Zavrieť

Porady

faktura z minuleho roka prisla az teraz

Inventarizaciou uctu 314 som zistila ze mi chyba jedn avyuctovacia faktura. Zistila som o co ide a vyziadala som si ju. Ide o sluzbu poskyntutu v marci 2007.
Ako mam postupovat?
Zauctujem naklady oproti dohadnej polozke v roku 2007. A teraz to zuctujem v roku 2008..a budem si teraz narokovat aj DPH? Alebo to mam zauctovat do nakladov v roku 2007 aj spolu s DPH...

Uzavierku este nemam ukoncenu.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    ak dobre citam tak tam islo o opacny problem..ze neodviedli DPH.

    Ja vsak mam dodavatelsku fakturu z marca 2007...kde mam narok na odpocet...

    Poprosim Vas keby mi vedel niekto poradit, ktory z vyssie uvedenych postupov si vybrat....

    Dakujem vopred

    jajusa je offline (nepripojený) jajusa

    jajusa
    Keďže nemáš ešte uzávierku, ja by som to dala do nákladov roku 2007, ale DPH do mesiaca kedy ti to prišlo čiže 03/2008.

    tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

    tinka111
    Prosim vas chcem sa len utvrdit: dosla mi teraz faktura s datumom dodania 30.4.09. Mozem si to uplatnit klasicky do nakladov tohto roku a dph odviest v auguste 09? alebo ak este nemam podane dph za jul 09 mozem to dat aj sem? Dakujem!

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    tinka111 Pozri príspevok
    Prosim vas chcem sa len utvrdit: dosla mi teraz faktura s datumom dodania 30.4.09. Mozem si to uplatnit klasicky do nakladov tohto roku a dph odviest v auguste 09? alebo ak este nemam podane dph za jul 09 mozem to dat aj sem? Dakujem!
    neviem prečo pochybuješ o nákladoch t.r., veď dodanie bolo t.r. - takže áno;
    DPH stačí uplatniť do konca roka 2009, vzťahuje sa na FA novela zákona o DPH.

    faktura z minuleho roka prisla az teraz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.