Zavrieť

Porady

Účtovanie bankového výpisu

Všetkým pekný deň prajem. Zas Vás idem otravovať, ale nemá mi kto poradiť len Vy. Celkom nechápem účtovanie bankového výpisu. Napr. mám mesačný výpis, každú položku rozúčtujem na účtovací predpis?Účtovný doklad
Dostanem dotáciu na stravu, netreba k tomu priložiť k ban.výpisu žiadny doklad, akým spôsobom to robíte, alebo zaplatím členské na základe listu, k úhrade to nemám priložiť?
Poraďte mi akou metódou to robíte?
Naposledy upravil Dav : 27.06.11 at 21:48
Usporiadat
Rubrika Rubrika

Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

som žena ako každá iná :)
Ja síce nemám mesačné výpisy, výpisy si tlačím denne, ale každú položku rozúčtujem na účtovací predpis. Okrem úhrad faktúr. Tie len doložím k výpisu.
Ak mám nejaký list, na základe ktorého účtujem, tak ho priložím k výpisom.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

je lepšie, ak máš aspoň výdavky doložené. Ja mám síce tiež denné výpisy, ale všetky položky si rozpisujem. Keďže faktúry mám v osobitnom šanóne, stačí ak máš na predpise poznačené, že je to úhrada FA. Oznámenia o dotáciách mám tiež vedené osobitne, takže tiež mám len na predpise poznačené. Jediný doklad, ktorý ja k výpisom prikladám je pri odvádzaní réžijných poplatkov za stravu zamestnancov. Inak mám čisto len výpisy. Ale to závisí od toho akým spôsobom si ty účtovníctvo vedieš a ako zakladáš papiere.
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Prosím Vás, mám fa na 60 tis., z toho 30 tis. chcem uhradiť z prostriedkov rodič. združenia. Ako mám postupovať? Mám si sumu 30 tis. z rodič. prostriedkov vložiť na príjm. účet a potom prostredníctvom obce previesť na výd. účet a uhradiť fa?
Ďakujem za pomoc!
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je teraz online Liptáčik

Ak správne rozumiem, peniaze z rodičovských príspevkov sú v hotovosti. Takže postup bude nasledovný: na 30 tis. (hotovostné peniaze) vypíšeš pošt. poukážku, resp. uhradíš v hotovosti priamo do pokladne fakturujúceho a zbytok - 30 tis. poukážeš z bežného účtu. Faktúra tak bude mať dva zápisy s úhradami - jeden zápis bude hotovostná platba a druhý zápis úhrada z účtu. Úhradu z účtu zaúčtuješ na základe BV.
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

blazonko Pozri príspevok
je lepšie, ak máš aspoň výdavky doložené. Ja mám síce tiež denné výpisy, ale všetky položky si rozpisujem. Keďže faktúry mám v osobitnom šanóne, stačí ak máš na predpise poznačené, že je to úhrada FA. Oznámenia o dotáciách mám tiež vedené osobitne, takže tiež mám len na predpise poznačené. Jediný doklad, ktorý ja k výpisom prikladám je pri odvádzaní réžijných poplatkov za stravu zamestnancov. Inak mám čisto len výpisy. Ale to závisí od toho akým spôsobom si ty účtovníctvo vedieš a ako zakladáš papiere.
Súhlasím. Aj ja si takto vediem účtovníctvo. Je to prehľadné a netreba mi robiť kópie do zakladačov k účtom. Pri kontrole som tiež nemala problém nájsť doklady, lebo som presne vedela kde sú.
0 0
Katka 30 Katka 30

Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

predchádzajúca účtovníčka delila fascikle iba podľa výpisov z účtov /tu k výpisom dávala aj faktúry,oznámenia, dotácie,.../ jedáleň, mzdy a zostavy. Neviem, či je toto dobrý postup zakladania? Poradíte?
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Katka, je na tebe, ako si to budeš zakladať. Nikde nie je napísané, že tom máš robiť ako tvoja predchodkyňa. Jednoducho si zaveď svoj systém. Ty sa v tom potrebuješ nájsť a nie tvoja predchodkyňa.
0 0
sojciakova sojciakova

sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

Katka 30 Pozri príspevok
predchádzajúca účtovníčka delila fascikle iba podľa výpisov z účtov /tu k výpisom dávala aj faktúry,oznámenia, dotácie,.../ jedáleň, mzdy a zostavy. Neviem, či je toto dobrý postup zakladania? Poradíte?
Ja som si tento spôsob zmenila. Podľa mňa nie je dobrý. Keď niečo potrebuješ nájsť a nevieš presne kedy to bolo uhradené, je to hotová katastrofa.Okrem toho na všetko bolo treba robiť aspoň tri kópie....´Faktúry si zakladám zvlášť. Každej dám číslo z denníka faktúr a zakladam ich chronologicky. Keď potrebuje riaditeľka niektorú faktúru pozriem do počítača na jej číslo a podľa čísla ju vyhľadám raz dva.
Predtým som ju prácne musela hľadať, ak som nevedela presný deň kedy bola uhradená.
Aj oznámenia si zakladám zvlášť. Dobrý postup zakladania budeš mať vtedy, keď aj po roku budeš presne vedieť kde máš hľadať doklad.
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý večer, prosím Vás, keď účtujem bankový výpis (v Alfe), tak čo mám zadať do riadku "Účel - stlpec peňažného denníka, Členenie a popis operácie? Mám napr. úhradu faktúry za dodanie materiálu. Ako v bank. výpise zapísať takú úhradu? Ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý večer, prosím Vás, pri účtovaní bankových výpisov sa nerozpisuje DPH, však? Len pri pohľadávkach a záväzkoch. Vďaka.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

mondes Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím Vás, pri účtovaní bankových výpisov sa nerozpisuje DPH, však? Len pri pohľadávkach a záväzkoch. Vďaka.
Ziadne DPH. Jedine nejaku danovu povinnost ktora ti vyjde z danoveho priznania k DPH. Ziadna ina DPH.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ešte by som Vás chcela poprosiť o radu. SZČO a konateľ s.r.o. je tá istá osoba. Omylom vystavená zálohová faktúra na SZČO (mala byť na s.r.o.), v sume 1500,- ktorá bola na druhý deň hneď uhradená v banke SZČO. Zistili sme to asi o 3 dni, no samozrejme peniaze na účte sa minuli, tak sme po dohode s druhou stranou vystavili na SZČO dobropis v sume -1 500,- s textom, že sme omylom uviedli nesprávne údaje na faktúre a príjmovými a výdavkovými dokladmi sme to akože vyrovnali. Potrebujem vedieť to zaúčtovať z hľadiska SZČO, ako zaúčtovať dobropis a ako príjem v banke 1500,-, ktorý vlastne nemal byť. Ďakujem.
Naposledy upravil mondes : 12.07.11 at 22:01
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Posúvam.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mondes Pozri príspevok
Posúvam.
ako mylná platba....príjem neovpl. ZD
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Mila123 Pozri príspevok
ako mylná platba....príjem neovpl. ZD
Jej, ďakujem, presne tak som to aj urobila, ale čo s dobropisom? Interným dokladom? Aký postup? Ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mondes Pozri príspevok
Jej, ďakujem, presne tak som to aj urobila, ale čo s dobropisom? Interným dokladom? Aký postup? Ďakujem.
mimo daní z príjmov, ved to bola mylná platba....
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Mila123 Pozri príspevok
mimo daní z príjmov, ved to bola mylná platba....
Ale my sme im poslali aj dobropis na - 1500,- a ako dôvod sme uviedli zle uvedené údaje firmy, takže ho mám zaevidovaný v pohľadávkach a teraz čo s ním? Dik.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mondes Pozri príspevok
Ale my sme im poslali aj dobropis na - 1500,- a ako dôvod sme uviedli zle uvedené údaje firmy, takže ho mám zaevidovaný v pohľadávkach a teraz čo s ním? Dik.
zápočtom to vyriešiš....
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ešte ma napadlo, že tá faktúra, ktorú sme omylom vystavili bola zálohová, bez vyčíslenia DPH v sume 1500,- a k tej faktúre sme vystavili dobropis v sume -1500,- Keďže bola zálohová, tak ju nemám zaevidovanú ani v pohľadávkach. Akurát ten dobropis. Bolo potrebné ho vôbec robiť? Nedá sa to nejak ináč riešiť? Zápočet som ešte nerobila, ani neviem ako ho mám sformulovať a ako zaúčtovať.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mondes Pozri príspevok
Ešte ma napadlo, že tá faktúra, ktorú sme omylom vystavili bola zálohová, bez vyčíslenia DPH v sume 1500,- a k tej faktúre sme vystavili dobropis v sume -1500,- Keďže bola zálohová, tak ju nemám zaevidovanú ani v pohľadávkach. Akurát ten dobropis. Bolo potrebné ho vôbec robiť? Nedá sa to nejak ináč riešiť? Zápočet som ešte nerobila, ani neviem ako ho mám sformulovať a ako zaúčtovať.
zápočet zvyčajne sa robí aby sa strany na pohľadávkach a na záväzkoch upravili....a PC ti to určite urobí.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať