec na stravné nárok má. Je to tak?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Jano24 Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď .A aké vyhlásenie má zamestnanec podpísať?Čo v tom vyhlásení má byť?On bude zamestnaný iba u jedného zamestnávateľa na pracovný úväzok 20 hodín týždenne, 4 hod denne .Žiadných iných zamestnávateľov nemá ani iné príjmy nemá , okrem toho na ten polovičný pracovný úväzok.

viď. príloha
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Ďakujem za odpovede. Nemá nárok zamestnanec na stravné ak ma polovičný pracovný úväzok teda 4 hodiny denne?A ak má nepravidelný pracovný úväzok týždenný teda síce 20 hodín, ale pondelok, utorok, streda, štvrtok 4,5 hodiny a piatok 2 hodiny potom za prvé štyri dni nárok na strávne má?Myslel som, že nemá na stravné nárok ak má úväzok menej ako 4 hodiny denne.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Jano24 Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede. Nemá nárok zamestnanec na stravné ak ma polovičný pracovný úväzok teda 4 hodiny denne?A ak má nepravidelný pracovný úväzok týždenný teda síce 20 hodín, ale pondelok, utorok, streda, štvrtok 4,5 hodiny a piatok 2 hodiny potom za prvé štyri dni nárok na strávne má?Myslel som, že nemá na stravné nárok ak má úväzok menej ako 4 hodiny denne.
Na stravne ma narok, ak v jednej zmene odpracuje VIAC ako 4 hodiny, keby mal uvazok 4,25 x 5 dni, uz narok ma.
Ak bude mat v piatok iny prac. cas ako v ine dni, uz ide o nerovnomerne rozlozeny prac,. cas a budes s tym mat ovela viac problemov.
1 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Dobre, rozumiem,to asi áno viac problémov. Ďakujem za odpovede.
0 0
cleonka cleonka

cleonka je offline (nepripojený) cleonka

Dobrý deň, chcem sa spýtať, aký môže byť najkratší pracovný úväzok na pracovnej zmluve. Máme činnosti, ktoré nemôžu vykonávať na dohodu - len na pracovný pomer a stačilo by nám, keby mohol robiť napr. 10 hodin do mesiaca. Dá sa uzatvoriť takýto pracovný pomer. Ďakujem za odpoveď.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cleonka Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať, aký môže byť najkratší pracovný úväzok na pracovnej zmluve. Máme činnosti, ktoré nemôžu vykonávať na dohodu - len na pracovný pomer a stačilo by nám, keby mohol robiť napr. 10 hodin do mesiaca. Dá sa uzatvoriť takýto pracovný pomer. Ďakujem za odpoveď.
Dá sa uzatvoriť.
0 0
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, zamestnanec pracuje na skratený PP a v pracovnej zmluve má uvedené, že bude vykonávať práce na základe priebežných požiadaviek zamestnávateľa v predpokladanom trvaní 1 - 4 hodín denne a to podla VOPRED dohodnutého rozvrhu práce. Môže zamestnanec v mesiaci odpracovať napríklad 1 hod x 20 pracovných dní a môže odpracovať napríklad iba 1 hodinu do mesiaca a tú jednu hodinu mu iba zaplatíme? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

andrejka a Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, zamestnanec pracuje na skratený PP a v pracovnej zmluve má uvedené, že bude vykonávať práce na základe priebežných požiadaviek zamestnávateľa v predpokladanom trvaní 1 - 4 hodín denne a to podla VOPRED dohodnutého rozvrhu práce. Môže zamestnanec v mesiaci odpracovať napríklad 1 hod x 20 pracovných dní a môže odpracovať napríklad iba 1 hodinu do mesiaca a tú jednu hodinu mu iba zaplatíme? Ďakujem.
Ten pevný čas musí byť stanovený už v PZ.
1 0
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

Tweety Pozri príspevok
Ten pevný čas musí byť stanovený už v PZ.
Takže to nebude správne ak má v PZ že odpracuje 1 - 4 hodiny... a dajme tomu, že by bolo v zmluve že odpracuje 1 hodinu denne, ale práca pre zamestnanca je len od poldelka do štvrtka, odpracuje (napr.) 17 hodín, pričom mesiac bude mať 21 pracovných dní, treba mu doplatiť, alebo čo s tým?
0 0
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

andrejka a Pozri príspevok
Takže to nebude správne ak má v PZ že odpracuje 1 - 4 hodiny... a dajme tomu, že by bolo v zmluve že odpracuje 1 hodinu denne, ale práca pre zamestnanca je len od poldelka do štvrtka, odpracuje (napr.) 17 hodín, pričom mesiac bude mať 21 pracovných dní, treba mu doplatiť, alebo čo s tým?
posúvam, vopred ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

andrejka a Pozri príspevok
Takže to nebude správne ak má v PZ že odpracuje 1 - 4 hodiny... a dajme tomu, že by bolo v zmluve že odpracuje 1 hodinu denne, ale práca pre zamestnanca je len od poldelka do štvrtka, odpracuje (napr.) 17 hodín, pričom mesiac bude mať 21 pracovných dní, treba mu doplatiť, alebo čo s tým?
Je potrebné určiť počet hodín, tak ako som už napísala, všetko, čo odpracuje naviac, je práca nadčas.
0 0
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

ďakujem. podľa plánu má zamestnanec určenú teda 1 hodinu denne. pracuje od pondelka - do štvrtka. môže sa stať, že jeden mesiac odpracuje 17 dní a ďalší mesiac iba 1 deň. Keď odpracuje naviac je nadčas, to áno, ale keď odpracuje iba 1 deň v mesiaci tú jednu hodinu? čo s týmto? ešte s týmto Vás poprosím o radu. ďakujem.
0 0
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

andrejka a Pozri príspevok
ďakujem. podľa plánu má zamestnanec určenú teda 1 hodinu denne. pracuje od pondelka - do štvrtka. môže sa stať, že jeden mesiac odpracuje 17 dní a ďalší mesiac iba 1 deň. Keď odpracuje naviac je nadčas, to áno, ale keď odpracuje iba 1 deň v mesiaci tú jednu hodinu? čo s týmto? ešte s týmto Vás poprosím o radu. ďakujem.
prosím Vás ešte o radu. Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

andrejka a Pozri príspevok
ďakujem. podľa plánu má zamestnanec určenú teda 1 hodinu denne. pracuje od pondelka - do štvrtka. môže sa stať, že jeden mesiac odpracuje 17 dní a ďalší mesiac iba 1 deň. Keď odpracuje naviac je nadčas, to áno, ale keď odpracuje iba 1 deň v mesiaci tú jednu hodinu? čo s týmto? ešte s týmto Vás poprosím o radu. ďakujem.
Andrejka, ak má zamestnanec pracovnú zmluvu, nemôžete to takto robiť. Keď mu na deň keď nepracuje nevykážeš dovolenku, musíš ho odhlásiť zo SP a ZP (neplatené voľno), alebo ak nepracoval pre prekážky na strane zamestnávatela, tak mu patrí za tento deň náhrada mzdy.

Má pracovný pomer aj v inej firme ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať