Zavrieť

Porady

Pracovný pomer na kratší pracovný čas

M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Zamestnanec je zamestnaný na 4 hodiny denne, dohodnutá mzda je minimálne 3040 Sk za mesiac.

Má nárok na odpočítateľnú položku na seba?

Má nárok na daňový bonus?

Vymeriavací základ pre všetky poistenia (SP, ZP) je mzda (teda napríklad 3040), nemusím teda rátať zo 6080 Sk(SP)?

Čo by sa zmenilo, keby bol postihnutý?
Usporiadat
*Fénix *Fénix

*Fénix je offline (nepripojený) *Fénix

Znovuzrodený z popola.
Niekedy dávnejšie (pred 2 rokmi ) som čítal : ak je MM zvýšená zo zákona, netreba robiť dodatky. Musím prehľadať dokumenty, niekde by som to mal mať uložené.
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

mzdarka renca Pozri príspevok
prečo každý mesiac, snáď 1x/rok. si písala vyššie, že základnú mzdu má kúsok vyššiu ako je MM, a MM platí do 31.12.2013. Od 1.1.2014 spravíš dodatok.
čo sa týka MM ok,
ale mne sa jedná aj o tú odmenu, ktorá môže byť každý mesiac v inej výške - podľa rozhodnutia vedúceho...., či treba robiť dodatky, alebo stačí tá veta v pracovnej zmluve ako som uviedla vyššie v príspevku...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

druzstvo81 Pozri príspevok
čo sa týka MM ok,
ale mne sa jedná aj o tú odmenu, ktorá môže byť každý mesiac v inej výške - podľa rozhodnutia vedúceho...., či treba robiť dodatky, alebo stačí tá veta v pracovnej zmluve ako som uviedla vyššie v príspevku...
Ak má firma podpísanú kolektívnu zmluvu, treba dohodnúť podmienky poskytovania odmien tam. Prípadne v mzdovom poriadku.
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

nemá kolektívnu zmluvu
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

Sem tam si niekoho zoberiem na výpomoc, niekedy je to len jeden deň. Dohoda bola uzatvorená na dobu neurčitú a keď som potreboval, nastúpila, odrobila a bol pokoj.
Teraz sa chcem vyhnúť toho cirkusu s odhlasovaním a prihlasovaním, tak urobím PP na kratší prac čas. Len sa mi nezdá, že vykážem 5-7 hodín do mesiaca. Z toho budú dane a odvody. Dievčina nemá žiadny iný príjem a nie je ani evidovaná na UP.
Nezmenilo sa niečo od 1.1.2013 v tom zmysle, že jej po roku príde doplatiť ZP za neodpracované dni?
Ja som z tohto systému vedľa. Nedáva mi zmysel, že pri dohodách musí platiť ZP za dni, ktoré nepracuje a pri prac pomere nemusí.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Benko Pozri príspevok
Sem tam si niekoho zoberiem na výpomoc, niekedy je to len jeden deň. Dohoda bola uzatvorená na dobu neurčitú a keď som potreboval, nastúpila, odrobila a bol pokoj.
Teraz sa chcem vyhnúť toho cirkusu s odhlasovaním a prihlasovaním, tak urobím PP na kratší prac čas. Len sa mi nezdá, že vykážem 5-7 hodín do mesiaca. Z toho budú dane a odvody. Dievčina nemá žiadny iný príjem a nie je ani evidovaná na UP.
Nezmenilo sa niečo od 1.1.2013 v tom zmysle, že jej po roku príde doplatiť ZP za neodpracované dni?
Ja som z tohto systému vedľa. Nedáva mi zmysel, že pri dohodách musí platiť ZP za dni, ktoré nepracuje a pri prac pomere nemusí.
v prípade PP nebude do ZP nič doplácať i keby u Teba zarobila mesačne 10 €.....ale ty jej musíš dať prac. zmluvu na kratší prac. úväzok, a ten musíš špecifikovať, koľko hodím to bude týždenne....

pri dohode bude dievčina doplácať za neodpracované dni ZP......
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

Ďakujem.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Ak sa mení zamestnancovi PP z klasického na skrátený , nie je potrebné žiadne nahlasovanie zmeny na SP alebo ZP? ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ZuzanaA
Ak sa mení zamestnancovi PP z klasického na skrátený , nie je potrebné žiadne nahlasovanie zmeny na SP alebo ZP? ďakujem.
nie nič nie je potrebné splniť voči SP či ZP či DU , ak sa ZC iba kráti pracovný úväzok
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Ďakujem.
0 0
KKatika KKatika

KKatika je offline (nepripojený) KKatika

Zdravím, chceme prijať zamestnanca na skrátený PČ - 10 hodín týždenne. Týždený PČ bude dodržaný, len na dni to bude rôzne, podľa potreby.(napr. Po-2hod. Ut-0 h., St-4, Št-4 a Pi-0 a každý týždeň inak) Nemám v tom celkom jasno - ide v tomto prípade o rovnomerne, alebo nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas? Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať